Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Tähemärgid: Kalad

Saame tuttavaks: Kalad – milline ta on kaaslasena?

Kalad on sodiaagi viimane märk, tundliku hingeeluga veemärk, mille juhtplaneet on Neptuun. Seda tähemärki esindavad inimesed, kelle sünnipäev jääb ajavahemikku 19. veebruarist 20. märtsini.

Kalasid iseloomustavad soojus ja sügav mõttemaailm. Sellised inimesed on eriliselt tundlikud ja empaatiavõimelised, kippudes vahel isegi liialt teistele keskenduma ja oma tundeid unarusse jätma. Neilt võivad pingutust nõuda päriselule ja faktidele keskendumine ning enese kehtestamine ja enda eest hoolitsemine.

Mis Kaladele aga kergelt tuleb, on armumine, armastamine ja pühendumine. Seetõttu tuleb neile kasuks juhusuhteid vältida, et mitte kulutada liigselt aega ja energiat inimestele, kes pikas plaanis väga sobivad kaaslased pole.

Nagu suhete puhul, võivad Kalad jäägitult töösse sukelduda, kui seda südamega võtavad. Siin on neile olulisem aga töökeskkond ja protsess, mitte niivõrd tulemus: tüüpilised Kalad on pigem visionäärid kui ambitsioonikad ettevõtjad, kes aina uutele väljakutsetele vastu sööstavad.

Kuna Kalad on loomingulised, vajavad nad ka suhtes arengut. Nende jaoks võib suhe kannatusrikkaks muutuda, kui puudub edasiliikumine/areng. See kehtib mingil määral muidugi kõikide kohta, aga eriti tõeseks osutub Kalade puhul.

Suhte ajal on Kalad isegi liiga vastutulelikud ja andestavad. Kui neil on kaaslase vastu tunded, siis võivad nad palju välja kannatada. Nad tahavad meeldida, nii et ei tee probleemi, kui partneri käitumine kurvaks muudab. Neil kulub kaua, et öelda: „Aitab! Ma väärin paremat!“
Kui Kalad sinusse armuvad, siis nad püsivad sinuga lakkamatult kontaktis. Eemal olles püüavad nad oma tundeid loomingusse ja/või töösse valada, aga muidu teevad kõik võimaliku, et sinuga koos aega veeta või vähemalt vestelda.

Need lootusetud romantikud on nõus rääkima mittemillestki ja kõigest, saatma kell 3 öösel tekstisõnumeid ja meeme ning sulle koguni vanamoeliselt käsitsi kirjutama. Võid meid selles uskuda: kui Kalad tahavad tihti suhelda, siis neil on suur huvi.

Selle varjuküljena võib Kaladel olla raske purunenud suhtest üle saada. Neile võib ju mingi hetk tunduda, et nüüd on kõik juba seljataga, aga siis nad näevad näiteks fotot või sotsiaalmeediapostitust, mis inimest meelde tuletab ja kõik algab nagu otsast peale. See on nii ebameeldiv tunne, et kellegi „kustutamine“ on nii raske.

Kalad on üldiselt armuasjades isetud. Nad on voodis hellad ja helded ning keskenduvad pahatihti teise rahuldamisele, mitte ise rahulduse leidmisele. Aga kui Kalade kaaslane ei paista neid hindavat ja surub neid isegi endast eemale, võivad nad otsida oma hellusele uue objekti.

KALAD ♓ (kokkuvõte)
Kalendris: 19.2–20.3

Suhtetugevused: tundlikkus, pühendumine, loomingulisus
Suhtenõrkused: liiga usaldav, võib end unarusse jätta
Sobivaimad partnerid: Neitsi, Sõnn

Kuulsatest eestlastest on Kalad näiteks Märt Avandi (sünniaeg 26. veebruar), Anne Veski (27. veebruar) ja Karl-Erik Taukar (1. märts), mujalt maailmast Michelangelo (6. märts), Albert Einstein (14. märts) ja Steve Jobs (24. veebruar). Noorema põlvkonna kuulsustest seevastu Justin Bieber (1. märts), Rihanna (20. veebruar) ja Kurt Cobain (20. veebruar).