Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Tutvus  |  Suhted

Kuidas leppida sellega, et sa pole tema jaoks see õige?

Kohtute, meeldite teineteisele, veedate koos meeldivalt aega... Sa pead tunnistama, et ta meeldib sulle kohe väga... aga ta otsustab alustatud asja siiski pooleli jätta. Sest tunne pole õige. 

Kuidas sellisest pettumusest üle saada? Esiteks... ära vaidle temaga. Ära püüa tõestada, et ta eksib ja see, mida ta tunneb, on võlts. Tunnetega ei saa vaielda. Jää viisakaks ja ütle, et austad tema otsust isegi kui see sulle ei meeldi. Võta tema sõnu nagu need on. Ära ürita neist mingeid peidetud lisatähendusi leida või neid ümber sõnastada. 

Teiseks, eemaldu. Ära vaata tagasi ega jää tema ümbrusse hängima. Ära otsi põhjuseid tema lähedal püsida, sest see ei too loodetud kergendust. Lepi olukorraga nagu see on ja meenuta endale, et toimuv on okei. On täiesti normaalne saada mitte kellegi poolt valitud ja edasi otsida. Ära ürita ka tekkinud valust ja ebamugavustundest mööda vaadata. Luba endal kahetseda ja isegi end haletseda.

Kui keegi otsustab, et sa ei sobi talle, ära hakka oma väärtust kahtluse alla seadma. Ära sea kesksele kohale seda, milline sina oled. Ta tegi selle valiku omal ajal vastavalt oma nägemusele. See pole mingi adekvaatne hinnang su tegelikule väärtusele ja kuidas kõik teised sind näevad. Asi on temas. Sa pole halb ja ebameeldiv.

Meenuta oma elu enne temaga kohtumist. Kindlasti oli seal terve hulk hetki, kus tundsid end õnneliku, enesekindla ja tugevana. Tollal ei vajanud sa nende asjade tundmiseks tema heakskiitu. Astu surnud punktist edasi, sest kesksel kohal su elus oled endiselt sina, mitte tema.

Kui keegi otsustab, et sa pole tema jaoks see õige, armasta ja väärtusta iseennast piisavalt, et tal minna lasta. Ära püüa valida inimest, kes sind ei vali. See pole (ega peagi olema) kerge ülesanne. Su ego on laksu saanud, sa tunned end nagu narr ja süda tahab siiski proovida tema meelt muuta. Aga see tee ei vii kuhugi. Sa oled piisavalt tugev, et ajutine nõrkusperiood välja kannatada. Säilita väärikus ja lase tal oma valikuga edasi elada. 

Kui ta otsustab, et sa pole tema jaoks õige, leia aega, et end uuesti otsida ja leida. Seda tuumik-ennast, kes ei sõltu teiste inimeste definitsioonidest ja hinnangutest. Kes oskab õnnelik olla lihtsalt iseendana, iseendaga. See ei pruugi juhtuda täna või homme, aga selleni jõudmine muutub ajapikku kergemaks.

Ära süüdista ennast ega kiirusta sellesse punkti jõudmisega. Siin ja praegu ei pea sa tundma midagi, mida sa juba ei tunne. Lase endal olla. Asi pole sinus. Ta püüab lihtsalt õnnelik olla – nagu me kõik – ja praegu toob see paraku kaasa kurba tunnet sulle. Aga pea vastu ja mingi hetk avastad, et oled tugevam, kui arvasid.

Kui ta otsustab, et sina talle ei sobi, täna teda mõttes, et ta kauem su aega ei raisanud. Ole lootusrikas, sest sa said just uue võimaluse leida inimene, kes sinuga klapib ja on sind oodanud.