Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Paarike diivanil mõnusalt koos

Mida armastav partner sisimas tahab, aga tõenäoliselt ei küsi

ESITEKS MEHED. MIDA NAD SISIMAS TAHAVAD?

Sellist küsimust ei esitata sugugi tihti, peamiselt siis, kui suhe hakkab tõesti juba kiiva jooksma.

Ta tahab, et sa tema üle uhkust tunned. Ta tahab, et sa temaga seoses sõprade ja isegi pere ees uhkustaksid. Et sa teie ühiseid pilte sotsiaalvõrgustikku riputaksid, nii et kogu maailm võiks teie kohta teada. Et tänaval kõrvuti kõndides tal vargsi käest võtad, et teised naised näeksid, kellele ta kuulub. Ta tahab olla kutt, kellest sa avalikult küll ei saa.

Ta tahab, et sul on temasse usku. Ta tahab, et sa teaksid, et kui ta ütleb “ma armastan sind”, siis viitab see nii hetkeseisule kui homsele kui ka kaugemale tulevikule. Ta tahab, et sa tead, et kuigi sa võid tüütu või tujukas olla, ei muuda see tema tundeid. Ära kahtle neis.

Ta tahab tunda, et on su esimene. Mitte tingimata esimene, kellega sa oled koos olnud või keda armastanud. Ta saab aru küll, et kõigil on minevik. Aga ta tahab tunda, et sa pole kedagi päris samamoodi vaadanud.

Ta tahab sinuga tegeleda. Ta tahab sinu peale kulutada oma raha, aega ja energiat. Sind kenasse restorani või puhkusereisile viia. Näha sind ehtsalt rõõmustamas, kui ta tuleb ootamatult koju ja sind sellega üllatab. Ta tahab su elu särama panna, sest sa mõjud samamoodi talle.

Ta tahab, et sa näed teda nagu ta on. Ükski mees pole alati eksimatu, julge ja endas kindel. Ta tahab, et sa näed tema nõrkusi ja suudad neid taluda. Et sa mõistaksid, eti ta vahel sind väldib, sest on endas pettunud. Ta tahab olla sinu silmis kangelaslik ja edukas, et sul millestki puudus ei tuleks. Aga ka seda, et alati nii hästi ei lähe. Ja et ta jätkab üritamist sellest hoolimata.

Ta tahab, et sa oleksid temaga kannatlik. Ta soovib, et sa teaksid, et suhtesse astumine on suur asi, hirmutav ja sellele tuleb seega rahulikult läheneda. Ta tahab sinuga midagi püsivat luua. Ta tahab, et sa ei peaks teie suhte pärast muretsema, sest ta leiab terve elu jooksul uusi võimalusi, kuidas teie armastust alal hoida.

TEISEKS NAISED. MIDA NAISED TAHAVAD?

Sellist küsimust oleme kuulnud oluliselt enam kui mehi puudutavat… aga kordame ainuüksi võrdsuse huvides üle. Kordamine on ju tarkuse ema.

Ta tahab, et sa teda hellitad. Me ei pea silmas raha ja kingitustega ülekülvamist, vaid füüsilist puudutamist. Näiteks siis, kui diivanil lesite ja filmi vaatate. Libista oma näpud õrnalt üle tema käsivarre, juuste, käe… Ta tahab, et sellisest puudutamisest saab sinu jaoks harjumus, mitte sissejuhatus voodisse liikumise juurde.

Ta tahab, et sa teda üllatad. Aga see ei saa olla mingi klišee või suur ţest, mida filmist meelde jätsid. Ta ei taha, et tema jaoks sajast küünlast südame ehitad ja need tema koju saabumise järel põlema süütad. Või kitarriga akna alla tuled, et imalat ballaadi esitada. Ta soovib midagi, mis on romantiline vaid teie kahe jaoks. Näiteks üllata teda raske nädala järel hommikusöögi ja kohviga. Vali õhtuseks vaatamiseks film, mida ta armastab, isegi, kui on seda kümme korda näinud. See näitab, et märkad tema juures ka väikeseid asju või eelistusi.

Ta tahab kuulda, et armastad teda. Ja mitte ainult tema arust tähtsatel momentidel, vaid ka suvalistel hetkedel, kui seda isegi ei ootaks. See peaks mõjuma nagu kerge suudlus huultele pimedas kinosaalis – vaevu tuntav, aga samas täiesti olemas. Ta tahab, et sinu armastus lööb puhangutena spontaanselt välja, mitte sellest ei kuule ainult tähtpäevadel.

Ta tahab, et sa armastust ka avalikult välja näitad. Sinu käitumine tema suhtes peaks sarnanema sellega, milline ta on sinuga kahekesi. Ta ei taha end tunda kohustusliku kaaslasena, keda tuleb endaga kaasa vedada. Ta ei taha, et sa näed teda kohustusena.

Ta tahab, et sa talle mõtled. See võib väljenduda ootamatu kirja või sõnumina, või näiteks salaja millegi kordasaatmisega, mis sulle tähtis oli. Ta tahab, et mõtled talle palju rohkem kui öösel, kui ei taha üksi voodisse ronida. Ta tahab, et sa teeskled huvi filmi vastu, mida ta parajasti vaatab, et saaksid lihtsalt ta kaisus aega viita. Ta tahab, et sa teed tema suhtes plaane, sest see eeldab talle mõtlemist ja temaga arvestamist.

Ta tahab sult kannatlikkust. See maailm, kus elame, liigub vahel lihtsalt liiga kiiresti.