Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Ilus naine tulpidega kollases

Miks on kevad parim aeg kaaslase otsimiseks

Aasta lõpp on aeg, mil paljud korraks aja maha võtavad ning elu ja seniste otsuste üle järele mõtlevad – pole siis ime, et paljud suhted jõuavad karidele just pimedal tusasel perioodil alates aasta lõpust kuni valentinipäevani.

Märtsi lõpp ehk kevade algus on aga aeg, mil vaimne talveuni ja talvitumise periood lõpevad ning keha hakkab jälle oma nõudma. Päike hakkab taas kõrvetama, õnnehormooni tase tõuseb ja suhte alustamine või muidu mõnusad seiklused kerkivad taas päevakorda.

Suhtepsühholoogid ütlevad, et uuenenud energia ja huvi suhete vastu, mida kevad toob, pole juhuslik. Kevad on teatud mõttes uue eluringi algus ja seega ideaalne pinnas ka suhte alustamiseks.

Aina ilusam ilm muudab meid lisaks erksamaks ja lõbujanulisemaks.

Amoremi tutvumiskeskkond toob neli põhjust, miks kevad on parim aeg suhte otsimiseks ja alustamiseks..

1. Kevad toob uut enesekindlust

Uuringud on näidanud, et niinimetatd Lynxi mõju tõesti toimib. Kahel grupil meestel lasti end lõhnastada – ühel tuntud brändi lõhnaõli, teisel odav koopia – ning seejärel oma atraktiivsust hinnata.

Selgus, et esimese grupi liikmed hindasid end märgatavalt ligitõmbavamaks kui teise grupi liikmed – ja seejärel neid hinnanud naisgrupp pidas samuti tuntud brändi lõhnaõli kasutanud mehi ligitõmbavamaks. Naistele küll keegi ei öelnud, et kumb grupp brändilõhnaõli kasutas, aga mehed muutusid ise tänu sellele teadmisele enesekindlamaks, mis mõjus kokkuvõttes ka naistele.

Kevadilmad ja päikese käes viibimine mõjuvad peale pikka väsitavat talve meile samamoodi virgutavalt, ja kui me ise end kevadel tunneme elule uuesti avanevat, siis tajuvad seda ka teised.

2. Meie biorütmid soosivad kevadel suhte loomist
Kevad on periood, mil paljud loomad asuvad taas paarituma, et uusi järglasi toota – ega inimenegi kuidagi teistmoodi pole.
Sellised bioloogilised impulsid on toiminud meis juba aastatuhandeid, nii et pole ime, kui kevadel suhete loomine edukamalt toimib, sest nii meie kui ka teiste kehad on selleks soodsalt meelestatud ja järgivad instinkti.

3. Sa otsid uut algust
Pime ja külm aeg muudab meid alalhoidlikuks ning paneb seega oma aja ära elanud suhtest pikemalt kinni hoidma või lahkumineku korral kergemini partneri juurde naasma. Kui aga kevad algab ja päike taas pilvede vahelt naeratab, tekib kergemini kihk minevikust lahti lasta ja midagi uut alustada. Kevad on aeg, mil oma suhtes suurpuhastus teha ning vana ja kasutu välja praakida.

4. Koos ongi lõbusam
Soe aeg soosib paaride tekkimist, kuna paljud vaba õhu käes toimuvad tegevused nagu kasvõi jalutamine, rulluisutamine või rattaga sõitmine on kahekesi palju mõnusamad kui üksi. Rääkimata pikniku pidamisest, loodusraja külastamisest või kasvõi rannal jalutamisest. Sellised plaanid lausa soosivad endale sobiva püsikaaslase hankimist!