Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Tutvus Amoremi

9 märki, mis viitavad võimalusele, et partner petab

Moodne maailm liigub üha rohkem sellise mõtlemise suunas, et eraomand pole enam kaugelt nii tähtis kui vanematele põlvkondadele. Inimesed ei taha enam (nii palju) asju, hoogu saavad elamispinna, sõiduvahendi ja muude asjade jagamisel põhinevad teenused…

Mida aga enamik pole õppinud tegema, ega suuda sellega leppida, on armsama jagamine. Nn vaba suhe eemaldaks küllap suhtesolemisest palju stressi ja tüdimust, ajab ainuüksi mõte, et partner pole truu, ajab paljusid meid automaatselt kaitseasendisse.

Petavad siiski paljud, nii mehed kui ka naised. Kui sul on tekkinud mure, et kas äkki on sinugi armsamal valgustkartev saladus, on parem asja veidi uurida. Ära vast ta arvutis või telefonis tuhnima hakka, see alandab teie mõlema väärikust, kuid lihtsalt tähelepanelik olemast ei saa küll keegi keelata.

Amoremi esitleb: üheksa kindlat märki, et ta võib sind petta. Mida rohkem täppi paned, seda suurem tõenäosus. Ära eelda, et ühegi loetletud asja märkamine on kindel tõend sellest halvimast, aga kui häirivad märgid ikka kogunevad…

Artikli eesmärk pole üles kutsuda paranoiliselt mõtlema või kaaslast alusetult süüdistama, aga kui juba tekib kõhutunne, et midagi on muutunud, siis ei maksa seda niisama maha suruda või eirata. Jälgi teie vahel toimuvat ja püüa teie senise suhte valguses hinnata, et kui halvad need märgid täpselt olla võivad.

Ta ei taha suhtes järgmist sammu astuda

Pühendumise vältimisel on tavaliselt kindel muster, näiteks ta on nõus aega veetma su juures, aga ei luba sind kunagi enda juurde, või veedate palju aega koos, aga ta keeldub tutvumast su sõprade või vanematega, või keeldub näiteks kokku kolimast.

Olenemata sellest, mis see konkreetne järgmine samm on, mida ta väldib, on tema vastuseis kergesti märgatav. Ta ei võta seda ise jutuks või ei taha sellest rääkida, üritab sellest kuuldes aina teemat vahetada, väidab, et selleks on liiga vara või näiteks, et eelistab elada hetkes ja ei tea, mida tulevik toob…

Ta ei taha, et tema telefoni kasutad

Truudusetu partner muutub tavaliselt närvilise(ma)ks, kui tema telefoni võtad, et seal midagi kiirsti teha. (Sa ei pea selleks isegi tingimata kahtlustav olema, võib-olla pole sul oma seadet läheduses või ei viitsi seda otsida…) Veel halvem, kui ta jälgib hoolega, mida sa siis telefonis täpselt teed ja haarab selle mingil ettekäändel järsku su peost, et sa rohkem näha ei võiks.

Ära siiski kindlasti eelda, et asi on kohe halb. Telefon on paljudele väga isiklik asi, äkki te pole piisavalt kaua koos olnud, et ta tunneks end mugavalt, kui seda kasutad. Või on tal kogemusi paranoilise partneriga, nii et ta automaatselt kangestub, kui tema asjades sorid.

Ta kritiseerib sinu juures seda, mis enne meeldis

Mis iganes talle sinu juures varem meeldis – välimus, soeng, juuste pikkus, riietumisstiil, naer, isiklikud asjad, suhtlusmaneerid –, nüüd on sellel talle äkki vastupidine mõju. Ta võib hakata isegi tungivalt „soovitama” sul midagi enda juures muuta, mida enne ei teinud.

Sinu häirivad omadused enam ei häiri

See punkt võib esmapilgul tunduda eelmisega vastuolus, aga viitab otseselt sellele, et ta hoolib senisest vähem ja/või miski või keegi muu on tema tähelepanu köitnud.

Pealegi ei maksa unustada, et inimeste sõnades ja tegudes leiabki palju vastuolusid, kui neid kaine meelega analüüsida. Nii et kaaslane võib isegi samal ajaperioodil kritiseerida asju, mis enne meeldisid, kuid osutuda äkki üllatavalt jahedaks selle vastu, mis enne närvi ajas.

Teie voodielu muutub

Inimene muutub kogu elu jooksul, nii et kui ta on hakanud voodis midagi teisiti tegema või uusi asju tahtma, siis see pole tingimata halb märk. Võib-olla ta hoidis end varem hoopiski tagasi ega julenud öelda, mida ja kuidas täpselt tahab.

Kui ta aga järsku sulle voodis täiesti teisiti reageerib – olgu siis märgatavalt aktiivsemalt või passiivsemalt, või suudleb täiesti teise energiaga kui enne –, siis on põhjust tähelepanelikum olla.

Kui aga seks järsku täiesti kaob, on see paha enne isegi siis, kui kolmandat isikut mängus ei ole. Leidub selline ammune ütlus, et kui seks kaob, siis kaob ka suhe. Te võite pärast seda veel pikalt koos elada ja ühist elu jagada, aga midagi on ilmselgelt kaduma läinud.

Ta ei taha enam palju aega koos veeta

Kui voodielu jahenemise põhjuste üle või veel vaielda, siis see on juba tingimata halb märk, et ta ei taha enam palju aega koos veeta. Mida rohkem avaldub see äkiliste plaanide muutmise ja seletamatult ärakadumiste kujul, võib teie vahele olla lisandunud keegi kolmas. Kui siia lisada jahenemine emotsionaalsel pinnal, uuri kindlasti asja.

Ta vihjab, et sa pole truu olnud

Inimesed kalduvad ootamatatult tavalisest armukadedamaks muutuma, kui neil endal midagi valgustkartvat peita. Hakata näiteks ilma hea põhjuseta kinnitama või viitama, et just sina ei ole tema vastu lojaalne olnud, võib olla ta (ebateadlik) katse end süüst puhtaks pesta või oma tegusid õigustada.

Miski tema jutus ei klapi

Ükspuha kui pealiskaudselt kedagi kuulata, on üsna kerge märgata, kui tema jutt hästi kokku ei klapi või sõnad ja teod erinevad.

Oma partneri puhul on see ilmselt eriti märgatav, sest tema vastu oleme tähelepanelikumad kui suvalise inimese vastu, kes midagi räägib. Kus aga jutt enam loogiline pole, sealt algavad valetamine ja info varjamine… Eriti halb märk, kui auklik jutt seostub sellega, et kus, kaua ja kellega ta koos aega on veetnud.

Ta suhtleb sinuga järsku hoopis erinevalt

Kuidas iganes varem suhtlesite, korraga on märgata suurt erinevust. Kas ta tahab äkki palju vähem rääkida või kiirsõnumeid vahetada? Või enne tahtis rääkida ja nüüd üldse mitte? Mõtle, kuidas teievaheline suhtlemine muutus ja umbes millal see algas. Kui see juhtus üsna äkki, siis on sel tavaliselt kindel põhjus.

Kokkuvõtteks. Enamik siinseid tähelepanekuid võivad viidata ka sellele, et ta pole sinust kui partnerist lihtsalt kuigi sisse võetud. Olgu siis petmine või soov eemalduda, kindel on see, et teil seisab ees vähemalt üks ebamugav jutuajamine. Sest sa ju tahad, et asjad teie vahel on selged?