Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Armas paar esmakohtingul kohvi joomas

Muuda online tutvus kiiresti päris kohtinguks

Selleks, et mitte liialt raisata aega vale “õige” kaaslase peale, tuleks võimalikult kiiresti liikuda online tutvusest edasi reaalse kohtinguni. Mõned soovitused kuidas kiiremini edasi minna:

Leia tutvumiskeskkonnast sobivad profiilid. Ära muretse üleliia kasutaja ankeedi andmete pärast, idee on leida endale sümpaatsed kasutajad, kelle foto näib sobivat ja kelle kasutajaandmetest ei paista midagi sellist, mis juba ette teades võiks suhte hukule määrata (näiteks tema ei taha lapsi, aga sina tahad või usulised küsimused või väga suured erinevused pikkuses, jne).

Järgmiseks saada talle kiri. Kiri ei pea olema romaan endast ja maailmast, aga võiksid siiski lühidalt ja konkreetselt kirjutada, miks see kasutaja sulle silma jäi. Ole korrektne ka õigekirja osas!

Kui saad kirjale vastuse, siis usalda enda sisetunnet. Kas sa tegelikult ka soovid selle inimesega järgmist sammu astuda? Kui tema vastus ei ole mingil moel ebameeldiv või vulgaarne, võiksid liikuda temaga edasi. Ära muretse, kui tema vastus võib võtta aega rohkem kui 24 tundi. Mitte kõik ei istu tutvumiskeskkonnas valves. Võibolla piilub ta enda kontot vaid korra nädalas.

Leppige kokku telefonivestlus. Esialgu oleks mõistlik kindlasti mõelda ka enda turvalisusele, eelistades helistada kas kõnekaardilt, varjatult numbrilt või kasvõi mõne skype/google internetiteenuse abil.

Kasuta telefonivestlust selleks, et teha täiendavat eelluuret, kas inimene on väärt kohtingule minekut. Lihtsam on jätta teema katki telefonis, kui veeta ebamugav kohting. Kui ta näib esmaste muljete järel kohtingu vääriline, siis kutsu ta mitteametlikule väikesele lõunapausi kohvile – pool tundi käepärases kohas.  Jälgi tema reaktsiooni – juhul kui teine pool hakkab otsima põhjusi/vabandusi, miks ta seekord veel tulla ei saa, siis tasub seda võtta esmase ohumärgina. Tüüpiliselt kipuvad sedasorti “tööga” (vms) hõivatud inimesed varjama oma tegelikke põhjuseid, milleks enamasti on mõni muu suhe, mille kõrvalt kohtingukeskkonda külastatakse.

Lepi kokku kohvikohting 30 minutit või isegi vähem ja kasuta seda aega selleks, et teha endale selgeks, kas sooviksid selle inimesega tõelisele esmakohtingule minna!

Mine kokku saama avatud meelega, kuid ilma eriliste ootusteta. On õnn, kui kohtad kohe esimesel korral seda “õiget”, kuid tõenäolisem on, et tuleb läbi käia 10-20 kohtingut, kuni sobiva kaaslase leiad ja ka ise kogenenumaks inimeste hindajaks saad. Mida kõrgemad on sinu ootused vastaspoolele, seda kindlamalt sa pettud! Harva suudame me olla teiste inimeste peas tekkinud ideaalse kuvandi väärilised, kuid me pole seetõttu veel väärtusetud. Keegi ei näe reaalselt ja igapäevaselt välja selline, nagu oma parimal, fotoshopitud profiilipildil, kuid see ei tähenda, et me poleks armastusväärsed. Anna oma kaaslasele võimalus näidata oma parimad külgi, et võiksid neid hinnata.

Interneti abil kohtingute kokku leppimine peaks olema tore ajaviide, mida tuleb võtta mänguliselt ja võimalusena tutvumiseks uute inimeste ja olukordadega. Käies mõned kohtingud niiviisi kiirelt läbi, muutub selline tutvumisviis loomulikumaks ja kaob liigne pinge. Ei tasu kindlasti põdeda, kui on väikseid tagasilööke – see kuulub asja juurde. Kasuta internetti uute kontaktide leidmiseks, õpi kasutama endale sobivat kiiremat “sõelumistaktikat” ja tutvu!