Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Armas paarike jalutab mere ääres koeraga
Tutvus  |  Suhted

Jää vallaliseks… kuni oled valmis suhtesse panustama

Suhte alustamiseks on alati mõni mõjuv põhjus, alustades talumatust üksindustundest kuni selleni, et ta tundub nii vastupandamatult kuum…

Amoremi tutvumiskeskkond tahab siiski välja käia lihtsa „valemi”, mille abil hinnata sinu valmidust suhte loomiseks. Sest kui sa pole tegelikult valmis, siis on raske sellele edu loota. Paljud muutuvad ebarahuldavate suhete järel aga selle õige leidmise osas negatiivse(ma)ks, mida ju ka ei tahaks.

Valem on tõesti lihtne ja lööv: jää vallaliseks… kuni tunned, et oled valmis suhtesse panustama.

Ära alusta näiteks suhet siis, kui oled jõudnud elus sellisesse seisu, kus suudad või soovidki ainult endale keskenduda. Sa peaksid olema valmis toetama ja julgustama ka teist inimest ning talle nii füüsilist kui ka vaimset tähelepanu jagama.

Püsi vallaline, kuni oled valmis kohtingut näiteks nädala jagu ette planeerima, selle asemel, et teha kõik seltskonnaelu puudutavad otsused viimasel minutil – või varuvariandina, kui sõber ootamatult millegi suhtes alt ära hüppas.

Püsi vallaline, kuni oled valmis telefonikõnedele ja sõnumitele mõistliku aja jooksul vastama, selle asemel, et selleks näiteks nädala jooksul aega leida.

Püsi vallaline, kuni oled nõus tema juures käima ja talle vastu minema, kui tema teeb sama sulle.

Püsi vallaline, kuni oled valmis teda oma perele või sõpradele tutvustama oma partnerina, mitte lihtsalt sõbrana, kuigi olete juba suudelnud ja leidnud, et see hea on.

Püsi vallaline, kuni oled nõus tüli või vaidluse käigus mõistlikule kompromissile minema, selle asemel, et endasse sulguda, mossitada, vinguda või muul viisil kaudselt tüli jätkata, kuni oled oma tahtmise saanud.

Püsi vallaline, kuni kohtad inimest, kellele soovid end avada, mitte eemale tõmbuda kohe, kui tundub, et asi läheb liiga tõsiseks.

Püsi vallaline, kuni kohtad inimest, kellele ise tahad silma vaadata ja tõtt rääkida, selle asemel, et tõde peita või ilusamaks valetada, et teie vahel pingeid ei tekiks.

Püsi vallaline, kuni leiad enda kõrvale inimese, keda oled nõus prioriteediks seadma, mitte varuplaanina kohtlema.

Püsi vallaline, kuni oled valmis andma sama palju kui võtma – kuni leiad, et hoolid ka mõne teise inimese mugavusest ja õnnetundest peale enda oma. See nõuab muidugi teatavat küpsust. Aga lapsed ei peakski tõsiseid suhteid alustama.

Püsi vallaline, kuni oled valmis ka teise inimese filmisoovidega arvestama, kui kahekesi ekraani ees kerra tõmbute.

Püsi vallaline, kuni kohtad inimest, keda soovid aeg-ajalt millegagi üllatada, näiteks tema lemmikjäätise või -napsu või millegi muuga – ilma põhjuseta, lihtsalt, kuna sa mõtlesid talle.

Püsi vallaline, kuni oled valmis tõesti pühenduma, vallaliseelu seljataha jätma, ainult ühe isiku oma südames kesksele kohale seadma.

Ehk siis: ole üksi, kuni sa oled valmis teisele inimesele andma, mida ta väärib, ja enamat.