Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Naine peidab nägu profiilifotol

Kuidas kujundada tutvumisportaalis endast head esmamuljet profiilifoto abil

Kujuta ette, et oled mõnel vahval koosviibimisel (olgu see siis sünnipäev või tantsuõhtu klubid), et veeta mõnusalt aega, suhelda ja ühtasi tutvuda uute inimestega. 

Nende näod on aga varjatud halli maskiga. Oleksid nagu maskiballil. See võib ju tunduda natuke põnevgi, suhelda inimestega laskmata eksitada nende välimusest ja suunata meeled vaid sisemise ilu hindamisele. Vahel võiks see sobida, aga enamasti eelistame siiski tutvuda näost näkku ja otsuse kellega vestlust alustada teeme vaid mõne sekundi murdosa jooksul.

Seesama sekund on ühtemoodi oluline nii päriselus kui ka virtuaalsel tasandil. Võime ju öelda, et sisemine ilu on tähtsam, aga keda me petame? Foto olemasolu ja sisu määravad veebis, kelle profiili me avame ja kellega soovime vestlust alustada või kelle tutvumispakkumisele oleme nõus jaatavalt vastama.

Oleme pannud kirja mõned soovituslikud punktid, millega võiksid Amoremi toimetuse arvates arvestada, kui soovid rohkem tutvusi ja jätta endast paremat esmamuljet.

Laadi üles omaenda foto

Kui soovid tõsiselt kellegagi kokku saada ja eesmärk on sügavam kui lihtsalt pulli pärast kellegagi mula ajamine, siis laadi üles enda foto, mitte suvaline veebist kopeeritud petupilt.

Võõra foto lisamine on ebaseaduslik see võib olla karistatav ja ebaaus nii enda kui ka teiste suhtes, kellega tutvusi sõlmid. Meie Amoremis blokeerime sellised üritajad päris kiiresti.

Vali ajakohane foto

Foto valikul lähtu sellest, et sellel oleksid ikkagi selline, nagu täna välja näed. Kindlasti ei soovi me esmatutvumisel näha sinu fotot nooruspõlvest või isegi viie aasta tagust sind.

Oluline on, milline sa oled täna. Kui lähed kohtingule, siis ootab teine pool siiski kedagi analoogset pildil nähtuga. Kui olid enne pikkade juustega blond ja nüüd poisipeast brünett, siis tekitab see juba esimesel hetkel pettumuse (aga ka petmise) tunde ega tiivusta kindlasti tutvust edasi arendama.

Näita fotol ennast

Foto fookus peaks olema sinul ja ainult sinul. Profiilifoto on sinu tervituspilt ja see ei ole koht, kus näidata enda sõpru,  lemmikloomi, ilusat BMWd või tegevusi suusamäel, jooksurajal või Türgi SPAs. 

Kindlasti on ka sellistel fotodel oma väärtus, mis räägib sinust nii mõndagi, aga need sobivad pigem lisapiltidena galeriisse. 

Samuti pööra tähelepanu foto taustale. Kui pildistad kodus, vali võimalikult neutraalne ja puhas taust. Kentsakalt mõjuvad näiteks pildid, millel taustal kodune segadus, kole lahtine kapiuks, peegelpilt sinust vannitoa peeglis või kahtlaselt sensuaalse tooniga foto sinu magamistoast. 

Mida vähem on taustal täiendavaid elemente, seda lollikindlam pilt. Inimesed märkavad ja otsivad detaile, mille peale sa ise ei pruugi tullagi.

Foto kvaliteet loeb

Tahame või mitte, aga lisaks sellele, kes meile fotol vastu vaatab, hindame ka foto kvaliteeti ja selle üldist meeleolu.

Juhul, kui valid teadlikult tutvumisportaali ennast esindama uduse pildi (et peita näiteks enda identiteeti), siis arvesta ka kesisema tagasisidega. Kui tahad tõsiselt laineid lüüa, tee endast korralikud stuudiopildid. 

Kuna enamikul on üldjuhul suvalised fotoklõpsud, siis sellega eristud kindlalt ja saad täiendavat tähelepanu ja kontakte. 

Ära ainult liigse ilustamisega üle pinguta, püüa säilitada loomulikkus, et esimesel kohtumisel mitte pettumist valmistada. (Loe kuidas teha häid pilte "10 trikki, et näha välja kuum oma kohtinguankeedi fotodel")

Ole fotol loomulikult ilus

Sa ei pea olema keegi teine, kes sa tegelikult ei ole. Oled nii ilus, nagu sa oled, ja just sellisena peaksid meeldima ka potentsiaalsele partnerile. Aga ole fotol korrektne ja parim sina. 

Üks viis, kuidas me kõik paremini teistele mõjume, on näiteks siis, kui naeratame. See reegel kehtib nii elus kui ka profiilifotol. Naeratav inimene mõjub tavaliselt atraktiivsemalt ja kutsub rohkem suhtlema. 

Pööra tähelepanu ka riietusele, et see oleks samuti viisakas ja sinulik. Riietuse järgi kipume samuti selekteerima "omi" inimesi.

Kokkuvõtteks, foto ei tee paremaks inimeseks ega muuda sinu iseloomu ja harjumusi, aga see aitab sind märgata ja suurendab tutvumisvõimalusi kui oled selle valikul natuke vaeva näinud. 

Meil kõigil on uhked mobiilikaamerad käepärast, kasutagem siis seda ressurssi enda hüvanguks maksimaalselt ;)