Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Naine ja mees suudlus

5 tähemärki, kel on raske öelda „ma armastan sind"

Teod on tähtsamad kui sõnad, eriti kui need omavahel kokku ei lähe, aga ka sõnadel on palju väge ja mõju meie enesetunde üle.

Näiteks, kui sul on oma kaaslase vastu sügavad tunded, on sinu jaoks tõenäoliselt tähtis vahel talle öelda, et teda armastad ja seda vastu kuulda. Enamgi veel, sa ei taha olla see, kes kuuleb neid „kolme väikest sõna” ainult siis, kui ise esimesena ütled.

Aga armastuse keeled (ehk viisid, kuidas keegi armastust väljendab ja tunnetab) on erinevad ja kõigil pole teps mitte võrdselt kerge oma sügavaid tundeid välja näidata.

Loe viie tähemärgi kohta, kellel on teistest raskem „ma armastan sind” öelda ja püüa ta vastu kannatlikum olla, kui sinu kallim juhtubki nende hulka kuuluma.

Kaljukits (22.12-20.01)

Kaljukits ei taha hästi uskuda, et armastus püsima jääda võib, isegi kui kõik parajasti kenasti sujub. Võib tunda, et sujub, aga uskuda ei taha. Lisaks ei meeldi talle tunnistada, et on täiesti pühendunud, kui pole saanud enne kindlaks teha, et see miski või keegi pole ajaraisk.

Kaljukits ootab sisimas pea alati, et suhe siiski ei õnnestu, nii et ta võibki jääda kahtlema, et kas mäng ikka väärib küünlaid.

Neitsi (23.08-22.09)

Neitsi tunneb end piisavalt hästi, et aru saada, kui keegi on tema südame võitnud. Paraku tal on oma nägemus, et kuidas asjad peaksid edasi arenema, ja see peab olema täiuslik. Ajastus peab õige olema, mõlemad peavad vaimselt samas kohas olema ja mingeid kasvõi teoreetilisi ohumärke tekkida ei tohi, mis võiks meelt muutma panna.

Neitsi on seega liiga analüüsiv ja võib õiget hetke liiga kaua oodata, mil oma tunded partnerile teatavaks teha.

Skorpion (23.10-22.11)

Võiks eeldada, et Skorpioni kirglik ja romantiline loomus muudab talle armastuse sõnadesse panemise pigem kergeks. Aga hoolimata sellest, mis möllab ta hinges, ei pruugi ta seda välja näidata. Skorpion võib partnerit enda jaoks täiesti piisavalt tundma õppida ja ikkagi varjata, et kui palju ta hoolib.

Öelda „ma armastan sind”, olgu siis esimesena või vastu, tähendab enda kõige haavatavama osa paljastamist, mis on Skorpionile alati raske. Isegi, kui ta seda tõesti öelda tahab, nõuab selline avatus temalt kõvasti endaga heitlemist.

Veevalaja (21.01-18.02)

Armastamine valmistab Veevalajale tihti natuke ebamugavust, sest tema jaoks pole tavaline teise inimese vastu nii tugevaid tundeid kogeda. See pole aga peamine põhjus, miks ta võib vältida „kolme väikese sõna” ütlemist.

Asi on pigem selles, et ta hindab oma loomulikku elurütmi ja vabadust nii kõrgelt, et hakkab armastusest rääkimise eel alati sisimas kahtlema, et kas ikka tasub nii kaugele minna.

Tunnete väljendamine pole väike asi ja armastust ei peaks niisama kinnitama – Veevalaja teab, et sellistel sõnadel on kaalukust. Ta peab tõesti täiest hingest uskuma, et asi on seda väärt, ja isegi siis on see tema jaoks raske.

Ambur (23.11-21.12)

Amburile on teise inimesse kiindumine põhimõtteliselt kerge: see tekitab elevust, positiivseid tundeid ja igasuguseid meeldivaid tulevikuväljavaateid. Ka on tema jaoks kerge teistele oma huvi üles näidata – aga raskused tekivad tunnete sõnalise väljendamisega.

Ambur teab küll, et „armastan sind” on väga tore öelda, aga ta adub samas, et see muudab suhte hoobilt palju tõsisemaks. Amburile meeldib aga suhetes kergus ja mängulisus, nii et ta kardab armastusest rääkides seisu hoobilt ebavajalikult raskemaks muuta.

***

Neitsi, Kaljukits, Skorpion ja Kalad kuuluvad muide ka nelja tähemärgi hulka, kellel on kõige raskem iseennast armastada, aga see on juba teine teema, millest pikemalt mõni teine kord.