Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Vanem naine, noorem mees kallistavad
Tutvus  |  Suhted

Noorem mees ja vanem naine: kuidas vanusevahe suhet mõjutab?

„Vanem mees ja noorem naine” on juba klišeeks muutunud, seda teemat on ajakirjanduses ja filmideski palju kajastatud. Tänapäeval levib aga ka vastupidine kooslus, kus juba vähemalt oma 40ndatesse jõudnud naisel tekib suhe 25-35aastase noormehega.

Kerge on leida põhjuseid, miks selline suhe võib tunduda meelitav mehele, kelle peas võib ju kohe tekkida terve hulk eeldusi. 

Osutugu see tõeks või mitte, ta võib eeldada, et vanem naine pakub paljut, mida noorematel eakaaslastel napib – ta on elus oma koha leidnud, saab ise hakkama, ei oota enam lapsi ja majaehitamist, vaid lihtsalt hoolimist ja lähedust, teab oma keha ja kuidas seksi nautida... Kui palju sellest täppi läheb, sõltub muidugi naisest.

Aga mis võlub naist tublisti noorema mehe juures? Põhjuseid on kaugelt rohkem kui üks, aga üldjoontes seostuvad need korralike samaealiste vabade meeste vähesusega ja sooviga taas noorusvärskust kogeda.

Kuna inimesed on erinevad, tuleb siia artiklisse tahes-tahtmata palju üldistusi, mis kõigi kohta ei käi (kõigi kohta ei käi ju miski). Ärge siis pahandage, vaid vaadake suurt pilti, mitte ärge takerduge detailidesse.

Häid samaealisi mehi napib

40ndates eluaastates jääb mehi juba selgemalt vähemaks kui naisi. Mehed ei ole enda ja oma tervise hoidmisel nii hoolikad kui naised: jämedalt võttes iga kolmas sureb enne 45. eluaastat, iga teine enne pensioniikka jõudmist. 

Põhjuseid selleks leidub paljugi (ületöötamine, alkohol, enda tervise unarussejätmine jm), aga üks on selge – 40ndates meheotsijale on valikut korraga vähem kui enne ja enamik korralikke mehi on juba abielus või pikas püsisuhtes.

Noor mees on atraktiivne

See on muidugi üldistus... aga nooremad mehed on oma tervise, välimuse ja hügieeni suhtes üldiselt palju nõudlikumad kui vanemad. 

Paljud teevad trenni, otsivad võimalusi tervislikumalt toituda, ei taha enam sellistes kogustes alkoholi tarbida nagu kaks eelnevat põlvkonda. Eesrindlikumad huvituvad isegi sügavamatest vestlustest, lugemisest, tantsimisest, jalutuskäikudest ega häbene naisele tema võluvust (või muid häid omadusi) aeg-ajalt komplimentidega meelde tuletada.

Ja isegi kui noorem mees pole otseselt paremate (elu)kommetega kui mõni vanem, on tema noorusvärskusele raske vastu seista. See, et naine jääb ise vanemaks, ei tähenda, et kortsud, vananev nahk ja lontis kõtukesed talle ajapikku sümpaatsemaks muutuksid. Või siis arvukad tervisehädad, mida vananemine üldiselt kipub kaasa tooma.

Kui naine on ise oma välimuse korrashoidmisele tublisti energiat ja raha kulutanud, on tal vast eriti raske leppida kaaslasega, kes on umbes sama vana, aga näeb välja aastakümme vanem.

...ja silitab ego

Vähesed meist on sisimas nõnda enesekindlad, et neile pole nende väärtuslike omaduste kohta väliseid kinnitusi üldse vaja. Ja mis kõditaks ego paremini kui noorem mees! See tõestab ju, et  naisel on endiselt lööki – ja pealekauba nooremate seas, kellel on palju rohkem valikuvõimalusi kui näiteks keskealistel. 

Kogemused 

On tõenäoline, et keskikka jõudnud naisel on rohkem elu- ja suhtekogemusi ning – mis seal salata – ka voodielukogemusi kui tema noorel kavaleril. 

Mõnel juhul muudab see suhte mehe jaoks põnevamaks ning suurendab soovi naisega pikk ja sügav suhe luua. Nimelt kui samaealise paari puhul ei pruugi mees oma naise mainitud plusse märgata või hinnata, sest tema kogemuspagas on võrreldav, siis nooremale mehele avaldavad naise aastatega kogunenud tarkus, mentaalne paindlikkus ja oskus seksi ja oma keha nautida tõenäoliselt muljet.

See artikkel on loodud naise vaatenurgast, aga ilmselt toimivad samad argumendid vastupidi ka. Selle vahega, et paljude meeste seksivalmidus ja -vajadus keskikka jõudes pigem väheneb, naistel aga võib just (esmakordselt) õide puhkeda.

Vähem nõudmisi suhtele

Keskikka jõudnud inimene on juba omajagu elu näinud ja varem või hiljem tekib soov lihtsalt mõnusalt elada, ilma et erinevad ootused ja sotsiaalne surve kogu aeg kaelas lasuks. (See, et enamik „ootusi” sünnivad sinu enda peas, aga mitte väljaspoolt, on juba teine teema ja väärib tulevikus omaette artiklit.)

Noore mehe puhul võid üsna kindel olla, et tal on kõige „suure ja tähtsaga” veel aega küll. Ta ei soovi lähiajal isaks saada (kui ta sellest üldse hoolib), tal on aega oma kodu rajamisega, ta on nõus lihtsalt elu ja suhet nautima... Saab piisavalt pikalt testida, kas temas üldse on pika ja kindla suhte materjali, enne kui kokku kolite.

Siin võib komistuskiviks muidugi saada naise enda sisemine tungiv vajadus ruttu ellu midagi kindlat ja stabiilset luua, millest varem on nappinud. Sest ka hea suhe vajab kohanemisaega, kus rohmakad nurgad pehmemaks lihvitakse ja kõik kivid teel paika loksuvad.

Noorem mõtleb avaramalt

Šovinistlikke mehi, kes peavad naisi kuidagi madalamaks või viletsamaks ja mehele alluvaks, võib leida muidugi igast vanusegrupist. Suurem tõenäosus on leida avatuma mõttemaailmaga mehi siiski nooremate hulgast.

Isegi kui ta isa, onud ja vennad talle selles asjas omal ajal nii-öelda halba eeskuju näitasid, on iseseisev elu noort meest tõenäoliselt liberaalsemaks vorminud. Ta on tõenäoliselt õppinud ja töötanud kõrvuti naistega, kes olid temaga võrdsed või paremadki, tal on olnud naisülemusi jne. 

Lühidalt on ta harjunud, et naised ja mehed pole mingid eraldi liigid, kes peaks ülemvõimu nimel rüselema, vaid kõik on lõppeks ikkagi eelkõige inimesed.