Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Tutvus tutvumisportaalis: naine arvutis
Tutvus  |  Amoremi

Tutvus veebis: 10 head põhjust, miks tutvumisportaali konto teha

Interneti teel tutvumisel on mõne jaoks kergelt halb maine – ei tea, kas saab ikka sel viisil sõlmitud tutvust usaldada. 

Aga pea meeles, et inimesed jäävad ikka iseendaks ja see, kas kohtusite tavaelus või näiteks Amoremi tutvusportaali vahendusel, ei muuda kellegi isikuomadusi või suhteootusi. Kes otsib midagi tõsist, teeb seda nii päriselus kui ka veebis.

Aga kas tutvumisportaalis tutvumisel on niiöelda tavalise tutvumise ees eeliseid? Me tõesti arvame, et jah on. Toome välja 10 põhjust.

Lihtne alustada tutvumisega

Digiteel on tutvuste alustamine tublisti lihtsam ja kiirem kui päriselus.  Tutvusportaalide idee on aidata kaasa igal moel inimeste teineteise leidmisele. Ei ole vaja ettekäändeid või tunda end kuidagi imelikult.

Ei pea pikalt jokutama ja end koguma – telefon kätte ja läks! Pole vaja isegi julgustuseks klaasi veini või õlut rüübata, nagu tavaelus paljud teeksid. Lisaks võid suhelda endale sobivatel aegadel, kui kaaslane vähegi samal ajal veebis on. Tutvumine portaalis ei kohusta sind millekski, see annab soodsa võimaluse kombata pinda ja edasi liikuda vaid siis kui tunne on õige.

Tutvusportaalis on lihtsam head muljet jätta

Veebisuhtluse käigus saad rõhuda esmalt oma sisemistele väärtustele ja väärt omadustele ning alles hiljem saab kaaslane võimaluse hinnata sinu välimust, rahakoti paksust või mida iganes muud, mille osas võid salamisi ebakindel olla. Nagu elus ikka, teevad osad enda esmavaliku juba foto põhjal, andmata võimalust sinu sisemiseilu avastamiseks, aga ju siis need polegi sinule sobivad kaaslase kandidaadid. Samas piisab korra tehtud heast kvaliteetsest fotost paljude inimestega tutvuste algatamiseks ja ei peagi igapäev end uuesti üles lööma ;)

Rohkem kontrolli tutvuste osas

Päriselus tutvust sõlmides võib teinekord tekkida selline sooritusärevus, et ei oskagi midagi lahedat öelda ja jätad endast veidrama või kinnisema mulje, kui tegelikult oled. Tutvumisportaalis saad aga paljusid asju rohkem kontrollida, nt vestlustempo (digisuhtluses pole pausides ju midagi imelikku) ja sõnastus (saad oma mõtted korralikult läbi mõelda ja parimasse vormi lihvida, enne kui need tekstina teele saadad). Kui just teine pool ei juhtu olema liialt kärsitu, siis annab veebisuhtlus võimaluse vaikselt pugeda inimese südamesse enne kui reaalset kohtute. Eks sellel on omad riskid, aga kindlasti ka võimalused neile, kes ei ole pimekohtingul nii sõnaosavad.

Saad sobiva kaaslase osas olla nõudlikum

Digiteel otsib tutvusi nii palju inimesi, et sul on pea alati võimalik heas mõttes nõudlik olla ja suhtluskaaslaste osas endale sobivamaid valikuid teha. Hoopis teine asi võib olla päriselus, kui elad näiteks suht inimtühjas paigas, kus keskpäranegi kaaslane võib tunduda parim, mis üldse saadaval. Tutvusportaalis saad alati valida kaaslast sinu poolt märgitud parameetrite alusel ja on juba sinu otsustada, kas ja kui palju soovid enda tingimustes järele anda või piire kombata. 

Rohkem valikut ja rohkem tutvumisvõimalusi

Vähe sellest, et saad olla kaaslase osas nõudlikum, tõenäoliselt sa ka kohtud palju rohkemate eri inimestega kui tavaelus. Enamikul meist on oma kindel, aga üsna piiratud suhtlusringkond või tüüpolukorrad, kus võõrastega suhtlema hakkad, mis seab mitmekesise valiku saavutamise šanssidele paratamatult piirid. Seevastu tutvumisportaalis on need võimalused tunduvalt laiemad – kui piirid üldse eksisteerivad! Vali tutvumiseks inimesed kodupiirkonnast või laienda haaret üle Eesti või otsi kaaslast välismaalt. Need kõik võimalused on sul olemas ja sõltub ainult sinust kui aktiivne sa viitsid olla.

Kergem on aus olla tutvumisel

Võiks arvata, et veebisuhtluse suhteline anonüümsus paneb inimesed rohkem valetama, kuid tegelikult on pigem vastupidi: paljud on hoopis julgemad ja muutuvad rutem otsekoheseks kui tavaelus. Ükspuha kui paljastavaid pilte ja infot endast üles paned, veeb lisab tunnet, et oled kaitstud ja võid olla rohkem sina ise. Tutvusportaalis on lihtsam küsida ausaid otsekoheseid küsimusi ja sageli saad ka asuad vastused. Kasuta seda võimalust ja uuri kõike, mis tundub sinu jaoks oluline. Mõne kirjaga saad rohkem infot ja tagasisidet kui tutvumisel sõbra sünnipäeval, ööklubis vms.  Kiire tõde aitab säästa nii aega kui energiat.

Kergem on teisele läheneda ja tutvuda

Tavaelus võib olla raske meeldivale inimesele läheneda, sest mõtled oma puudujääkidele, mida tema muidugi ei pruugi näha, ja nuputad, et mis küll oleks see tõhusaim „jääd murdev” lause. Veebis pole kumbki probleem, sest tutvuse algatamiseks piisab lihtsalt teretamisest. Kui siis ei oska kohe head teemat leida, siis maini näiteks midagi tema profiili või hobide kohta. Tutvumisportaal on mõeldud tutvumiseks ja siin pole häbi kellegi poole pöörduda, sest siin teevad seda kõik.  Ei saanud vastust - pole probleemi, järgmine tutvumisprofiil ootab.

Võimalus kaaslase tausta kontrollida

Saad tema kohta Facebookist või mujalt sotsiaalmeediast uurida, või isegi nime guugeldada. Kui ta on ikka millegi erilisega hakkama saanud, olgu siis heas või halvas, siis tuleb see üsna kergesti välja. Lisaks annab taustakontroll ideid, millest vestlust alustada, nagu eelmises punktis mainitud. Taustakontroll muudab tutvumise turvalisemaks ja lisab sulle kindlust, et inimene tutvud ikka õige inimesega.

Internetitutvus on soodsam

Enne päriselus kohtumist võite üsna pikalt digiteel suhelda ja selleks ei kulu üldse (või üsna vähe) raha, võrreldes tüüpiliste kohtingukuludega (lilled, riided, sõidukulu, ajakulu, kohvikuarved jne). Mõne kohvi hinna eest saad internetis suhelda paljude inimestega enne kui otsustad selle "õige" kasuks. Amoremis on võimalik tegelikult tutvuda ka päris tasuta ilma, et peaks üldse kulutama - igaüks valib endale meelepärase paketi. Internetis tutvuda on igal juhul soodne ja moodne :)

Veebis tutvunud paarid püsivad kauem koos

Viimasel viiel aastal tehtud erinevad uuringud viitavad, et üha rohkem tulevasi paare tutvub veebis ja nad püsivad isegi kauem koos kui tavapärasel viisil kohtunud. Osaliselt soodustab seda kindlasti 6. punktis väljatoodu: inimesed julgevad end rutem avada ja avalad olla.

Kindlasti pole veebis tekkiv tutvus kuidagi nõrgema potentsiaaliga kui traditsiooniline! Ja kui tavaviisid ei too edu, siis tutvusportaalis saad võimalusi kõvasti juurde.

Saatus soosib aktiivseid (nii veebis kui päriselus). Oled vallaline, siis oleks lausa rumal jätta kasutamata tänapäevased tutvumisvõimalused. Ava konto (Amoremi tasuta registreerimine) ja anna endale võimalus!