Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Mees ja naine suhtes õnnetud

Kuidas aru saada, kas oled koos inimesega, kes pole eksist üle saanud

Kui oled koos inimesega, kes pole tegelikult oma eksist üle saanud, siis on seda kohe alguses ehk raske märgata.

Me näeme ju seda, mida eeldame, et näha saame. Ja alguses tundub mõistuspärane eeldada, et kui teie vahel asi juba susiseb, siis tal jagub hetkel tähelepanu peamiselt sinu jaoks.

Siis aga hakkad ehk märkama, et tal on omad head ja halvad päevad. Vahel ta ei suuda sinust käsi eemal hoida, teinekord aga on imelikult külm ja/või ülbe ega tundu sinust kuigi huvitatud.

Kui oled koos inimesega, kes pole tegelikult oma eksist üle saanud, siis märkad tõenäoliselt, et see, kuidas ta temast räägib, muudab sind tähelepanelikus.

Võib-olla on eksist rääkides tema hääles mingi eriline toon või noot, või ta lihtsalt mainib teda suhteliselt tihti, või tekib talle eksist rääkides mingi eriline ilme või ta muutub kinniseks. Või siis vastupidi – iga kord, kui eksist juttu teed, hakkab tal ebamugav ja ta püüab teemat vahetada.

Võib-olla nad lihtsalt helistavad või chativad tihemini kui lahkuläinud inimestelt ootaks.

Ilmselt ei hakka sa esialgu selle üle liialt juurdlema. See on ju teatud mõttes hea märk, kui eksid suudavad hiljem normaalselt läbi saada.

Aga mida kauem sina ja tema koos olete, seda enam hakkab sulle tunduma, et tõeline suhe pole justkui veel alanud; et teil on endiselt see rääkimise faas. Varem või hiljem muutub see piinavaks ja sa võtad kasvõi vihjamisi teemaks selle, et kas teil on ikka tõsine suhe või mitte.

Ja siis mingil hetkel võib juhtuda, et sa ei suuda seda enam endas hoida ning küsid otse. Või siis ütled talle otse: sa oled vist endiselt oma eksis kinni.

Selline otsekohesus üllatab tõenäoliselt teid mõlemat. Ta vaatab sind, avab suu ja jääb mõtlema, kuidas sellele reageerida. Aga see kõhklus räägib juba ise enda eest.

Kui see poleks tõsi, siis oleks ta kohe eitavalt vastanud. Veelgi enam, kui see poleks tõsi, siis ta poleks käitunud viisil, mis sulle ajapikku kahtluse tekitas.

Enamik inimesi jätavad uue püsipartneri leides mineviku meeleldi selja taha, nii et kui juba taoline kahtlus tekib, et teine pole eksist üle saanud, siis peab see tavaliselt paika.

Kui end sellises olukorras leiad, siis pead sellega lihtsalt leppima ja edasi liikuma.

See võib raske ja ebameeldiv olla, aga kokkuvõttes on isegi hullem kellegi varjus elada, kellestki vähem tähtis olla positsioonil, kus ei peaks võistlusmomenti eksisteerima.

Võid ju üritada teda enda poole võita, aga sellises olukorras ei aita ükski sinupoolne nipp panna teda eksist üle saama, kui ta juba ise seda ei suuda või taha. Ja sina ei peaks kellestki jäänud tühikut täitma. Sa väärid omaenda kohta, mida täita.

Sa väärid inimest, kes hoolib sinust sama palju kui sina temast. Just sinust. Kes valib sind nii nagu sina teda valisid.