Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Armastus läbi: mõtlik naine roosiga

Miks armastuse lõpetamine on raskem kui alustamine

Armumine on päris paljude jaoks hirmutav kogemus, aga kas oled armastuse ka teadlikult maha kandnud, suhte lõpetanud ja partneri juurest lahkunud – ilma mõjuva põhjuseta nagu vägivald või petmine?

Kas oled teda ühel päeval vaadanud ja sisimas äkki selgelt mõistnud, et ei tunne tema vastu enam midagi erilist? Kellelegi igavest koosolemist tõotanud ja nii umbes neli aastat hiljem meelt muutnud?

Kui oled, siis tead, et ka see on päris kuradi hirmutav kogemus.

Armumine ja suhte alustamine pole selle kõrval midagi. Jah, me kardame end avada ja haiget saada, aga tavaliselt ei mõtle me siis veel sellele, et võime lisaks teisele inimesele haiget teha.

Armudes sa justkui sukeldud sellesse tundesse. Sellest saab nagu sõltuvus või lõputu janu. Sa unustad asja kainelt vaagida, sest mingi hetk tahad pea ees vette hüpata, unustada küsimused, igasugune „aga” ja „kui”. Mingil hetkel sa lihtsalt annad alla.

Ja siis te kaks armastate üksteist ja see võib olla päris magus kogemus. Ilmselt mitte täiuslik, aga armastus ei muudagi elu täiuslikuks. Aga elus on siiski palju elevust, sest suhe ja see inimene su kõrval on nii uus.

Armumine ja armastamine on see osa, mida igaüks arvab, et tahab. See on see muinasjutuline osa. Aga paljud muinasjutud lõpevad õnnelikult ja päriselu tavaliselt mitte.

Korraga… pole see enam endine. Tema naerukihin tundus enne nunnu, aga nüüd tüütu. See, et ta sind vaatab, et täida sind enam positiivse tunde, vaid mingi ärevusega. Tühjast tekib tüli. Korraga sa eelistad pigem üksi viibida kui tema läheduses.

Ühel päeval on ta su päike ja galaktika ja ilmaruum. Nüüd aga… sa ei oskagi öelda, mis täpselt.

Vahest ta ei teinudki midagi valesti. Vahest sina ka ei teinud. Ehk see lihtsalt juhtus, see murenemine ja lagunemine. Nii aeglaselt, et sa ei märganud teadlikult isegi punaseid lipukesi ja ohumärke.

Ühel päeval olete te koos ja mõtlete sellest pikas plaanis. Siis korraga olete nagu võõrad. Sa ei tea, kuidas see täpselt toimus. Kas seda saab parandada? Kohe tõeliselt korda teha?

Kuidas algne olukord taastada ja hea osa juurde naasta? Maagia taaselustada. Armastuse juures püsida, mitte selle lõpetamisega tegeleda.

See on päris jube olukord, kui punktist saab küsimärk. Tundub julm ja seletamatu. Aga päriselu ei pruugigi arusaadav olla. Ja armastus ka mitte.