Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Naise portree

10 trikki, et näha välja kuum oma tutvumisprofiili fotodel

Professionaalne fotograaf Saskia Nelson annab enda fotoblogis nõu, kuidas profiilifotodel hea välja näha.

On tavapärane, et fotostuudiosse tulles kurdavad kliendid, et nad ei ole fotogeenilised, ei oska kaamera ees olla ja/või vihkavad, kui peavad laskma end pildistada. Saskia on välja valinud oma tipp-nõuanded, mis aitavad sul kohtinguprofiili tarbeks tehtud stuudiofotodel kuum välja näha. Head fotod tagavad suurema tähelepanu ja tõenäoliselt tutvud kiiremini.

1. Võta rekvisiit
Rekvisiidid on head paaril põhjusel. Esiteks annavad nad sulle midagi muud, millele keskenduda, kuni suur lääts näole fokusseerib, samuti annavad nad kätele mingi tegevuse, kui juhtumisi oled närvis ja lõpuks on need suurepärane võimalus anda inimestele natuke rohkem teada oma isiksuse kohta – sõltuvalt sellest, mille käes hoidmiseks valisid. Raamatud, kõrvaklapid, kaamerad, mütsid jms on head rekvisiidid.

2. Toetu millegi vastu
Toetumine aitab kehal lõõgastuda ning vältida jäikust, kui tunned end kaamera ees pinges olevat. Toetu seinte, uksepiida, puude jne vastu, eriti oma fotosessiooni alguses, kuni sa harjud kaamera ees olemisega ja leiad, et suudad juba palju kiiremini lõõgastuda.

3. Pikenda oma kaela
Kalluta pea kergelt ettepoole, pikendades oma kaela – see aitab peita igasugu vihjet ja märki kahekordsele lõuale või voldile. See jätab ka mulje kitsamast näost.

4. Veendu, et oled lähivõttes fotograafist madalamal
Mõnede lähivõtte kaadrid puhul tasuks eelistada olla fotograafist mõnevõrra madalamal, nii et sa vaatad objektiivile alt üles. See on üks nauditavamaid nurki, eriti kui sa pöörad veidi oma nägu ega täpselt otse kaamerasse.

5. Liigu erinevates poosides
Selle asemel, et seista paigal ja poseerida, liigu kogu aeg ringi. Jaluta veidi, keeruta, pane jakk peale, tõmba krae sirgu, võta see uuesti maha, hüppa üles, kummardu, tantsi natuke, teeskle, et oled poodiumil, lihtsalt liigu muudkui. Hea fotograaf suudab jäädvustada lõbusad, loomulikud, pingevabad kaadrid, julgustades sind ringi liikuma.

6. Kui võimalik, lase professionaalil teha oma soeng ja meik
Kui tahad hullult hea välja näha, siis broneeri omale aeg juuksuri juurde ja mõtle ka jumestus lasta teha professionaalil (kui oled naine). Suured kaubamajad pakuvad tavaliselt tasuta jumestussessiooni mõne oma kunstnikuga, kui ostate neil midagi. Nüüd oleks hea aeg seda võimalust ära kasutada. See lsiab oluliselt ka enesekindlust pildistamisel.

7. Väldi seismist otse prožektori all või päikese käes
Otsene valgus või päikesevalgus võib põhjustada tugevaid varje ja sinu välimust tugevalt moonutada, rõhutades kortse. Kuni sul on hea fotograaf, ei pea sa selle pärast muretsema, see on tema töö. Aga kui see on su sõber, kes mobiiltelefoniga sinust mõned kaadrid teeb, siis tasuks seda jälgida. Tegelikult tasub väljas pildistada küll, sest nii saad parima võimaliku valguse, kuid leia varjuline koht, kui on eredalt päikesepaisteline päev.

8. Mõtle millelegi naljakale, lõõgastavale või seksikale
Selle asemel, et öelda oma klientidele “naeratus” või “kukesupp”, palun ma sageli neilt kujutleda midagi naljakat, lõõgastavat või seksikat. See tõesti toimib. See peegeldub nende näol, millest inimesed parasjagu mõtlevad, nii et ma palun inimestelt jätta oma mured ukse juurde maha, kui me teeme fotosessiooni koos. Ja ma võin alati öelda, kunas nad hakkavad mõtlema oma jubedale ülemusele või hullule tasuda olevale arvele. Siis ma meenutan neile, et nad mõtleksid millelegi seksikale või lõbusale. See paneb nad südamest naerma kui ka mitte midagi muud.

9. Naera koos oma fotograafiga
Mis toob meid kenasti järgmise punkti juurde – lihtsalt naera koos oma fotograafiga, siis saad sa kindlasti suurepärased pildid. Sinu tulemus on just selline nagu sinu panus, nii et näe vaeva ja katsu leida puutepunkt. Fotograafid igal juhul üritavad saada sinuga ühendust, nii et neile materjali, millega tööd teha ja saad lõpuks üheaegselt nii mõnusasti naerda kui ka häid pilte endast.

10. Keera oma keha kaamera suhtes veidi küljega
Ära ole otse kaamerasse suunatud, vaid pigem pööra end mõnevõrra küljega ja keera pead, et vaadata kaamerasse ja saada särtsakalt hea välimus.

Ma loodan, et sa tunned end nüüd palju rohkem enesekindlalt ja rokid oma fotosessioonil täiega.