Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Üksik naine mõtlik

5 märki, mis näitavad, et ta pole eksist päris üle saanud

Kui su ellu astub keegi uus meeldiv inimene, võib suhe olla esialgu ülitore. Aga igaühel on ka oma varjupool, mille osad on minevik ja eelmised partnerid.

Eksist ülesaamist ei märgi see, et teda täielikult unustad või temaga enam kunagi suhelda ei taha. Pigem on tervislik sõbralikesse suhetesse jääda, sest ta on sulle kunagi palju tähendanud ja sellest jääb midagi püsivat hinge. Kuidas aga kindlaks teha, et su uus partner pole liialt oma eksi takerdunud?

Toome mõned näited. Ükski neist ei pruugi kindel tõestus olla, muidugi, aga kui neid on rohkem kui üks, kipub see millelegi viitama.

Ta vaatab endiselt eksi pilte

See, et tema kodus või asjade hulgas on eksi pilte (või pilte temast koos eksiga) ei tähenda automaatselt halba. Siin tuleks jälgida, kui nähtaval need on.
Kui tal on eksi pildid kodus seinal või laual või koguni öökapil – või ka telefoni avaekraanil – võib asi kahtlane olla. Samas ei peaks eeldama, et ta need kõik ära kustutab või peidab, kui suhe on läbi saanud. Liiga innukas kustutamine / peitmine võib samuti just halb märk olla.

Ta mainib eksi tihti jutu sees

Inimestele meeldib ikka vahel mälestusi mõlgutada ja olnule tagasi vaadata. See on normaalne. Eks oli kunagi tähtis osa tema elust ja seda ei saa muuta.

Aga kui te näiteks arutate, mida lõunaks süüa, ja ta teatab: “eksile meeldib võileibu süüa”, on see veidi kahtlane. Ehk siis mida rohkem ta teda suvavestluste käigus mainib, kus poleks põhjust üldse eksile mõelda, seda halvem on see teie suhtele mõeldes.

Kõige hullem on ilmselt see, kui ta eksi kogemata nimetab sinu asemel, eriti voodis või muidu intiimsel hetkel.

Ta hoiab alles kirju/vestlusi/sõnumeid eksiga

Milleks neid alles hoida, kui ei taha neid teinekord üle lugeda? Ja milleks neid lugeda, kui eks enam endisel viisil tähtis pole? Sama võib kehtida näiteks (digi)fotode kohta, aga meie argumenteerime selle kasuks, et fotod on vähem isiklikud. Fotode äraviskamine ja kustutamine viitab juba vihale eksi vastu.

Ta hoiab eksi asju alles

Kui tal on alles eksile kuulunud riideid või muid esemeid, mida ta ei anna tagasi ega viska ka ära, siis on oht, et ta tahabki neid endale hoida. Eriti, kui need esemed on ebavajalikud nagu nipsasjake või hambahari.

Ta kasutab eksi kingitusi rohkem kui sinu omi

Kui eks talle midagi kinkis ja ta seda endiselt kasutab, on see iseenesest muidugi okei. Miks peaks näiteks riideid või lõhnaõli või midagi kulukat seetõttu ära viskama või ära müüma, et inimesed enam koos pole. Aga kui ta eelistab selgelt eksi kinke su omadele, siis on pahasti.

Tema sõbrad räägivad veel tema eksist

Sõpruskond räägib veel tema eksist tõenäoliselt põhjusel, et tema räägib veel eksist, ja palju. Nad arvavad järelikult, et see on täiesti normaalne, või on sellega harjunud. Aga mis selles nii normaalset on, et ta kogu aeg eksist räägib? Sama kehtib muidugi tema pere kohta.

Ta keeldub käimast paikades, mis meenutavad eksi

Kui te tahate näiteks välja sööma minna ja ta väldib kohti, kus ta käis eksiga, siis on sul põhjust muretseda rohkema üle kui toidu kvaliteet. Kui ta ei suuda leppida faktiga, et nad pole enam koos ja mingid asjad või olukorrad või kohad seda meenutavad, siis pole ta ilmselt üldse üle saanud.