Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Kallimaga hommik koos

Amoremi uuring: mida vallalised naised ja mehed sõbrapäevaks tegelikult tahavad.

Sõbrapäev – südamete, kommide, lillede ja segaduste aeg! Kas vahetame kingitusi kellegagi, kellega oleme just tutvunud? Kui jah, siis mis on parim kingitus? Kas lilled on kohustuslikud või tuleks eelistada ehteid? Palju küsimusi ja vähe vastuseid - eriti kuna mehed ja naised on enamasti valentinipäeva osas eri meelt. Või kas ikka on?

Amoremi tutvumisportaal viis läbi sõbrapäevaküsitluse rohkem kui 1000 Eesti vallalise mehe ja naise hulgas ning tulemused teevad olukorra selgemaks.Graafik: mida soovitakse sõbrapäevaks kingituseks

Naiste kindel kingieelistus sõbrapäevaks on ikkagi lilled. Tervelt 38% naistest leidis, et see on parim kink, mida mehelt sel päeval oodata. Ka hommikukohv (või teesõpradele äkki hoopis mõnus matcha) voodisse mõjub suhtele ergutavalt. 10%-lise tulemusega annab see eelistuste hulgas teise silmapaistva teise koha. Kohvi kõrvale ei tasuks lisandina unustada ka sooja kallit.

Väike südamest tulev ehe või mälestusese teeb ka tuju heaks. Sageli peavad naised kingituse sisust ja hinnast olulisemaks siiski lihtsalt märkamist ja tähelepanu. Hommikune kallistus, musi ja armsad sõnad juurde toodavad rõõmu nii naisele kui ka kindlasti mehele endale. Naised ootavad ühiseid hetki ja koosolemist, kingitusena võib ju kaaluda ka tegevusi, mis teile mõlemale võiksid meeldida – on see siis kontsert, teatrikülastus, spaa või kohvikus mõnusa torditüki nautimine.

Kinkides naisele raha, pesu või pudeli veini, siis riskid paraku võimalusega, et sind saadetakse ukselt tagasi ja loodetud ilus päev saab hoopis teise ilme. Ka raamatu kinkimiseks ei näi valentipäev just parim hetk, kummalisel kombel pea sama palju (~7%) ei soovi naised ei raamatut ega pesu kingiks saada. Võib-olla ei usalda nad teise poole maitset!? ;)

Graafiks: mida ei soovita sõbrapäevaks kingituseks

Samuti ei ole sõbrapäev see päev, mil kinkida kallimale tolmuimeja, triikraud või mõni muu kasulik, aga üldse mitte romantiline praktiline vidin.

Kuigi tundub, et sõbrapäeval eeldatakse rohkem meestelt naistele tähelapanu pööramist, siis Amoremi leiab, et see on ikkagi võimalus ühiselt tähistada enda suhet. Kingitusi ja tähelepanu ootavad ka mehed.

Mida siis mehed küsitluses välja tõid:

20% ei soovi midagi. Ei tea kas põhjus on liigne tagasihoidlikkus, vähene romantilisus või harjumuse puudumine, aga võib-olla on ka lihtsalt täiesti okei hinnang välismaalt meile imporditud tarbimispühale, milleks valentinipäev kergesti kujuneda võib.

Suhteliselt võrdselt populaarseks ehk 10% ringi jäävad meeste hinnangul hommikukohv, huvi intiimlelu vastu ja sõbrapäevakaart. Ka meie vallalised mehed tunnevad puudust õrnusest ja armastusest. 

Mehed on küsitluses muude valikute all eraldi toonud välja soovi leida kaaslast, kallistusi ja armastust. Kes otsib, see leiab! Meestele on ehk natuke keerulisem selleks tähtpäevaks millegi erilisega välja tulla, mistõttu tasukski eelistada ühiseid käike ja ettevõtmisi.

Meeste jaoks vastumeelseimate kinkide TOP 3 on: raha, alkohol, lilled.

Kokkuvõttes võta vabalt, naudi sõbrapäeva nagu iga teist, üllata kaaslast, kui see on sinu loomuses või ole lihtsalt tähelepanelikum ja natuke sõbralikum kui tavaliselt. Oluline ei ole materiaalne pool, vaid ikkagi tunded – me kõik soovime olla armastatud. Saad vastu ikka seda, mida välja kiirgad! ❤