Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Kaaslasega koos looduses

12 (uusaasta)lubadust, mida paarid kaaluma peaks

Uusaastalubadustel on halb maine, sest paljud arvavad, et need kukuvad nagunii läbi. Ühiste lubaduste tegemise kasuks räägib siiski see, et partner võib nende pidamisel või täideviimisel toetada, mis suhet pikas plaanis tugevamaks muudab.

Siin on mõned soovitused, mida koos partneriga uueks aastaks tõotada.

Tehke koos head. Ja mitte ainult pühade ajal. Pühade ajal on kergem tavalisest natuke lahkem olla, aga annetusi või vabatahtlikke on vaja aastaringselt. Kui see kaasa aitab, võite heategemise päevaks valida näiteks iga kuu 24. või 25. päeva, nagu jõuludel.

Sööge tervislikult. Lähedase inimesega diivanil lösutada ja filme vaadates kuhjade kaupa rämpstoitu näost sisse ajada on muidugi mõnus. Kuna toit ühendab inimesi, on ka raske midagi välja pakkuda, mis ühist mõnusat nosimist asendaks.

Aga kuidas oleks, kui te vahel koos süüa teete? Sellel on samuti lähendav mõju. Valige midagi suhteliselt tervislikku ja hakake aeg-ajalt näiteks ühiseid kokkamisõhtuid korraldama. Kindlasti parem ja odavam kui järjekordne restoskäik!

Higistage koos. Kui te mõlemate kaldute juurde võtma, oleks mõistlik koos trenni minna või sporti teha. Esiteks aitab see paremini motivatsiooni hoida kui üksi. Teiseks toovad füüsilisest pingutusest punaseks muutuvad põsed ja hingeldamine meelde teisi toredaid väsitavaid füüsilisi tegevusi, mida koos teha.

Sellest rääkides… Ärge unustage füüsilist lähedust. Kiire elu ja kõik sellega kaasnev mõjub negatiivselt nii tervisele, tujule kui ka teie suhtele. Kui enam muu ei aita, leidke üksteise puudutamiseks ja hellitamiseks spetsiaalselt aega, isegi, kui seksini ei lähe. Seksielu aitab vürtsitada aga millegi uue proovimine – asend, abistav lelu, värske tegevuspaik (köök?).

Rääkige asju selgeks. Kui teie vahel on tõsine pinge- või tüliallikas, püüdke sellest otse rääkida. See võib esiti ehmatada ja tuju rikkuda, aga on kokkuvõttes parem kui midagi vaka alla peita, mis tekitab olukorra, kus kuhjuvate pingete põhjal aina uusi vaidlusi ja solvanguid tekib.

Kui väikseid norimisi leidub juba väga palju, hakkab see teie suhet õõnestama. Pingelises olukorras tasub endalt alati küsida: „Kas selle asja pärast tasub tüli norida, või on meil suurem probleem, mida arutada?“

Ärge süüdistage. Isegi kõige otsekohesemal inimesel on vahel partnerile raske midagi selgeks teha. Eriti oma tundeid – ja eriti, kui need on irratsionaalsed nagu äkiline armukadedus.

Aga et otsene jutt partnerit vähem kaitseseisundisse ajaks, mida see nagunii mingil määral teeb, vältige süüdistamist. Selle asemel, et öelda „sina tegid nii ja mina tunnen nüüd nii“, püüdke lihtsalt kirjeldada, mida tunnete.

Pühenduge üksteisele. Koos kvaliteetaega veetes ei tohiks lasta seda arvutil ja telefonil vahetpidamata segada, sotsiaalvõrgustikud ja äpid tahavad ju kogu aeg tähelepanu.

Kui ta sinuga räägib, ära loe oma vestlusi üle või kirjuta samal ajal tuttavale. Võid ju arvata, et suudad ka mitut asja korraga tõhusalt teha, aga sellega saadad partnerile alateadliku sõnumi, et ta pole su täit tähelepanu väärt.

Kui mõlemal on vaja midagi kiiresti toimetada, leppige kokku pausi suhtes, mil oma muud asjad pooleli jätate, et teineteisele keskenduda.

Kohtle oma partnerit sama hästi kui sõpru. Mida kauem koos olete, seda kergem on partnerit võtta kui midagi endastmõistetavat, mille hoidmiseks ei pea tingimata pingutama. Nagu pere puhul ikka, tundub, et ta jääb veel kauaks sinu juurde. Sealt on üsna lühike samm mõtlematult solvavate või lausa inetute asjade ütlemiseni, mida sõpradele ei ütleks.

Aga ära arva, et sellest halvast harjumusest kohe üle saad, kui see juba tekkinud on. Millegi muutmiseks on vaja tihtipeale end kokku võtta, sest harjumus ei muutu hoobilt, kui vastava otsuse vastu võtad.

Kuula teda. Ära lihtsalt nooguta või oota, et millal sinu korda rääkida on. Ära pese nõusid, kui tal on oma päeva kohta midagi tähtsat öelda. Istu tema juurde, vaata silma, tõesti kuula teda. See on üks parimaid asju, mida suhtes olles teha saab – teise inimese jaoks olemas olla.

Kiida teda. Kui kellegagi palju aega koos veeta, võib kergesti ununeda, miks ta üldse meeldima hakkas. Head asjad jäetakse kõrvale ja keskendutakse halvale, mis parajasti ei meeldi. Aga väga oluline on ka meenutada, mis partneris head on.

Püüa näiteks iga kriitikanoole kohta kolme head asja öelda või vähemalt mõelda. Kui see osutub raskeks, peaksid kaaluma, kas sa tema olemasolu juba liiga endastmõistetavaks pidama pole hakanud.

Lõpetage koos mingi paha harjumus. Kui teid seob ka mingi halb harjumus nagu suitsetamine, püüdke sellest koos lahti saada. Alustage kasvõi lubadusest päeva jooksul ainult kindel arv sigarette endile sisse mahvida. Kui aga liiga palju alkoholi tarbite, seadke näiteks piir, kui mitu drinki õhtu jooksul teha.

Mängige koos. Täiskasvanuelu on suuresti nii üksluine seetõttu, et inimesed lõpetavad mängimise ja naljatamise. Pidage padjasõdu, rääkige naljaka häälega, joonistage ajaleheinimestele suuri vuntse… Tooge ellu nalja ja naeru.

Kui see tundub siiski lapsik, olge koos loomingulised: minge kitarrimängu või näiteks keraamika- või sushivalmistamist õppima. Rutiinist väljumine võib teid lähendada ja igatahes saab olema põnevam kui tavaliselt!