Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Üksik naine
Suhted  |  Tutvus

Introvert otsib kaaslast: kui tahad teada, milline ta on

Meis kõigis leidub nii ekstraverti kui ka introverti, aga kui sissepoole suunatud poolus on juhtiv, siis mõjutab see inimese käitumist ja maailmavaadet tugevalt. Introvert on reeglina tundeline, loominguline ja sügava mõttemaailmaga inimene, kelle tundmine sind rikastab.

Nagu öeldud, introverti on meis kõigis, nii et selle isikuomaduse kohta lugemine võib aidata ka enda kohta rohkem teada saada! Aga kuidas teda ära tunda?

Ta ei taha niisama lobiseda

(Pinnapealse) seltskondliku vestluse algatamise ja käigushoidmise võimet pole jagatud kaugelt igaühele, aga eriti raske on see nende jaoks, kes kalduvad introvertsusele. 

Ta võib seetõttu jätta vahel isegi pahura või üleoleva mulje, aga tõenäoliselt muudab vajadus võõrastega ladusalt suhelda teda lihtsalt kohmetuks. Ja asi pole isegi niivõrd võõrastes, tal on niisama tühi loba väsitav tihtipeale ka tuttavatega.

Introvert tahab kohe asja juurde minna, hingest hinge suhtlust, mis paneks teid mõlemaid end elusana tundma. Kuna see on tavaelus pigem ebatavaline, et inimesed väga otseselt ja avalalt suhtlevad, eelistab ta pigem juba vaikida ja tahaplaanile hoida.

Esimese kohtingu puhul näeb introvert ilmselt ekstra vaeva, et võõra inimesega jutule saada. Nii et ära üllata, kui ta tundub närviline või ebamugavust tundvat. See ei saa talle kerge olla.

Tal on vaja palju üksi olla

Introvert võib sobivas keskkonnas ja sobiva tuju korral isegi üsna palju suhelda, aga ta peab alati mingi ajavahemiku järel üksindusse ja vaikusse taanduma, et „akut laadida”. 

Just rahulik üksildane vaikelu, mille ajal ta ei pruugi isegi midagi erilist korda saata, on see, mis aitab introverdil varsti seltskonda naasta. Kui ta aga „oma aega” ei saa, mille vältel elu, suhete ja inimeste üle süvitsi mõtiskleda, hakkab ta end peagi halvemini tundma ja võib väga tujukaks muutuda.

Ta arendab ka teiste mõttemaailma

Kuna introverti ei rahulda pinnapealsed vestlused (eriti, kui neid ei tasakaalusta sügavuti minek teistes vestlustes), aitab ta ka teistel maailmapilti sügavamaks ja varjundirikkamaks muuta. 

Ta tutvustab sind mõtteviiside, ideede ja teemadega, milleni sa ise pole jõudnud või vähemalt pole nendega eriti tegelenud. Introverdis peitub terve omaette maailm, mida ta väga teistega jagada tahaks, kuigi ei pruugi üritadagi, kui arvab, et teised seda ei hindaks.

Ta ei pruugi end kergelt avada

Introverdil on suur soov ja vajadus enda sees toimuvat jagada, aga talle on see raskem kui ekstravertidele. Halvemal juhul jääb ta nii lukku, et ei jaga oma mõtteid ja tundeid kellegagi, millest kaotavad muidugi nii tema ise kui ka need, kes tahaksid talle lähedale pääseda. 

Introvert kardab oma tundeid esile tõsta, sest ei taha haavatav olla. Kui sa talle aga jätkuvalt armastust ja tuge pakud, siis võid oodata ka avanemist.

Ta armastab inimesi, aga võib seda varjata

Introvert võib jätta mulje, et ta teistest inimestest väga ei hooligi ja eelistab alati üksi olla. See on aga kaugel tõest. Ta armastab inimesi ja head seltskonda, aga tal kulub aega, et hoog sisse saada. Enda avamine ei pruugi talle loomulikult tulla, aga kui ta sellega hakkama saab, siis on tal palju pakkuda. 

Samas on introvert harjunud, et teised tüdinevad enne, kui teda avada suudavad, või ka väga ei üritagi. Nii et tal võib tihti olla kergem lihtsalt suhtlust mitte alustada. Ta võib vägagi tahta sind tundma õppida, aga ei pruugi leida õigeid sõnu, et aktiivselt läheneda.

Introverdi sümpaatias ei pea kahtlema

Kui sa introverdi sümpaatia võidad, ei pea kartma, et ta pöörab oma tähelepanu ruttu teistele nagu paljud inimesed. Kui ta on su „välja valinud”, siis ta on huvitatud seda sidet alal hoidma ja süvendama. Ning kui ta ei oskagi õigeid sõnu valida, siis tema käitumine ja žestid räägivad endi eest. Ja tema toetuses võid raskel ajal kindel olla.

Ta võib vahel täiesti suhtlemisest väsida

Introvert võib vahel üllatada sellega, et tahab terve päeva voodis lösutada või ei hooli mitme päeva jooksul kodust väljumisest. Tal on vaja vahepeal selle kiire, moodsa ja lärmaka moodsa maailma eest varjupaika ja võimalust kõigele pidurit panna. Siis ei aita muud kui lasta tal olla ja loota, et ta end peagi kogub. Muidugi võib ka kahekesi olla teinekord hea laiselda, olgu sa ise nii ekstravertne kui tahes!