Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Mees üksinda kodus õnnetu

Millal on mõistlik lahkuda

Mõtisklus ...

Elus tekib olukordi, mida on võimatu kontrollida, kasvõi vähesel määral. Ja elu võib pakkuda olukordi, mida lihtsalt ei oska ette näha.

Näiteks pead lahkuma inimese juurest, kellest tõesti sügavalt hoolid – ütlema hüvasti sellele, keda pidasid oma hingesugulaseks või elu armastuseks.

Millal selline käitumine mõistlik on? Ainult, kui sa oled õnnetu. Või kui tema on.

Muidugi, igal paaril esineb pingeid, raskusi ja isegi täiesti kohutavaid aegu. Kõikidel on asju, mis tuleb koos läbi töötada, et need närima ei jääks. Ükski paar ei ole täiuslik. Keegi ei ole alati õnnelik.

Aga kui suhe tekitab kuude kaupa närivat valu, kui peamine tunne, mida partner tekitab, on kurbus, kui armastus moondub tasapisi ebameeldivus- ja ebamugavustundeks, siis on mindud üle piiri, kust edasi minna pole lihtsalt mõtet.

Ära lõpeta suhet lihtsalt tüli või vaidluse pärast, ükspuha kui tõsine see tundus. Ära lõpeta paari asja pärast, mida te pole koos suutnud seni lahendada. Te peate võitlema. Aga kui sellest ei piisa, on mõistlik lahkuda.

Lahku, kui sa oled tõeliselt ja ehedalt õnnetu. Kui sa vaatad teda endiselt armasusega, aga tead, et teie aeg on ümber saamas. Et sa oled selles suhtes olles enda jaoks kaduma läinud. Lahku, kui teievaheline lõhe on kasvanu liiga suureks ja ei too enam sugugi rõõmu. Kui ta ei vaata enam vesteldes sinu poole ega kuula enam, kui sa räägid, kuidas sa end tunned.

See pole sinu süü, ega tema. See pole ka halva ajastuse süü.

See ei tähenda allaandmist ja käegalöömist. Lahkumine tähendab, et sa ei kavatse enam vaevelda asja kallal, mis ilmselgelt ei tööta. See tähendab, et sa oled valmis tegema enda jaoks parimat, isegi kui armastus on veel säilinud.

See pole isekas. See on piisav armastus enda vastu, et hoiduda enda vaiksest lämmatamisest. Isegi, kui lahkumine murrab ka su enda südame.

Lahku, kui oled proovinud kõike mõeldavat, aga ilma et midagi oleks muutund. Lahku, sest tahad seda rohkem kui tema. Isegi, kui see on valus, lahku teadmisega, et oled andnud oma parima, üritanud, kuni polnud enam midagi üritada.

Lahku, kui andsid ja annad oma parima, aga sellest ikka ei piisa.

Sa ei saa jääda lihtsalt talle meele järele olemiseks. Sa ei saa jääda armastuse nimel. Sa leiad rohkem armastust kusagil mujal. Kus see on sind ootamas ja määratud püsima jääma.