Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Mees flirdib naisega

Kuidas mõista, kas keegi on sõbralik või flirdib?

Tänapäevane kohtinguelu peaks justkui aina lihtsamaks muutuma, sest igaühe telefonis ja arvutis on võimsaid abivahendeid, mille vahendusel kiiresti ja mugavalt uusi tutvusi sõlmida. 

Tegelikult on aga asjad hoopis keerulisemaks läinud. Võiks öelda, et mingeid üldisi reegleid ei paista enam olevat. Tihti on isegi raske aru saada, kas keegi on sinuga lihtsalt sõbralik või leidub tema käitumises flirti. 

Sellest pole kasu kummalgi osapoolel. Kui üks ei oska märke lugeda ja teine tunneb, et tema signaalid lähevad lihtsalt kaduma, siis pole siit midagi rõõmustavat loota. 

Viimasel ajal tehtud uuringud ainult kinnitavad, et tegelikult on flirdi avastamisega probleeme nii meestel kui ka naistel. Selgub, et rohkem osatakse täppi panna, kui keegi sinuga EI flirdi – mitte seda, et keegi flirdib.

Kui üldistada, siis mehed kalduvad naiste sõbralikkust liiga ruttu (seksuaalse) huvi märgina nägema. Naised aga vastupidi – kalduvad arvama, et mees on sõbralik, kuigi too üritab talle läheneda.

AmoreMi tahab asja sulle kogu selle asja lihtsamaks teha. Kogusime kokku rea üldisi näiteid flirtimise avastamiseks ja kindlakstegemiseks. 

Käitumine

Esiteks: inimesed naeratavad, puudutavad ja füüsiliselt lähenevad pigem inimestele, kes on neile atraktiivsed. 

Kui sellele lisada avatud kehahoiak, silmside hoidmine ja püsiv soov kindla inimese läheduses viibida ning temaga vestelda, on see juba hea märk. Kui tead kellegi flirtimisstiili, on veel eriti kerge märgata teda flirtimas.

Sõnad

Flirdi käigus lähevad kergemini ja tihedamalt käiku viited seksile ja vaba olemisele kui lihtsalt (sõbralikult) suheldes. Flirdiga kaasnevad ka isiklikud küsimused ja üldse soov teist lähemalt tundma õppida – seevastu sõbralik vestlus võõraga pole reeglina nii intensiivne.

Keskkond

Flirti soodustavad muuhulgas seltskondlik õhkkond, alkohol, ühised huvid. Abi on ka sellest, kui ei pea ise selgelt lähenema, vaid keegi ühine tuttav või sarnane tegevus teid kokku viib – see muudab paljusid reeglina julgemaks. 

Samas kasutavad paljud naeratusi ja avatud olekut lihtsalt sotsiaalsetes olukordades kergemini toimetulekuks. Nad on elu jooksul õppinud, et kelleltki abi paludes on kergem seda saada ise võimalikult kenasti käitudes. Nii et kui keegi palub sul poes oma käru eest ära liigutada ja teeb seda särava naeratuse saatel, ei peaks sellest üleliia palju välja lugema.

Lõpetuseks tuleb tõdeda, et flirti on ka parimates tingimustes raske täpselt kindlaks määrata ja see, et keegi flirdib, ei tähenda, et sellest midagi tõsisemat kujuneb. Mõnele lihtsalt meeldibki palju flirtida. Aga kui teie teed on määratud ristuma, on särisev flirt ju järgnevale kena algus, eks ole?