Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Naine vaatab aknast välja

15 asja, mida elu ja suhete kohta teada

Elu ja suhted tunduvad vahel kole keerulised. Kuidas nendega ikkagi toime tulla? Amoremi tutvumiskeskkond tuleb appi ja märgib 15 tõsiasja, mida raskel hetkel endale korrata, et seda tõhusamalt taluda.

Positiivsed muutused ja areng saabuvad harva justkui möödaminnes ja meil on kombeks endid liiga palju teistega võrrelda. Kuid elud pole tegelikult võrreldavad, sest igaühel on oma rada käia.

1. Muutused on normaalne osa elust
Raskuste hea osa on see, et need tõukavad meid vaimselt arenema ja küpsema, et kriisist juba targema ja tugevamana välja tulla. Kui mitte muud, siis õpid, et millised lahendused sinu elus toimivad ja mis toovad ebameeldivaid tagajärgi.

2. Vallaline olla pole karistus
Suhe lõpeb alati põhjusega. Sellel on alati mõjuv põhjus, miks su kaaslane/partner ei sobinud su tulevasse ellu, isegi kui sa kohe ei saa aru, et miks siis. Kasuta seda suhtejärgset tormilist aega enese uurimiseks ja tundmaõppimiseks. Me muutume kogu aeg ja endaga tutvumine ei tohiks seega kunagi lõppeda.

3. Sa ei pea juba praegu oma unelmate elu elama

Kes teab, millal sa jõuad oma unelmate eluni? Õige raja leidmine võib kaua aega võtta ja palju valesamme sisaldada. Sa ei pruugi oma praegust kohta elus armastada, aga see ei tähenda, et see ei või sind kuhugi paremasse punkti edasi juhatada.

4. Kõige tähtsam on ise õnnelik olla
Plaanide tühistamine, kutsetest keeldumine ja eelkõige endale mõtlemine on asjad, mida peaksid endale kindlasti lubama. Ära karda sellega teistele kohe vastuvõetamatuks muutuda. Kuidas saad teistele rõõmu pakkuda, kui esmalt ise õnnelik pole?

5. Suhted ei pea igavesti kestma
Sõprus, tutvus, armusuhe: ükski suhe ei pea kestma igavesti. Inimesed muutuvad ja liiguvad oma arengus eri suundades. Ainuke suhe, mida tuleks iga hinna eest säilitada, on hea läbisaamine iseendaga.

6. Ära püsi suhtes, mis teeb õnnetuks
Su valikud on muidugi su enda teha, aga sa ei pea hoidma suhet, mis õnnetuks teeb. Sul on täielik õigus eemalduda inimese juurest, kelle lähedal püsimine enam kuidagi sinu arengut ja heaolu ei teeni.

7. „Ka see läheb mööda”
Kas see, mis praegu (palju) stressi tekitab, on sulle tähtis ka näiteks aasta pärast? Kui ei, siis keskendu teemadele ja inimestele, mis sulle rohkem rõõmu pakuvad. Just nimelt keskendu parematele asjadele, mitte ära tee nägu, et halba ei eksisteeri. Kunagi lõpeb ka suurim südamevalu.

8. Suhted teevad haiget
Inimesed mõtlevad teiste suhtes ümber. Inimesed teevad teistele haiget. Teistega hästi käitumine ei too alati soovitud tulemusi. Lihtsalt lepi mõttega, et seda võib juhtuda.

9. Millalgi hakkab ka kergem
Iga raske perioodi järel saabub ka kergem ja õnnelikum aeg. Sul on alati võimalus elus rohkem õnne ja armastust leida.

10. Hea suhe iseendaga on väärtus omaette
Ükspuha kui hüljatuna sa end tunda võid, sa pole kunagi päris üksi. Kui mitte muud, siis võib alati lohutust pakkuda hea läbisaamine iseendaga. Ka ennast on võimalik toetada ja armastad, ja tegelikult peakski.

11. Sul on võimalik suhetes piire seada
Sa pole kõigi teiste tõmmata-lükata. Võid ka „ei” öelda ja piire seada. Aga kui sa ise seda ei tee, ära oota, et teised kuidagi automaatselt sinu piire ära tundma ja austama õpivad.

12. Elu ongi hirmus
Sa pole ainus inimene, kes hirmu tunneb. Elu määramatus ja ennustamatus tekitab stressi ka teistele. See on osa inimeseks oleimise kogemust, mida oleme Maa peale proovima tulnud.

13. Iga päev on väärtuslik
Iga päev on sammuke lähemale rohkem iseendaks saamisele. Ükspuha, mida päev toob, see toob muu hulgas võimalusi enda ja elu kohta õppida ja areneda.

14. Edaspidi on kergem
Võid oma isiklikul teekonnal palju põruda ja vigu teha, aga lõpuks on sellest võimalik siiski midagi „kõrva taha panna”. Seda pead siiski ise tegema – läbi isikliku kogemuse –, mitte ootama, et keegi alati tuleks ja õpetaks.

15. Sa ei pea midagi tegema, sest keegi teine teeb seda ka
On viga määrata kindlaid tähtaegu suurtele elumuutustele nagu kokku kolimine, abiellumine, armastuse leidmine või laste saamine – või mis iganes su jaoks suur muutus on. See, et su parim sõber ostab varsti kodu või abiellub, ei tähenda, et su elu peaks samasugune olema, olgu siis samal ajal või üldse.