Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Tutvus naisega: naeratav naine

Tutvus naisega: 6 asja, mis aitavad positiivselt silma paista

Soovid tutvuda naisega, aga keegi pole seda vahendamas ja tahaksid igatahes „kindla peale” välja minna, et soliidne esmamulje jätta?

Kui jätta kõrvale üldeeldused, mis omavad väärtust enamike tutvustesobitamiste puhul – nagu korrastatud välimus, kaine olek, elementaarsed isiklik hügieen ja viisakus –, siis on mitmeid võimalusi, kuidas naisele positiivselt meelde jääda.

Tänapäeva inimene tutvub elu jooksul väga paljude teiste inimestega ja kes kui palju meelde jääb, sõltub suuresti ka isiklikust sarmist. Siiski on võimalik mõndagi ise ära teha. Jagame kuus tähelepanekut, mis töötavad.

Tutvudes naisega, vestle aktiivselt

Kerge on lihtsalt kohal olla ja lasta teistel vestlust üleval hoida, aga passiivsena on väga raske heas mõttes meelde jääda, kui naine sinust juba ise huvitatud pole.

Kohtinguekspert Julian Reisinger (lovelifesolved.com) kinnitab, et aktiivselt vestlemisel on suur väärtus, eeldusel, et sa ei püüa domineerida ja lased teistelgi end sama palju avada.

Uue tuttava puhul paneb meie suu lukku tavaliselt hirm end rumalana näidata või end piinlikku olukorda seada. Ära lase sel hirmul takistada jutuotsa haaramast, küsimusi esitamast, teemat algatamast, isiklikke lugusid või arvamusi jagamast. Naine tahab vestelda pigem isiksus, mitte isikupäratu tüübiga, kes kõike kuuldut takka kiidab või lihtsalt vaikib.

Julge oma arvamusega erineda

Kui teil on teema või nähtuse suhtes täiesti erinevad, üksteist välistavad arvamused, siis tasub sellele läheneda diplomaatiliselt, mitte püüda kohe oma vaatenurka peale suruda.

Paraku on paljud liikunud siin teise äärmusse ega taha üldse oma mugavustsoonist välja tulla ja isiklikku arvamust jagada, eriti kellegagi esmakohtumisel.

Kui tahad meelde jääda, esita oma algupäraseid mõtteid, kuigi muidugi vältides solvamist või halvastiütlemist. Hall keskpärasus ei jää meelde kellelegi. Esita oma seisukoht selgelt ja kindlalt, aga mitte üleoleval toonil.

Tutvumisel erine normist

Normist erinemine on kindel viis, kuidas meelde jääda, kirjutab Reisinger. Muidugi ei pea seda tegema nii palju, et sind imelikuks peetakse. Alati saab seda teha natukese huumoriga, näiteks originaalsete vastustega standardküsimustele „Kuidas läheb?” ja „Mis ametit sa pead?”.

Kui sulle tundub originaalitsemine tüütu, siis ära unusta, et ülaltoodud küsimused on nagunii tüütud ja sa pead neid elu jooksul veel väga-väga palju kordi kuulma. Nii et anna ka sellises olukorras oma parim ja kasutada lihtsat võimalust huvitava vastusega meelde jääda.

Enesekindlusele viitav kehakeel aitab tutvuda

Pikaajalise kogemusega kehakeele-asjatundja Allan Pease sedastab, et suur osa kehakeelest koosneb nn mikroliigutustest, mida inimene edastab alateadlikult, mida ei saa võltsida ja mis on kultuuriti üle maa samasugused.

See tähendab, et enesekindlust on raske pikalt matkida, kui sa seda päriselt sisimas ei tunne. Küll aga saab üht-teist omalt poolt teha, et soliidsem mulje jätta. Näiteks: seisa vestluse ajal sirgelt ja ära nihele, raputa terekätt tugevalt ja kindlalt (aga mitte liiga suure hooga või kaua), hoia nii rääkides kui ka kuulates silmsidet. Et mitte veidrana mõjuda, pööra aeg-ajalt ka pilk mujale, et mitte jätta pikisilmi jõllitamise muljet.

Lisaks: kui sa parajasti kellegagi ei vestle, siis ära vaata maha või telefoni, vaid vaatle huviga ümbrust. See kinnitab, et sa otsid maailmaga kontakti, mitte ei peitu selle eest. Nõnda kirjutab ajaveebi The Social Winner asutaja Rob Riker.

Tutvudes tekita kaaslases hea tunne

Kuulus kirjanik ja poeet Maya Angelou on selle punkti kõige tabavamalt kokku võtnud: „Teised unustavad, mida sa ütlesid ja tegid, aga mitte seda, mis tunde neis tekitasid.” Naisega tutvust sõlmides on see kahtlemata võtmetähtsusega.

Kuidas temas head tunnet tekitada? Taas näpunäide Reisingerilt: võimalusi on tohutult, sa vali olukorrale sobiv. Näita end haavatavast ja isiklikust (inimlikust) küljest, aja teda naerma, viga tehes vabanda, jutusta meeldejääv lugu, osale kaasaelavalt vestluses sulle tähtsa teema üle.

Teine variant on veel lihtsam: ole abivalmis. See, kui keegi teist aitab ja toetab, ei lähe kunagi moest ning puudutab inimesi sügavamalt kui oskame vahel arvatagi.

Ole hea kuulaja

Kuulamisoskus ei tähenda eelkõige oskust vaikida, kuni teine räägib, vaid n-ö mõttega tema jutu juures püsida. Lihtsalt passiivselt kuulamine pole pooltki nii atraktiivne ja rääkijas head tunnet tekitav.

„Kõige populaarsemad ja meeldejäävamad inimesed maailmas on need, kes kingivad meile oma jäägitu tähelepanu,” on öelnud suhtenõustaja Becky Blanton. Kõik soovivad sisimas, et teised meie vastu siirast huvi tunneksid, nii et kui keegi seda pakub, tekib rääkijal ta suhtes tavaliselt kohe meeldiv tunne. Rääkija saab kinnitust, et tema panus vestlusse läheb kellelegi korda.

Huviga kuulamist on samuti raske pikema aja jooksul võltsida, aga kui sa lähened naisele, kes sind huvitab (nagu käesolev artikkel eelduseks võtab), siis peaks huvi ta mõtete vastu olema sul juba olemas!