Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Kena naine

5 asja, mida mehed võiksid naiste kohta teada

Järjekordne naistepäev on tulekul, aga naine – see salapärane olend – on paljudele meestele endiselt midagi tabamatut või raskesti mõistetavat. Asja ei muuda paremaks seegi, et iga naine on unikaalne, mis teeb keeruliseks nende kohta üldistavalt midagi tarka sõnada.

AmoreMi toimetusele aga väljakutsed meeldivad ja naistepäeva eel pakume sulle, armas lugeja, just nimelt üldistavat artiklit sellest, et mida mehed naiste kohta teada võiksid. Mine tea, äkki õpid isegi midagi uut?

Naine tahab tunda, et on armastatud

Üks asi on see, mida ja kui palju sina, mees, selle naise vastu tunned. Hoopis teine asi on see, kuidas tema sellest aru saab ja kui turvalise tunde see temas tekitab. 

On üldinimlik tahta olla armastatud, aga sellest vahel ka kinnitusi saada. Seda tasub talle vahel öelda niisama, aga kindlasti ka pingeolukorras – “Ma armastan sind. Me saame sellest üle!” Kui naine on häiritud, ei taha ta oma ruumi, vaid oma mehe käte vahel olla.

Naine tahab tunda, et temas nähakse endiselt naist

Keegi tark inimene on kunagi öelnud, et suhtele tuleb kasuks, kui mees tahab naist natuke rohkem kui naine meest. Kasvõi natuke rohkem, 51/49. Teisisõnu tasub naisele aeg-ajalt näidata, et sa oled endiselt temast kui naisest huvitatud. Ära võta teda kogu aeg endastmõisteatavalt. Lähene talle huviga justnagu esimesel korral.

Naine tahab, et temast aru saadakse

Tüüpiline naine tahab edasi anda, mida ta mõtleb ja tunneb, isegi kui ta ei suuda või ei oska seda küllalt täpselt kommunikeerida. Ja talle on äärmiselt tähtis, et mees tema sõnumile pihta saaks. Pea meeles, et naise “tõde” seostub suuresti tema hetkeseisundiga – kuidas ta sel hetkel või üldse viimasel ajal ennast tunneb. Tema sõnad pole kivisse raiutud ja muutumatud, kuni kivi ise kunagi tolmuks variseb.

Naine tahab, et teda kuulatakse

See on tore, kui sa juba tead, mida naine hetkel mõelda võib ja kuidas end tunneb. Aga see ei tähenda, et sa võid tema kuulamisest loobuda. Soov end väljendada ei kao vist kunagi. See on vahel tähtsamgi kui jutu sisu ise. Ja kindlasti on see tähtsam kui püüd mingist murest kuuldes seda kohe lahendama tõtata. Ta teab ise ka, mida on vaja teha, ta tahab seda lihtsalt sinuga jagada!

Naine tahab teada, et ta on ilus

Naine vajab turvalisust, aga tähtis osa sellest ei seostu su rahalise seisu või tugevate käsivartega. Naine tahab – vajab! – ka teadmist, et ta on sinu jaoks endiselt ilus. Just sinu jaoks, kuigi teistegi imetlus võib vahel nii magus olla. Tema kodus võib olla palju peegleid, aga tähtsaim neist oled sina.

*** 

Loed seda kõike ja sulle tundub, et see kehtib tegelikult kõigi inimeste kohta, mitte ainult naiste? Palju õnne! Sa just avastasid suure saladuse naiste kohta… sa ei olegi neist nii erinev, kui oled ehk arvanud. Lõpuks olete kõik inimesed, mitte kahest eri maailmast. Ja sellele ühisele osale saab suhtes juba midagi püsivamat ehitada.