Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Vallaline naine istub rannal uhke varjuga

11 head põhjust, miks vallaline olla

Ilmselt paljud on kuulnud ütlusi stiilis „suvel ongi parem vallaline olla“ või „ära nukrutse, et pead üksi olema, praegu on ju suvi“.

Amoremi sääraste rahvatarkustega päris ei nõustu, sest vallaline või suhtes olemine peaksid toimuma aastaajast ja ilmast sõltumatult siis, kui südames tunned, et selleks õige aeg on.

Aga kuna praegu on tõesti suvi ja paljud teist ilmselt ka vallalised, siis pakumegi vahelduseks kergemat lugemist üksiolemise võlude kohta. Tutvu ja leia lohutust või äratundmisrõõmu!

1. Ole nagu oled
Ole igal hetkel täpselt nagu oled. Kui oled pahas tujus või suisa tige, ei pea seda partneri eest kodurahu huvides peitma. Kui on vaja midagi enda jaoks läbi töötada, siis saad seda teha omale sobivas tempos ja nii kaua kui soovid.

2. Rohkem aega ja energiat teiste suhete jaoks
Pere ja sõbrad ei pea end kõrvalejäetuna tundma, sest saad nad ilma kõhklemata esiplaanile seada. Kui pole seda ühte erilist inimest, keda armastada, siis võid end ümbritseda terve hulga inimestega, kes sind juba armastavad!

3. Reisi, millal tahad!
Reisi planeerimine rohkem kui ühe osaleja soove ja vajadusi arvestades võib olla paras okas tagumikus. Kui oled üksi, siis võid vabal hetkel lihtsalt koti pakkida ja järgmisele odavlennule hüpata. Nädalavahetus Pariisis, vana hea sõbra juures, kellega enam tihti ei kohtu? Jah, palun!

4. Mida SINA tahad?
Võid teha valikuid vastavalt sellele, mida just sina tahad. Siin ja praegu. Ümbritsevad inimesed võivad su valikutega ju mitte nõustuda, aga kuna neid ei pea erinevalt püsipartnerist tihti nägema, siis on kergem nendepoolsete rahulolematuse ja survega toime tulla.

5. Üksi ongi ju päris mõnus
Väike vein, film, kodune diivan – ja mõnusaks õhtuks pole vahel rohkem vajagi!

6. Vallalisus mõjub hästi ka rahakotile
Võid kulutada oma raha ainult enda peale ega pea muretsema väljaminekute üle, mis seostuvad teise inimesega, näiteks valentinipäeval, tema sünnipäeval, tema pereliikme või sõbra või sugulase sünnipäeval, meeste- või naistepäeval, suhte loomise aastapäeval või millal iganes!

7. Vähem arvuti ja nutitelefoni näppimist
Kes oskab üksi olla ja iseenese seltskonda nautida, see võib säästa aega, sõrmi ja silmi arvuti ja telefoni näppimise arvelt. Saadad sotsiaalvõrgud, tšättimise ja teiste digitaalse sebimise pikalt ja veedad rohkem aega pärismaailmas. Mida paremini üksi toime tuled, seda ahvatlevamalt ka teistele mõjud!

8. Vähem suhtestressi
Stressi ja pisaraid võivad tuua muidugi igasugused suhted, mitte ainult südameasjadega seonduvad. Aga võid päris kindel olla, et vallalisena ei pea sa stressama ega masendust tundma, kui see kõige kallim äkki imelikult või ebameeldivalt käitub. Pikalt üksi olles võid lausa unustada, mis tunne on, kui kaaslane haiget teeb.

9. Rohkem energiat
Suhtestress on lisaks väsitav ja kurnav, nii et oma elu planeerimiseks jääb palju vähem aega ja energiat. Üksi olles aga jaksad keskenduda endale: mida sa tõeliselt tahad ja kuidas tulevikku näed.

Oled ju kindlasti märganud, kuidas vallaliseks jäädes endale uusi hobisid ja tegevusi leiavad? Need pole pelgalt ajatäiteks, vaid märgivad, et vallalisel on tihti rohkem energiat, mida ellu panustada ja mille abil uusi asju proovida.

10. Oled õnnelikum
Kui oled õppinud endaga hästi läbi saama ega vaja tingimata kaaslast, kellele toetuda ja kellelt kinnitust saada, et oled armastust väärt, siis oledki õnnelik. Ja see tõmbab ligi ka partnereid, kes samal lainel on.

11. Parem voodielu
Jutt pole hetkel seksist. Paljud tõesti magavad paremini ja puhkavad enam välja, kui ei pea voodit kellegi teisega jagama. Rohkem ruumi ja võimalust lõdvaks lasta. Ja kuna inimene veedab suure osa oma elust just nimelt magades, siis võib üldistada, et vallalist ootab parem voodielu.