Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Teismelised tutvuvad

Kaasaegne tutvus: kohtingunõuanded teismelistelt

Mida sinu teismeiga pidanuks sulle kohtamaskäimise kohta õpetama

Tihti vaatame oma teismeea deitimisele tagasi meelehärmiga. Kõiki neid unustamatuid liblikad-kõhus esimesi kordi kõrvutame hambaid põrutavate suudluste ja vinnidega. Enamik meist olid kohmetud ja kohmakad, meil polnud õrna aimugi, mida me teeme ning tihti keerasime ka kõige lihtsamad asjad vussi.

Tõde on, see-eest, et sooviksime suurt osa oma dramaatilisest teismeea-iseendast osaks oma praegusest kohtingu-elust. Alustuseks kas või fakti, et erektsioon võis kesta tunde. Khõmm. Võiks tuua veel mõned näited…

Nad lõõgastuvad ja lõbutsevad

Täiskasvanutena oleme treenitud nägema suurt pilti: kas tema on minu jaoks õige inimene? Kuhu see kõik viib? Teismelised oskavad paremini elada hetkes ja seda nautida. Nad mõistavad, et kohtamine peab olema lõbus, mitte töö. Nad õrritavad ja flirdivad ilma muretsemata, kas neil on kohtingukaaslasega tulevikku. See ei tähenda, et nad poleks närvis, kuid nad ei murets selle pärast liialt.

Nad on teineteist nähes elevil

Kui olime teismelised, kulutasime meeletu hulga energiat lihtsalt selleks, et näha oma silmarõõmu. Muidugi püüdsime me olla veidi ükskõiksed, kui päriselt temaga kohtusime – kuid täiskasvanuelus tundub ükskõik millise elevuse väljanäitamine lapsik.
Võib-olla see siiski pole? Soovitame rohkem tundeid välja näidata ning kaaslast veenda, et oled õnnelik teda nähes. See teeb ka kaaslase rõõmsamaks!

Grupikohtingud

Täiskasvanutena käime vahel väljas mõne teise paariga, kuid teismelistele on grupikohting normiks. See võimaldab rohkem sotsialiseeruda, suhelda ja pidudel on grupina käimine lõbusam. Nii on lihtsam kohata uusi inimesi.

Nad hiilivad ringi

Kui täiskasvanu tahab kellegagi voodisse minna, siis ta lihtsalt läheb (sest, ei aitäh, me parem ei seksiks autos, kui meil on täiesti okei madrats voodis). Kui teismeline tahab kellegagi voodisse minna, peab ta olema natuke loovam – ja see pingutamine oli osa lõbust ja ootusärevusest. Enamikul teismelistest pole mugavat privaatset magamistuba, kuhu nad saavad peitu pugeda, seega tuleb leida alternatiive. Autodest ja kinodest parkide ja isegi lõbustuspargi atraktsioonideni, nad võtavad pea iga väljakutse vastu. Kas sa oleksid selleks valmis?

Nad suudlevad – palju

Teismelistele on kaelakuti olek avalikus kohas väga suur asi, ja enamikule meist oli see tosin või enam aastat seda samuti. Mäletad, kui äge see oli? Kui sa arvad, et on loogiline visata särk seljast, püksid jalast ja end kohe paljaks koorida niipea, kui oled valmis – naised eelistavad võrgutamist. Boonusena, mida rohkem sa pingutad, seda rohkem ta sind ihkab selle aja peale, kui ta püksikud jalast saad. Uuringud näitavad, et keskmine mees saab vähem kui kolme minutiga “hakkama”, kuid naistel kulub vähemalt 20 minutit – eelmäng on kütus, mis käivitab mootori.

Neil on kondoomid kaasas

Me kipume nooremat põlvkonda lapsikuks ja vastutustundetuks tembeldama, kuid kui asi puudutab turvalist seksi, on nemad mängus mitu käiku ees. Hiljutised ajakirjas Journal of Sexual Medicine avaldatud uuringud näitavad, et noored inimesed kasutavad tõenäolisemalt kondoomi: 14-17aastaste seksuaalselt aktiivsete noorte hulgas kasutasid viimase vahekorra ajal kondoomi 80% poistest ja 69% tüdrukutest. Need protsendid on suuremad kui täiskasvanute seas.

Nad püüavad teineteisele muljet avaldada

Pärast pikka tööpäeva ei suuda enamik meist ära oodata, kuni saaks koju, lemmikpidžaamad jalga ja krõpsukausiga teleri ette maanduda. Ja võib-olla, kui on meeles, kinkida tüdruksõbrale kiire musi ja veenda teda enda kõrvale pikutama tulema. Kuid mäletad, kui panid selga oma parimad riided ja kasutasid lemmikut aftershave’i, et jätta head muljet? Kas või aeg-ajalt enda üleslöömise praktiseerimine võib ka praeguses elus kasuks tulla!

Nad armastavad seiklusi

Teismelised ja noored käivad vanematest täiskasvanutest tihemini aktiivsetel kohtingutel. Ja me ei räägi ainult allapoole-vööd-aktiivsusest. Kuigi tihti just ei kohta vanemaid paarikesi minigolfi radadel või veesuuskadega sõitmas. Füüsilise aktiivsuse tulemusena vabanevad kehas endorfiinid, mis on õnnehormoonid. Füüsilise aktiivsuse kohtingutega sidumine lõppeb suurema tõenäosusega meeldiva kogemusega. Mine seikle, sul on pärast õhtusöögil rohkemast rääkida.

Nad on isekad

Teismelised arvavad, et maailm keerleb nende ümber, kuid see pole alati halb. Me nimetame neid isekateks, sest nad tahavad, mida nad tahavad, ja ütlevad otse, mis neile meeldib ja mis mitte. Täiskasvanud ei ütle, mis nad tahavad, põhiliselt kahel põhjusel: nad ei tea, mida nad tahavad, ja millegipärast usuvad nad, et nad ei saa seda. Teismelised avastavad oma soove läbi tegevuste, mis tekitavad hea tunde. Täiskasvanud aga hülgavad oma soovid ja asendavad need praktilisemate mõtetega. Teismelised usuvad, et nad saavad teha või omada ükskõik mida ning et nad on võitmatud. Täiskasvanud kaotavad selle usu negatiivsete kogemuste või kellegi sõnade tõttu, mis tembeldavad nende soovid ebarealistlikuks. Ära hülga oma põhivajadusi ega soove. Ära püüa end veenda, et keegi meeldib sulle, sest ta mahub mingisse vormi, mis sinu arvates sinu jaoks toimib. See on tulevase lahutuse baasiks. Parem veendu, et asi tundub õige.

Nad on spontaansed

Teismelised, nagu me teame, on õnnistatud (ja neetud) hormoonidetulvaga ja see paneb neid deitimisele lähenema elevusega, seiklushimuga ja eksperimenteerimishuviga, mille palju meist kaotavad täiskasvanuikka jõudes. Paljud teismelised võivad alustada kinnominekuplaaniga, kuid lõpuks laenavad vanematelt autot ja jõuavad õhtu lõpuks teise linna. See tõeliselt avatud romantiline kohtamaskäimine, mis on harilikum meie nooruses, peaks olema osa ka hilisemast elust. Kui oled varsti kohtingule minemas, soovitan alustada plaaniga, kuid siis vaadata, kuhu asjad viivad. Kes teab, kuhu elu viib!