Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Õnnelik paar

Tänapäevaste suhetega on valesti ainult üks asi: sina ise!

Kes meist poleks tuttav mõtteavaldustega stiilis, et tänapäevaste suhetega on midagi valesti ja korralikke partnereid peaaegu polegi. Tegelikult on aeg lõpetada hädaldamine ja aktsepteerida oma rolli ses kõiges. Kui keegi üldse sinu armuelu kvaliteedi eest vastutab, siis oled see sina ise!

Esiteks, sa otsid mõttega suhet valest kohast – jooksed näiteks poisi või tüdruku järel, kes oma tegude ja suhtumisega selgelt on näidanud, et pole huvitatud. Või kasutad Tinderit, kuigi oled ammu nii isikliku kui ka teiste kinnituse saanud, et see kõlbab ainult kiirtutvuste ja se ksi leidmiseks, ja sedagi ainult juhul, kui oled üle keskmise atraktiivne. Või magasid meeldiva inimesega, kes kohe alguses selgitas, et suhet ei otsi, ja nüüd tunned, et su ootusi on ikkagi petetud. Või magasid kellegagi ilma esmalt üldse uurimata, kas teie ootused on sarnased.

Sa võid tänapäevaseid suhteid sarjata ja südames vihata nii palju kui soovid, aga see ei tähenda, et asi on suhetes. Asi on sinus.

Sa tegid selle vea, et lasid mõnel halval kogemusel oma suhtumist suhetesse muuta. Kui kogu aeg räägid, et häid partnereid pole, siis kuidas sa peaksid sellise energia toel sobivaid ligi meelitama?

Sa tegid selle vea, et lased endal näha ainult halba, mitte ei keskendu võimalustele. Sa tegid selle vea, et parem lepid ohvri rolliga kui annad isikliku käitumisega suhetes eeskuju.

Kui sa kulutad nii palju oma aega, energiat ja armastust valedes kohtades või valedele isikutele, siis pole sul õigust kurta, et maailm on südametu. Alusta sellest, et ära maga inimesega, kes küll meeldib, aga kes ei taha suhtes olla. Või tee mis tahad, aga ära pärast osuta, et suhted on nõmedad.

Kui sa alustad kellegagi suhtlemist ega näita peagi välja, mida sa ootad, või ei lase teda vaimses mõttes lähedale, siis ära imesta, et ta vastab samaga. Või et suhe algab, aga ei liigu kuhugi edasi – ei võrsu siit millekski ilusamaks.

Jah, inimesed võivad üksteist halvasti kohelda. Jah, vahel võib tekkida tunne, et maailmas pole õiglust ja sa ei leiagi kunagi sobivat paarilist. Jah, vahel võib tekkida tunne, et keegi ei otsigi enam püsivat suhet. Aga see pole kõik.

Maailm on palju suurem kui arvata võid, eriti tänapäeval, kui see nii kenasti avatud on, nii füüsiliselt kui ka interneti teel.

Iga negatiivse kogemuse kohta on sada võimalikku positiivset – neid on lihtsalt võimatu leida, kui halvale keskendud – sellele, mis valesti läks, või kuidas haiget said, või kuidas suhe vaikselt murenes ja lagunes, kuigi oleks võinud hoopis paraneda.

Tõde tänapäevaste suhete kohta on see, et maailmas leidub palju toredaid inimesi. Kes on nõus teistele armastust ja tähelepanu jagama, sügavaid suhteid algatama, kes on tundlikud ja hoolivad ja lahked. Kes on nõus kestvaid sidemeid looma, kes usuvad isegi sõnasse „igavesti“, kuigi see on abstraktne mõiste ja meile poolarusaamatu. Kes ei jookse minema kohe, kui raskeks läheb.

Jah, leidub inimesi, kes ei taha teisi halvasti kohelda. Kes on usaldusväärsed ja mõtlevad ka teistele. Aga nende nägemiseks pead sa oma tähelepanu viima positiivsele.

Kui sa positiivse hoiaku saavutamiseks vaeva ei näe, siis sa ei alusta ühtegi uut tutvust hea tundega südames. Sa ei suuda end avada ja kedagi teist lähedale lasta. Ja sa jäädki selliseks õnnetuks, kelleks muutumist nooremana ei osanud ettegi kujutada.

Nii et lõpeta tänapäevaste suhete üle vingumine ja nende kritiseerimine – kuidas me kõik pooleldi telefonis ja sotsiaalmeedias elame, kuidas me ei oska enam teisi lähedale lasta, kuidas kõik kardavad lähedust ja pühendumist, kuidas kõik on kiiretele tulemustele ja naudingute leidmisele orienteeritud. Kui sa ise positiivset eeskuju ei anna, siis miks teised peaks?

Alusta väikestest asjadest. Vaata inimestele silma. Alusta ise kellegagi suhtlemist. Pane telefon käest, kui peol või seltskonnas viibid. Räägi teistele, mis sul südamel on ja millest mõtled. Keskendu sellele, mida sul anda on, mitte saada – vaimses mõttes. Kohtle inimesi nagu nad oleksid väärtuslikud elusolendid, mitte objektid, mida ühel või teisel viisil lihtsalt hinnata ja kasutada.

Alati leidub palju ettekäändeid ja põhjendusi, miks mitte ise suhteid paremaks muuta. Aga lõpeta nende kasutamine, sa oled sellega liiale läinud. Vaata ennast kõrvalt. Kas sa oled olnud piisavalt andestav, vastuvõtlik ja avatud, et samasugust suhet üldse väärida? Või oled sa lasknud halbadel kogemustel end liiga negatiivseks muuta?

Võib-olla pole suhetel häda midagi. Võib-olla on tõsi, et maailm ongi kõigest sinu peegel.