Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Õnnelik kena naine

Õnnelikuks saamine ei alga küsimusest “Mida ma üldse tahan?”

Igaüks tahab end hästi tunda, muretut ja õnnelikku elu elada, armuda, armastada, imelist seksi ja lähisuhet kogeda, suurepärane välja näha, palju raha teenida ja populaarne olla.

Kui endalt praegu küsid, mida elult tahad, oleks vastus ilmselt stiilis “Tahan olla õnnelik, et kõik oleks korras, nii tööl kui ka kodus”. Nii loomulik, nii inimlik… ja nii väheütlev.

Paljud pole mõelnudki, et pikas plaanis tähtsam küsimus oleks: millist vaeva olen oma unistuste nimel valmis taluma? Vastus sellele on kokkuvõttes kõnekam.

Igaüks tahab suurepärast tööd ja rahalist sõltumatust – aga enamik pole valmis selle nimel vaeva nägema, mis võib tähendada 60-tunniseid nädalaid, võib-olla ka töökohast kaugel elamist, palju paberimajandust, firma sisehierarhias kannatlikult ülespoole ronimist ja muidugi lihtsalt palju rabamist, nii et kontoriseinad saavad tuttavamaks kui kodused.

Igaüks tahab suurepärast seksi ja tõelist lähedust – aga paljud pole valmis läbima kadalippu, mis selleni viib, näiteks raskeid vestlusi partneriga, solvumistest ja vihast ülesaamist, paindumist ka teise inimese soovide järgi jne. Nii et paljud valivad lihtsalt hetkel kõige mugavama variandi ja leiavad end hiljem salamisi arutlemas, et kas seda ma tahtsingi.

Igaüks tahab kena välja näha ja vormis olla. Aga enamik peab selle nimel füüsilist valu ja stressi taluma, mis kaasneb keha vormiajamisega. Või üksildusega, mis kaasneb tundide kaupa jõusaalis rassimisega. Kui sa just ei eelista hoolega toitu portsjoniteks jaotada ja ainult tervislikult süüa, mis on paljude meelest isegi hullem variant.

Või siis rahaline sõltumatus. Kas sa oled valmis ettevõtlusega seotud riske võtma, teadmatust tuleviku suhtes taluma ja meeletult tööd tegema, et oma unistus ellu viia? Isegi teadmata, kas pingutus viib lõpuks sihile või hoopis näiteks laostumiseni…

Või siis armastuse leidmine. Tead küll, mis selle otsimisega eelneda ja kaasneda võib: stress äraütlemistest, salajased ihaldamised inimeste suhtes, kes su tunnetele ei vasta, õhtu läbi kodus istumine ja telefoni jõllitamine, mis lõpuks ei helisegi… See on osa armastuse mängust. Aga kui sa ei mängi, pole võimalik võita.

Õnnelikuks saamine nõuab kestvat pingutust. Ebameeldivaid kogemusi ja inimesi ei saa lõputult vältida, kui soovid neist mööda pääseda. Elus viivad edasi tihti mitte meeldivad asjad, vaid halvad asjad, mida oleme valmis parema tuleviku nimel läbi tegema. Nagu hambaarsti juures, kes küll haiget teeb, aga hambad siiski korda teeb.

Sinu elukvaliteeti määrab seega rohkem see, kuidas negatiivsete kogemustega toime tuled ja kas üritad neid vältida. Aga raskustega toime tuled ainult siis, kui oled neid piisavalt kogenud ja neist õppinud.

Öeldakse, et kes piisavalt tahab, see saab. Aga kui sa midagi pikka aega tahad ja ometi tulemust ei saavuta, võib-olla isegi selle lähedale ei jõua, siis võib-olla sa hoopis petad ennast. Ehk sulle ainult meeldib mõelda, et tahad seda. Kas sa üldse teed midagi olulist selle nimel, et soovitut kätte saada?

Kui millegi püüdlemine ebaõnnestub, siis meie ühiskond ütleb: oled kaotaja. Eneseabiõpik ütleks, et sa polnud piisavalt vapper, sihikindel või ei uskunud endasse piisavalt. Tõde on aga igavam: sa tahtsid midagi, aga siis selgus, et ikka väga ei tahtnudki. Punkt.

Sa tahtsid autasu, mitte seda välja teenida. Sa tahtsid tulemust, aga mitte protsessi, mis on tihti isegi tähtsam kui sihile jõudmine. Sa armastasid mõtet võidust, mitte väärilisest võitlusest. Ja elu sel viisil ei toimi.

Kes sa oled, sõltub väärtustest, mille nimel oled valmis võitlema. Kes jõusaalis rassib, saab lihaselise vormi. Kes palju töötab ja otsib võimalusi karjääri edendamiseks, see võib lõpuks ka ülespoole liikuda. Asi pole tahtejõus või vastupidavuses. Asi on selles, et mida sa oma soovi täitmiseks teed. Nii et mõtle oma soovid läbi, muidu ei saagi õnnelikuks!