Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Valentinipäeva karud südametega

Vallalisele: kuidas valentinipäev üle elada

Ah, valentinipäev! Kui juba tavapühad paljudele vallalistele kurvastavalt mõjuvad, mis siis veel 14. veebruaril peale hakata, kui kogu maailm meie ümber paistab tähistavat võimalust oma armsamale šokolaadi osta ja teda romantilisele lõunasöögile kutsuda…

Suhted.ee pakub välja põhjuseid, miks valentinipäeval tasub vallaline olla – või vähemalt mitte selle üle kurvastada.

Kulutad vähem
Kui valentinipäeval vallaline oled, näeb su pangakonto seis päev hiljem ehk 15. veebruaril oluliselt parem välja.

Punased roosid, tervituskaardid, šokolaad, ehted või muud kingitused… kõik see võib jääda ostmata, mõnel puhul ekstra kalli hinnaga pealekauba.

Kuluta sel õhtul pigem enda peale ning valmista või osta endale maitsev õhtusöök. Või mingi asi, mida oled ammu ihaldanud.

Vähem imalust
Oleme ausad, valentinipäevast on ammu kujunenud eelkõige järjekordne tarbimispüha, mille ajal meid paljud kaubamajad ja müüjad imalustega üle kallata püüavad.

Kuna sa ei pea tänavu kõige selle keskel ringi kõndima, et kaaslasele lahedat kinki välja mõelda, võid nende pakutavast lihtsalt mööda vaadata ja kinno märulifilmi vaatama minna.

‘Romantiline’ õhtusöök jääb ära
Sa ei pea restorani minema ja kõikidest neist kätt hoidvatest sulnidest paarikestest üledoosi saama. Kuidas oleks hoopis väikse napsuga õhtu paari sõbra ja Netflixi seltsis?

Vähem süütunnet
Sa võid unistada kellest soovid, mitte keskenduma oma partnerile, isegi, kui ta sinus (enam) eriti romantilisi tundeid ei ärata.

Vähem ootusi
“Äkki ta kasutab valentinipäeva abieluettepaneku tegemiseks?” “Äkki ta pakub lõpuks ometi välja, et võiksime kokku kolida?”

Valentinipäeva õhtu seab kuidagi iseenesest nii meile endile kui ka partnerile tavalisest kõrgemaid ootuseid. Aga kui viibid üksi, pole ka ootusi, mis võiks saada purustatud.

Vähem soorituspinget
Valentinipäev on ju nii romantiline, sul peab kindlasti terve õhtu väga hea tuju olema, olenemata sellest, mis näiteks päeval juhtuda võis.

Kui aga üksi oled, võid käituda ja olla nagu parajasti tunned, ilma surveta. Selline vabastav kogemus on muidugi korratav aastaringselt, ka näiteks vana-aastaõhtul!

Vähem ettevalmistusi
Jalakarvad, ninakarvad, vuntsid, imelikud karvad lõual või moka peal nina all… nii palju karvu, mille eemaldamisega ei pea just täna sugugi hakkama vaeva nägema.

Ka meestele võib meeldida, et võib kodus üksi mugavate dressipükste ja maika väel istuda, ega pea spetsiaalselt duši alla minema ja paremaid rõivaid selga ajama, et neiu välja viia.

Vähem rämpsu
“Veel üks odava välimusega kaisukaru? Aitäh, kallis! Ma panen selle oma odava välimusega kaisutiigri kõrvale, mille mulle jõuludeks tõid…”

Aga meestele samuti ei meeldi suvalisi kinke saada, sest naine tundis kohustust midagi kinkida. Isegi kui see on suures uhkes karbis.

Rohkem mugavust
Miks mitte valentiniõhtul lihtsalt mugavalt kodus lösutada, filmi vaadata ja midagi head ampsata? Kes ikka nii väga tahab pühapäeva õhtut – enne uut töönädalat – linna peal veeta, eriti, kui see kalliks maksma läheb!