Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Armastav paar kahekesi

Mida armukadedus suhtele teeb ja kuidas toime tulla (tähemärgi kaupa)

Armukadedus on suhetes suur väljakutse – nii töö-, pere-, sõbra- kui intiimsuhetes, nii armukadeduse tundjale kui inimesele, kelle tõttu see esile kerkis.

Kui selle tundega ei tegele ja üritada see kuhugi “maha matta”, tõuseb armukadedudest pikas plaanis ainult kahju. See hakkab suhet mürgitama ja võib viia suhte lõppemiseni.

Kuidas erinevate tähemärkide esindajad armukadedust välja näitavad ja millele nad peaksid tähelepanu pöörama, et sellega toime tulla nii, et suhe võimalikult terveks jääks? Loe edasi ja saad teada! 

Jäär (21.03–19.04)

Jäär sunnib kaaslast valima enda ja isiku vahel, kelle tõttu armukadedus üles kerkis. Seda ka siis, kui teine suhtele reaalset ohtu ei kujuta.

Jääral oleks endale tervislikum meenutada, et ultimaatum toob selle esitajale soovitud tulemusi eelkõige vaid siis, kui teisel pole võimalik eemalduda. Vabas maailmas tõukab see nõudjast pigem eemale või tekitab vähemalt tema vastu halbu tundeid. 

Parem oleks leppida kurva tõsiasjaga, et sa pole oma kaaslase jaoks elu lõpuni ainuke huvitav või tähtis isik maailmas. Keegi ei suuda midagi sellist pakkuda. Pealegi aitab erinevate inimestega suhtlemine ka suhet värskemana hoida.

Sõnn (20.04– 21.05)

Kui tüüpiline Sõnn muutub armukadedaks, võib ta kergesti kaaslase järel nuhkima hakata. Tänapäeval on selleks lihtsaim viis ilmselt salaja ta telefonis või arvutis sorimine, või tema netivestluste lugemine.

Sõnnil oleks endale tervislikum meenutada, et jõuvõtted on ka ülimalt armastavale kaaslasele rasked taluda, eriti kui armukadedus sünnib tühisest punktist.

Parem oleks partneriga armukadeduse, armastuse, truuduse ja muudel sarnastel teemadel avameelselt ja ausalt rääkida, et nii end kui ka teda selles kontekstis paremini tundma õppida. Paljud muutuvad tänu sellele ka sisimas vähem ebakindlaks ja tänu sellele vähem armukadetsevaks.

Kaksikud (22.05–21.06)

Kaksikute armukadetsemine võib võtta erinevaid vorme, ärme unusta, et tema sees elab justkui kaks eri inimest. Äärmuslikumal juhul muutub ta käitumine väga järsuks – näiteks loobub partneriga korrapealt suhtlemast, kui see kasvõi vaatab kellegi kolmanda poole.

Kaksikutel oleks endale tervislikum meenutada, et kuigi järsk käitumine võib olla lühidas plaanis päris tõhus oma tahtmise saamisel ning kahtlemata dramaatiline ja efektne, hakkab see ruttu suhet õõnestama ja võib teatud punkti jõudes suhtele ka äkilise lõpu teha.

Parem oleks mediteerimise või näiteks nõustamise teel endasse sügavamalt süübida, mõistmaks, kust selline järskus tuleb ja mida suhtele teeb. Võib selguda, et selle all peitub mingi tähelepanuta jäänud hingehaav või konflikt, mis ilmsiks tulles maheneda võib.

Vähk (22.06–22.07)

Armukadedus võib Vähi pehmema-haprama poole kergesti välja tuua, mille tulemusel võib ta hakata kaaslast aina kiusama nutulauluga, kuidas ta pelgab, et too kedagi teist vaatab.

Vähil oleks endale tervislikum meenutada, et kui suhe on tugev, ei teki truudusemurdmine suvalisel hetkel ja järsku. Selleni viivad reeglina pigem pikemaajalised ebakõlad. Kaaslase kurnamine selliste kahtlustega ei mõju hästi kellelegi.

Parem oleks temaga suhteteemasid avameelselt arutada, et selgeks saada, kui pühendunud teineteisele ollakse. Kolmas tuleb ainult sinna, kus tema jaoks ruumi on.

Lõvi (23.07–22.08)

Kui Lõvi muutub armukadedaks, võib ta seda väljendada möirgamisega (tüli kiskudes). Kui ta aga asja väga südamesse võtab, võib ta hakata kaaslast armukadedushoos vältima ja tema ees teistega flirtima.

Lõvil oleks endale tervislikum meenutada, et tema reaktsioon põhineb peamiselt soovist kaaslast sellele kuidagi reageerima panna. Aga jõumängud muutuvad suhtes ruttu väsitavaks. Lõvi partneriks olija peab nagunii leppima, et need tulevad nagunii. Sest Lõvi on ju Lõvi.

Parem oleks endalt esmalt küsida, kas armukadedusel on alust või on selle esile toonud tõik, et ta ei saa hetkel nii palju tähelepanu, kui tahab. Enamjaolt on õige vastus teine.

Neitsi (23.08–22.09)

Armukade Neitsi üldiselt tüli üles ei kisu ega dramaatiliselt käituma ei hakka – vähemalt olukorras, kus see tunne tekkis. Küll aga muutub ta klammerduvaks ja püsib kaaslase lähedal.

Neitsil oleks endale tervislikum meenutada, et kui armukadeduseks on põhjust, siis selline käitumine ei aita. Kui aga ta on liiga tundlik, teeb ta käitumine ka kaaslase olemise põhjendamatult ebamugavaks.

Parem oleks endalt esmalt küsida, kui kindel teie suhe üldse on – teod näitavad alati rohkem kui sõnad. Ja siis vajadusel seda ka partneriga arutada.

Kaalud (23.09–22.10)

Armukadedad Kaalud püüavad partneris süütunnet tekitada, nii et too ideaalis üldse tema kõrvalt ei lahkuks. Veel parem, kui mõlemad saavad koju jääda.

Kaaludel oleks endale tervislikum meenutada, et ka parim suhe vajab värskendamist, milleks on hea moodus väljas käia ja teiste inimestega suhelda. Ainult teineteisele pühendumine muutub varem või hiljem tahes-tahtmata väsitavaks.

Kaaludel tasuks mõtiskleda, kui palju ta on kaaslase tegudest päriselt põhjust saanud armukadedust tunda. Kui mitte eriti palju, tuleks uurida oma ebakindluse juurpõhjuseid.

Skorpion (23.10–22.11)

Kui Skorpion muutub armukadedaks, on see tunne tugev ja lööb tema südames kõrged lained üles. Tõenäoliselt ei suuda ta seda varjata ning on halvemal juhul isukas ka kätte maksma.

Skorpionil oleks endale tervislikum meenutada, et isegi kui armukadetsemine on põhjendatud, teeb selle dramaatiline väljanäitamine olukorra pigem ainult halvemaks ja kindlasti piinlikumaks.

Parem oleks partneriga armukadeduse, armastuse, truuduse ja muudel sarnastel teemadel avameelselt ja ausalt rääkida, et nii end kui ka teda selles kontekstis paremini tundma õppida. Võib selguda, et sobivus  on väiksem, kui seni lootsid/tahtsid.

Ambur (23.11–21.12)

Tüüpilise Amburi puhul on ootuspärane, et armukadedus muudab ta ärritunuks ja omandihimuliseks, mis päädib halvemal juhul ehtsa ja ehmatava tigedusega. Pole ka võimatu, et ta pistab kaaslase peale röökima.

Amburil oleks endale tervislikum meenutada, et ülaltoodud jõuvõtted mõjuvad suhtele laastavalt ja võivad sellele kiire lõpu teha, kui armukadedus on põhjendamatu ja tabab kaaslast üllatusena.

Seda on palju kergem soovitada, kui teha, aga konfliktihetkel tasuks aeg maha võtta, eralduda ja püüda rahuneda. Siis vähemalt ei ütle sa kohe midagi sellist, mida hiljem oleks raske tagasi võtta / heastada.

Kaljukits (22.12–20.01)

Armukadedus on tüüpilisele Kaljukitsele suisa ohtlik. Ta teeskleb, et kõik on korras, isegi kui sisimas tunneb end lausa kokku kukkumas. 

Kaljukitsel oleks endale tervislikum meenutada, et selliseid vägevaid tundeid endasse matta hakkab tervisele. Ja isegi kui tervis pihta ei saa, kogub see temasse vastumeelsust nii enda, kaaslase kui ka suhte vastu.

Parem oleks endalt esmalt küsida, kui kindel teie suhe üldse on – teod näitavad alati rohkem kui sõnad. Ja siis vajadusel seda ka partneriga arutada.

Veevalaja (21.01–18.02)

Veevalajat ei maksa armukadedaks ajada. Ta kaugeneb partnerist, keeldub asju läbi rääkimast ja selles meeleseisundis võib suhte ka hoobilt lõpetada.

Veevalajal oleks endale tervislikum meenutada, et tähtsaid oskuseid tuleks teha selge peaga ja isegi kui armukadedusel on põhjust, ei selgu see ise kaugenedes ja kontakti läbi lõigates.

Parem oleks sellises olukorras endale esitada tõsine küsimus: kui pühendunud ma tegelikult olen, kui suhte korrapealt lõpetamine pole probleem? Alles siis võib arutada kaaslasega, kui pühendunud tema on – äkki ta ei saanud arugi, et ta muutis sind armukadedaks.

Kalad (19.02–20.03)

Kalad oskavad armastada, aga oskavad ka kaaslase elu kibedaks teha, kui armukadedaks muutuvad. Võid üsna kindel olla, et ta räägib sinust siis halba nii sõpradele kui ka halvemal juhul avalikkusele, näiteks sotsiaalmeedias. 

Kuna Kalad on esimene “kevademärk” ja üldse terve sodiaagi esimene märk, astuvad nad kiiresti nii suhtesse kui sealt välja, kui tunnevad, et neid on reedetud.

Tüüpilised Kalad on loomupäraselt osavad oma tunnete väljendajad ja tajuvad hästi ka partnerit, nii et neil pole tõenäoliselt vaja pikalt uurida, kas nende armukadedusel oli põhjust või mitte. 

Parem siiski, kui partneriga pühendumise ja truuduse teemasid võimalikult ruttu ja selgelt arutataks, et partner teaks, kus on piirid ja mis on Kalade põhivajadused suhtes olles.