Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Mees üksinda vee ääres

Milline ta siis on? 6 asja, mida naised võiksid teada meeste kohta

Millised mehed tegelikult on ja mida nad tahavad? Selle küsimusega paistab tegelevat iga naistele, suhetele ja perele keskenduv artikkel, mida leida võib, raamatutest, filmidest ja muust sarnasest veel rääkimata.

AmoreMi toimetus tunneb vahel, et paljud käsitlused meeste kohta kipuvad olema vildakad ja liiga üldistavad. Et meie eesmärk on tutvuste- ja tõsiste suhete otsijaid igati abistada, panime kokku veel ühe kokkuvõtte, millest loodetavasti rohkem kasu on.

Kui arvad, et tead juba meestest kõike, siis tasub lugemine ära siiski ka sulle – saad olemasolevaid teadmisi siinsetega võrrelda ja avastad äkki midagi uutki.

1. Üks mees pole nagu kõik teised mehed

Üldistamised on muidugi vajalikud, inimese psüühika ei suuda ilma sellise abivahendita töötadagi. Raske oleks üldse kuidagi targemaks saada, kui kogutud infost ei püüaks mingit üldpilti kokku panna. 

Sugudepõhine üldistamine osutub siiski harva tabavaks ja kui seda liiga palju kasutad, saad pigem kahju kui kasu. Mõtle nii: mis iganes sa arvad, millised mehed on, kui sa asud suhtlema mingi põneva mehega – sa ei saa eeldada, et sa tead, mis tema sees toimub ja kuidas ta mõtleb.

Lähene talle hoopis kui inimesele, keda sa veel ei tunne, aga tahaksid tundma õppida. Paremat ja ausamat viisi tutvuda ja tutvust süvendada lihtsalt pole. Nagu naised, ei taha ka mehed tunda, et neid vaadeldakse ühtse massina, nähakse ja koheldakse kui objekte.

2. Mis värk nende eksidega on?

Levinud müüt on, et mehed hoolivad rohkem uutest vallutustest kui lõppenud suhetest ei vasta tõele. Kui tunded on olnud tõelised, võib ka sellest tekkinud side tõeliselt alles jääda. 

See ei tähenda, et mees ei saa oma eksidest kunagi üle ja soov mõne eksiga edasi suhelda tähendab varjatud soovi temaga midagi uuesti üritada, kasvõi lihtsalt seksi kujul.

See tähendab seda, et kui mees on hooliva loomuga, siis ta jääb teatud viisil hoolima ka naistest, kes talle minevikus kallid olid, aga kellega teed on lahku läinud. Sa ju ei taha, et su huviobjekt/väljavalitu suudaks oma tundeelu masinlikult sisse-välja lülitada nagu autoraadiot? 

3. Tõeline mees ei räägi teisi taga

Mõni räägib, mõni mitte. Nagu naisedki.

Tagarääkimine on üldse naljakas nähtus. Vahel on lausa raske paika panna, kust jookseb piir enda avamise ja teiste tagarääkimise vahel. Kui kellelegi enda elust rääkida, on raske mitte üldse viidata konkreetsetele isikutele, sündmustele, sõnadele jne. Selline jutt oleks kole umbmäärane, jäädes vist kokkuvõttes üsna elutuks ja tuimaks.

4. Kas mehed ikka tahavad rääkida?

Üllatavalt levinud on arvamus, et mehed tahavad vestelda konkreetsetest asjadest – eriti kui see aitab mõne praktilise probleemi ära lahendada –, aga niisama igapäevane suhtlemine on neile tüütu.

Tegelikult tahab igaüks vestelda, kui jutu sisu on talle oluline ja ei tekita liiga ebamugavat tunnet (nt juhtub seda pideva kritiseerimise, süüdistamise jms puhul). Ei saa eeldada, et mehele peavad huvitavad tunduma just samad teemad kui sulle, igaühele oma. 

Ka vestlemisvajadus võib olla erinev ja sõltuda ka hetkest – näiteks sellest, kui palju ta on pidanud eelnevalt kellegagi suhtlema, kui väsinud/erk ta on...

5. Mehed ei eelista blonde (või brünette või punapäid)

Mehed eelistavad naisi, keda ligitõmbavaks peavad, ja kellega hea klapp tekib. Mis on teadupärast väga-väga individuaalne. Ja üldse, Eestis ongi palju heleda peaga kaunitare – kas mehed peaks neid nüüd hoolega vältima, et keegi blondiinikütiks ei tembeldaks?

6. Suhtega rahul mees kipub juurde võtma

Järgnev kõlab ehk veidi totakalt, eriti kui meenutada varasemat manitsust, et üldistused on kurjast. Paraku tundub täitsa võimalik (ja isegi teadusuuringutes kinnitatud), et suhtega rahulolevad mehed kipuvad tüsenema – eriti, kui nad isaks saavad.
uuring: SIIN

Seda ei tasu võtta puhta kullana, aga selle osas tähelepanelik maksab olla küll. Praegune kriisiaeg on niigi paljude jaoks vähendanud võimalusi ja valmidust füüsiliselt aktiivne olla, mis kokkuvõttes hakkab tervist mõjutama.

Kokkuvõtteks

Milline see mees siis on, kes sulle huvi pakub? Suhtle temaga ja saad teada! Püüa mitte üldistada, sest see meelitab kogu edasist sissetulevat infot läbi samade eelduste töötlema. Ole huvitatud ja ole avatud – nagu tutvusi luues peakski.