Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Kaaslasega koos mõnusalt

25 märki, et inimene on küps tõsise suhte jaoks

Amoremi tutvumiskeskkond avaldab tihti artikleid selle kohta, kuidas end suhtekõlbulikumaks ja suhteid paremaks muuta, samuti kirjeldusi, et miks suhted ei tööta.

Aga kuna Eestit on tänavu tabanud imeilusad kevad ja suvi ning positiivne hoiak on üldse alati kasulik, siis uurime sedapuhku, kuidas enda või teiste puhul küpset isiksust ära tunda, kes on tõsiseks suheks tõepoolest valmis.

Mida rohkem siin reastatud märke täppi läheb, seda paremaks inimeseks võid end või partnerit nimetada. Aga võib ka muidugi juhtuda, et hindad küpsust mingitel teistel alustel ja leiad, et sul pole järgneva nimekirjaga eriti ühist.

Olgu nii või naa, siin on valik omadusi ja iseloomujooni, mille järgi väärilist potentsiaalset partnerit ära tunda. Küpsusele viitab, kui…

1. Inimene on piisavalt aus, et partnerile öelda, mida suhtelt ja elult otsib, nii hetkel kui ka pikas plaanis. Isegi, kui see jätab mulje, et ta on meeleheitel (a la “Otsin inimest, keda tõesti saab usaldada.” või “Otsin inimest, kes suudab minu vigadest mööda vaadata.”)

2. Ta loeb raamatuid, mis näitab, et tal on valmidust ja võimekust ka kiire tavaelu keskel veidi rohkem eri teemadesse süveneda.

3. Ta oskab nautida nii sek si kui ka on valmis enne ja pärast seda niisama õrnutsema. See näitab, et ta on valmis tasakaalustatud suhteks, kus jagub ruumi nii füüsilise kui ka emotsionaalse armastuse väljendamiseks.

4. Ta suudab spontaanne olla ja vahel ilma pikemalt planeerimata tavatuid käike teha.

5. Tal on suhtele realistlikud ootused ja ta ei eelda, et alati on kõik väga hästi või elu on lõputu seiklus, kus pole kohta rutiinil.

6. Ta on piisavalt enesekindel, et vahel kodust väljuda üsna koduses rõivastuses ja välimusele suurt tähelepanu pööramata.

7. Ta armastab (või vähemalt talub) loomi ja püüab neid alati võimalikult hästi kohelda.

8. Ta on iseseisev ja ei oota, et partner pidevalt tema eest (või temaga koos) midagi ära teeks.

9. Ta ei näe kohe ohumärki selles, kui partner kellegagi pikemalt vestleb, isegi kui see keegi on atraktiivne.

10. Ta julgeb öelda, kui teda midagi häirib, mitte ei ürita kogu aeg cool ja soliidne olla ning kõike alla suruda.

11. Tema elus on muudki kui partner ja suhe, nii et ta ei mõtle kogu aeg ainult meie-vormis ega solvu, kui partneril on ka omi tegemisi ja hobisid.

12. Ta ei seksi alati samal viisil ja kohal, vaid tahab vaheldust, mõistuse piires uut katsetada ja mõtleb muidugi ka partneri rahuldusele.

13. Ta teab oma väärtust ega lase end pidevalt halvasti kohelda või alla suruda.

14. Ta kohtleb ettekandjaid ja üldse teenindavaid töötajaid sõbralikult ja austavalt.

15. Ta julgeb tunnistada, kui sookaaslane on välimuselt või isiksuselt atraktiivne – isegi, kui tema ise sellest elevile ei lähe. (Gei puhul vastupidi: julgeb tunnistada, et ka vastassoo esindaja võib olla atraktiivne.)

16. Ta teab, mida tahab, ega oota suhtes pidevalt teisepoolset initsiatiivi. Kasvõi mis puudutab esimest suudlust, kohtingut jne.

17. Ta on sõbralik ja kannatab mõistuse piires ära ka partneri võimalikud ebameeldivad sõbrad ja sugulased. Kui ei pea neid just kogu aeg taluma.

18. Ta on piisavalt julge, et partnerile öelda, kui too eksib või suure lollusega maha saab.

19. Ta mängib partneriga võimalikult vähe lapsikuid vaimseid mänge.

20. Ta hoolib iseendast, koos oma vigadega.

21. Ta eeldab, et partner on intelligentne ja näeb, et elus on kõigel ka süvamõõde, mitte ei hinda kõike vaid pealispinna järgi..

22. Ta mõtleb, enne kui ütleb või tegutseb, et mitte asjatult kedagi solvata või haiget teha.

23. Ta julgeb suhteteemasid arutada, kaasa arvatud ühist tulevikku,, isegi kui see hirmutab.

24. Tal pole kalduvust petta ega valetada, välja arvatud erandjuhud nagu üllatus-sünnipäeva salajashoidmine.

25. Elatakse muidugi päev korraga, aga põhimõtteliselt on ta valmis armastatud inimesega elu lõpuni koos olema.