Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Naine üksi ilma kaaslaseta päikseloojangus

10 märki, et ta ikka väga ei taha sinuga koos olla

Suhtesse (olgu siis armu-, sõbra- või muul viisil toimivasse) peaks panustama mõlemad osapooled, et sel oleks võimalik areneda ja kasvada. Paraku on vahel nii, et üks püüab rohkem ja teine on pigem passiivne – või tahab ainult vilju noppida.

Toome välja 10 märki, mis viitavad, et suhe on liiga ühepoolne. Sest kuigi enamikel meist on nägemis- ja mõtlemisvõime olemas, eelistame sellisesse olukorda sattudes tihti magusas teadmatuses elada ja mitte tunnistada seda, mis kõrvaltvaatajale kaugelt märgatav.

Sina avad end, tema mitte
Kui palju keegi end üldse teistele (isegi lähedastele) avada suudab, on muidugi erinev – samuti see, kui kerge see talle on.

Aga kui sa tunned pidevalt, et partner peitub vaimses mõttes müüri või suletud ukse taha, siis arvesta võimalusega, et tema jaoks on teievaheline side vähem tähtis kui sulle – või ta tunneb, et see on vähem turvaline kui sina arvad.

Ta ei taha koos sinuga seltskonnas viibida
Suhtele on ilmselt tervislik, kui see tervet elu üle ei võta. Sõbrad ja võimalus vahepeal partnerist eraldi aega veeta peaksid alles jääma.

Aga kui kellestki hoolida, siis on normaalne tahta teda teistele näidata ning oma üldise tutvusringkonna osaks muuta. Kui üks osapool seda pigem väldib, võib see olla halb märk.

Ta ei taha plaane teha
Seda ikka juhtub, et tahaks planeerimise asemel vabalt võtta ja lihtsalt kulgeda. Kui aga ainult sina teie kahe jaoks plaane soovid teha, siis on see päris tõsine ohumärk.

See võib näiteks viidata, et ta ei plaani sinuga enam kaua koos olla, või lihtsalt ei taha sinuga väljaspool kodu või tavalist kohtumispaika aega veeta. (Ei teagi, kumb neist kahest hullem on.)

Tema lähedus muudab sind ärevaks
Mis iganes juhtub, sind ajavad isegi pealtnäha tühised sündmused ärevaks, sest kardad, et partner võib sellele kuidagi halvasti reageerida.

Koos olemine on väsitav
Suhe võiks vähemalt parimatel hetkedel hingele ja kehale kosutust pakkuda. Vahel toimib see ka rohkem ühepoolselt, kus üks näeb vaeva ja teine võib lihtsalt nautida.

Kui aga koos olles tunned, kuidas see sind energiast tühjaks imeb, sest ainult sina pead pingutama, siis võib päris raskeks minna.

Sa pead talle õigustusi leidma
Kui sa pidevalt oma partnerit teiste ees õigustama pead, siis see võib hoiatusmärk olla. Näiteks valetad peole minnes, et pidid üksi tulema, kuna partner ei tundnud end hästi, aga tegelikult tülitsesite kodus või ta lubas kaasa tulla, aga lõpuks lihtsalt ei vaevunud.

Veel hullem, kui hakkad õigustama tema halba käitumist sinu suhtes (tal on palju tööd ja seega stressi, pole siis ime, et ta muudkui nii tige on).

Sa ei tunne, et talle korda lähed
Iga inimese elu keskpunktis on tema ise, aga kes partnerist hoolib, see tahab seda vahel ka spetsiaalselt välja näidata.

Kui sa tavaliselt ei tunne, et ta hoolib, sest ei näita seda sõna ega teoga, siis võib olukord halb olla. Veel hullem, kui sa (enam) selgelt ei tunne, et ta on sinuga. Näiteks, kui ta on vaimselt pidevalt kusagil ära, või näpib kogu aeg arvutit või telefoni.

Ta ei viitsi sind kuulata
Ta kuulab ainult seda, mis teda otseselt huvitab või talle kuidagi kasulik on.

Ta ei taha teie probleemide kallal tööd teha.

Keegi ei taha kogu aeg suhteprobleemidega tegeleda, aga hoiatusmärk on see, kui ta soovib alati kõik lihtsalt „maha matta“ või otseselt keeldub rääkimast.

Kõik väärtuslik nõuab tööd, ja kui teine ei soovi suhte edendamise nimel vaeva näha, siis ta näitab seda tõenäoliselt osavõtmatusega.

Miski närib
Nimeta seda kõhutundeks, intuitsiooniks või lihtsalt millekski, mida ei oska sõnadesse panna – inimene taipab tegelikult päris hästi, kui tema ja kaaslase vahel on midagi valesti.

Aga kuna paljud kardavad üksi jääda või ei leia teemale mugavat käsitlust, eelistavad nad vaikida ja lasta kõhklusel end närida.

Jah, närimine on ebameeldiv, aga mittetoimivas suhtes vaikselt kannatada on kokkuvõttes hullem.