Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Tutvunud paar kallistavad vihmas

Sügis tulekul: 5 head põhjust just nüüd tutvusi otsida!

Sobiva kaaslase otsimine ei tohiks muidugi sõltuda ilmast, aastaajast ega muust sellisest välisest tegurist. 

Peatselt algaval sügisel (= külma aja tulekul) on aga siiski teatud eeliseid, miks just nüüd endisest suurema õhinaga tutvusi sobitada. 

Sest olgem ausad: kui sa juba AmoreMi.ee külastaja oled ja blogi loed, siis oled tõenäoliselt huvitatud kandvatest ja sisukatest suhetest, mitte niisama tilulilutamisest! :-)

Järgnevad punktid on kasulik lugemine ka neile, kes on juba suhtesse läinud, aga mõtlevad, kuidas seda tugevamaks muuta. Nii et anna parematele suhetele võimalus ja loe seda artiklit edasi ...

Rohkem aega süvitsi minna

Soojemal ajal muutuvad paljud meist seltskondlikus mõttes palju aktiivsemaks ja selline sotsiaalne rööprähklemine soosib pigem pealispindseid suhteid. Kui aga ilm jaheneb ja päev lüheneb, on täitsa loogiline samm koju või kuhugi siseruumidesse varjuda, mis soosib omakorda sügavamat suhtlemist.

Isegi kui sügavamatel teemadel vestlemine on keeruline või hirmutav (see pole lihtne igaühele), on sellega ometi kergem algust teha kuskil mõnusas elutoas kellegi kõrval või kaisus, või ka sügisesel tänaval koos jalutades, et poodi millegi maitsva järele minna.

Kohvikunautlejate jaoks on sügisesed tee- või kohviõhtud kahtlemata omaette väärtusega, kus meeldiva kaaslasega on hea tormiste sügistuulte eest varjuda, jagada üksteisega sooje mõtteid ja maitsvat koogikest.

Rohkem võimalusi läheduse tekkimiseks

Siseruumides viibimise pluss on ka see, et inimesed pole nii füüsiliselt aktiivsed ja distantseerunud kui suvel vaba õhu käes. Teineteise läheduses viibimine ja näiteks koos diivanile kerimine (ning ehk koguni sama sooja pleedi alla pugemine) on aga kindel retsept, kuidas esialgne meeldimine millekski soojemaks arendada.

Uuringudki on näidanud, et füüsiliselt teineteise lähedal või ka tihti samas seltskonnas viibimine muudab läheduse tekkimise kergemaks. Inimesed kalduvad usaldama inimesi, kes on nende ligidal.

Sügis seostub pesapunumisega

Külmemad ilmad, pimedam aeg ja rohkem kodus viibimine paistavad mõjutavat inimeste (parema väljendi puudumisel) pesapunumise instinkti. Suhteasjatundjad ja -nõustajad on ammu märganud, et inimesed võtavad sügise saabudes väärt paarilise leidmist tunduvalt tõsisemalt kui suvel.

Enamik lapsi ei sünni muidugi tingimata kevadel, mis viitaks, et sügisene pesapunumine seostub innuka järglaste planeerimisega. Küll aga paistab inimeses elutsevat mingi hääl, mis sosistab talle külma aja saabudes: ära jää üksi, kahekesi on mõnusam!

Sügispeod on intiimsemad

Kui suvi soodustab suuremate rahvahulkade kogunemist ja seega pinnapealsemat suhtlemist, siis sügisel tõusevad rohkem moodi intiimsemat laadi kogunemised, kus osalejate arv jääb pigem nelja kanti – igatahes väiksemapoolseks kui enne. Lauamängu- või filmiõhtud, mõnusad veinitamised: häid ideid leidub igaks elujuhtumiks.

See omakorda loob soodsa pinnase juba seltskonnas sügavamate vestluste tekkimiseks, mis aitavad kahel inimesel kiiremini selgusele jõuda, kas nende vahel võiks sümpaatiast midagi enamat tekkida.

Vähem energiat välisele

Kes suvel tutvusi otsib, peab vastamisi seisma hirmutava mõttega, et mida iganes ta enda juures parendada sooviks, on selleks tõenäoliselt juba hilja. Rannavormi jõudmiseks tuleb sellega ikka juba pigem kevadel alustada ja ka näiteks jalakarvadest vabanemine võib nõuda aega ja vaeva. Vähesed meist näevad nappides rõivastes välja nagu moekataloogist välja astunud.

Külmema aja saabudes on mainitud pisiasju aga kerge peita. Näiteks kampsun annab nii sooja kui ka peidab tõhusalt lisavoldikese kõhul, millest vabanemist kevadel endale tõotasid. Mis iganes väikesed “kosmeetilised kohendused” enda juures kaaslaseotsingul vajalikud tundusid, sügisriiete all väheneb nende tähtsus justkui imeväel.

***

Kokkuvõtteks võib nautida, et sügis võib vabalt olla ka kõige romantilisem aastaaeg, sest just siis puhkevat looduse ilu annab muul ajal otsida. Kõik need värvid, valmivad puuviljad ja mõnus kargus, mis ei sunni keset päeva koju varjuma nagu palava puhul. 

Kui siia lisada intiimsemad ja tubasemad olengud, mis loovad soodsa pinnase lähemaks suhtlemiseks ja oma kaunile sisemusele keskendumiseks, pole ime, et sügis kaldub tooma endaga tähendusrikkamaid ja sügavamaid suhteid kui suvi.