Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Tutvus Amoremi

15 väikest asja, et suhetes edukam olla

Inimesed ja suhted on tihti ettearvamatud, nii et ka edukas suhtleja võib vahel tunda, et tahaks selles edukam ja enesekindlam olla.

On tõsi, et paremini suhtlemaõppimine ja kvaliteetsemate suhete loomine ja hoidmine on eluaegne õppeprotsess. Amoremi tutvumisportaal jagab sulle siiski rea väikseid tähelepanekuid, mille abil edukam olla kohe nüüd, kasvõi täna – ilma tarku raamatuid lugemata, kursusi võtmata või muul moel nippe kogumata.

Niisiis, 15 väikest asja, millega kohe alustada, et suhetes edukam olla:

1) Ära söö kiirtoitu. See on ebatervislik ja lisab ebavajalikku pekki. Meeldib või mitte, liigne kehakaal vähendab su võimalusi intiimsuhteid luua ja edukalt suhelda, selline meie maailm juba hetkel on. Ja kas sa ise tõesti tahaksid partnerit, kes enda keha eest hoolt ei kanna? Keha on otseses mõttes inimese kõige silmapaistvam osa.

2) Seisa püsti ja kõnni rohkem. Moodne elu on meid nii mugavaks muutnud, et liigutame üha vähem. Nagu kiirtoit, on pidev lösutamine ebatervislik ja halvendab füüsilist vormi.

3) Lähene suhtlemisele eeldusega, et teised lähenevad sulle parimate kavatsustega, mitte halbadega või omakasu eesmärgil. Kui sul on kalduvus negatiivselt mõelda ja/või inimesi umbusaldada, siis on seda võimatu hoobilt tegema hakata, aga alusta kergelt – komplimentidele vastamisest.
Ehk siis ära lükka häid sõnu automaatselt tagasi, rühmates midagi stiilis „nii ütled kindlasti paljudele” või „ah, kas ise ka usud seda?” või „okei, mida sa tahad, et pugema tulid?” vms. Selline häiriv komme on üllatavalt paljudel ja samas nad nurisevad, et keegi ei ütle kunagi hästi. Nii et kui keegi hästi ütleb, vasta lihtsalt tänusõna või paariga.

4) Kui pead ärkama, siis tõuse üles, mitte ära aele voodis edasi. Virguta end kohvi, duši või muuga, mis sinu jaoks toimib, siis alustad päeva tavalisest parema tundega kui veel pikalt voodis aeledes näiteks telefoni näppides. Ja kui sa tunned end hästi, laabub ka suhtlemine paremini.

5) Maga piisavalt, sellest on kasu nii kehale kui ka vaimsele tervisele.

6) Kanna hoolt isikliku hügieeni ja välimuse eest. Pese enda keha ja hambaid, kanna oma parimaid riideid jne. Kui riiete jaoks raha napib, siis külasta „kaltsukaid”, seal on tänapäeval väga palju korralikke pakkumisi ülimadala hinnaga.

Üllatavalt palju liigub ringi inimesi, kelle lähedal on ebameeldiv viibida, sest ta ise või tema suu lihtsalt haiseb. Mõnikord viitab haisev suu muidugi ka terviseprobleemile, siis tuleb leida lahendus muidugi ka sellele. Suhtlemisele mõjub hais paraku halvasti, eriti kui üritad teisele lähenemiskatseid teha.

7) Iga kord, kui istumast või lamamast tõused, venita korralikult. Selle nipi laenasin ma oma kassilt! ;)

8) Tee midagi nüüd ja kohe oma elus korda, kasvõi lauasahtel või laud arvuti ümber. See on pealtnäha väike asi, aga juba väike saavutus kasvatab meis alateadlikult soovi midagi ära teha ja veelgi suuremate saavutusteni jõuda. See teeb tuju paremaks, mis omakorda mõjub hästi suhtlemisel.

9) Naerata. See ei maksa midagi ja õlitab suhtlemist nagu hea vein. Kui ei julge või ei tunne tavaliselt loomulikku soovi naeratada, siis on see probleem omaette, mille tagamaid tasuks uurida.

10) Loe, soovitavalt vähemalt tund päevas. See kasvatab sõnavara, paremal juhul laiendab silmaringi ja kindlasti parandab keskendumisvõimet.

11) Kasuta hambaniiti, vähemalt kord päevas ehk õhtul. See aitab tõhusalt hambaid tervena hoida ja aastate kaupa hambaarsti-arvetelt raha kokku hoida. Auklikud hambad pole ilusad ja ka lõhnavad pahasti, mida märkab enamik inimesi, kelle lähedal viibid.

12) Joo rohkem vett.

13) Kultiveeri endas mõtteviisi, et mis juba olnud, seda parandada ei saa. Andesta endale, vajadusel palu andestust ka teistelt, ja liigu vaimselt edasi.

14) Võimalusel väldi alkoholi.

15) Keskendu iga päev mingiks ajaks ainult endale ja mis sinu hinges toimub (mida hetkel tunned vms). Isegi kui ei oska sel viisil kogutud infoga kohe midagi peale hakata, muutub oma sisemaailm sel moel aina selgemaks ja tuttavamaks. See, et sa endaga iga päev elama pead, ei tähenda veel, et tunned iseennast piisavalt. Ka endaga tuttavaks saamine on terve elu kestev õppeprotsess, mida ei tohiks unarusse jätta.