Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Mees tutvub naisega teadlikult
Tutvus  |  Suhted

10 märki sellest, et õige kaaslase leidmine on su enda kätes

Aga milliseid eeldusi, omadusi ja oskusi sul vaja on, et sobivat partnerit teadlikult leida? Siin on nimekiri: mida rohkem su kohta täppi läheb, seda paremad eeldused sul on. Aga enese parem tundmaõppimine, millel head eeldused põhinevad, on muidugi elukestev protsess, nii et arenguruumi on kõigil.

1. Sa arvestad sellega, millise tunde su käitumine ja väljaütlemised võiksid teistes tekitada.

2. Sa suudad arvestada ka teiste soovide ja ootustega. See, et sina saad oma tahtmist, pole alati kõige tähtsam – juba selle mõistmine on päris suur asi.

3. Sa märkad, mis tingimustel või olukorras ebakindlaks või ebamõistlikuks muutud, ja püüad seda mitte teiste peal välja elada. Näiteks kui on paha tuju, siis tunnistad seda, mitte ei muutu tõrksaks ja kaitsvaks. Sa ei ürita end teiste arvelt paremini tunda.

4. Teistel on kerge end sulle avada. Mõni sõber kasutab seda isegi ära ja kohtleb sind vahel vabatahtliku nõustajana. Miks on kerge? Sest sa hoolid. Seda suudavad inimesed alati teiste juures tunnetada.

5. Sinu eesmärk on pidevalt vaimselt areneda. See ei tähenda lihtsalt iga nädal joogas või mediteerimas käimist, vaid sa tõesti üritad oma põhilistele suhte- ja isiksuseprobleemidele lahendusi otsida ning ennast aina rohkem armastama õppida.

6. Südameasjades sa ei keeruta ega mängi, vaid ütled, mida tunned ja mõtled. See tähendab ka, et sa ei tegutse kindlate mallide järgi, ei oota näiteks, et huvitav isik peab kindlasti alati ise ühendust võtma või sind välja kutsuma.

7. Kui (loodetav) suhe lõpeb haigetsaamisega, siis sa ei ürita end selle vastu tuimestada. Mõni asi teeb elus haiget ja peabki tegema – sa ei suru seda osa endast maha, vaid üritad sellest õppida ja sellega rahu teha.

8. Sa suudad oma tundeid jälgida ja neist teadlik olla. See on liigne tundlikkus ainult halval juhul, kui lased end alati ära kanda. Kui aga oled selgeks saanud, millise tunde miski tekitab, ja suudad vastavalt käituda või reageerida, siis oled ju endaga hästi joondunud ja liigud õigel rajal.

9. Sa ei pea kellelegi teise võimaluse andmist kindlasti halvaks asjaks, kui on alust arvata, et sellest võiks veel midagi head tulla. Selline hoiak ei muuda rumalaks, vaid pigem vapraks.

10. Sul pole sisemist hirmu end siduda – inimese, isiku, projekti või millega iganes. Oled juba mõistnud, et müüride ehitamine enda ja teiste vahele hoiabki kõiki teisi eemal. Millega end seod, seda julged ka südamega võtta – kui selged märgid ebaõnnestumisest ei veena tagasi tõmbuma või edasi liikuma.