Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Kaaslasega kohvikus meeldivalt koos

Mis halvasti, see uuesti: 5 põhjust, miks äpardunud suhtele uus võimalus anda

Mis puudutab äpardunud suhteid, on rusikareegel tavaliselt lihtne: ära ühtegi lõppenud suhet uuesti alusta. Kui asi varem ei töötanud, siis tõenäoliselt hea põhjusega, mis on tõenäoliselt ka endiselt alles.

Elus pole aga miski mustvalge ja võib juhtuda, et uue võimaluse andmine toob häid tulemusi. Uurime koos, mis tingimustel see üldse võimalik on.

Partnerid on küpsemad kui enne

Kui üks partner kohtles teist halvasti, aga on sellest aru saanud ja õppinud, on ta vaimsel pinnal kasvanud.

Andestamine ja probleemide läbitöötamine võib hästi mõjuda ka tagantjärele, nii sulle kui ka teile paarina.

Kui te seejärel tunnete, et armastus on alles, võib suhte taaselustamine rohkelt rahuldust tuua.

Vigadest on õpitud

Vead selleks ongi, et neist õppida. Kui inimene on targemaks muutunud ja samu vigu enam ei korda (või teeb neid oluliselt vähem), võib see olla piisavalt tugev alus, et uuesti õnne proovida.

Muidugi on inimesel vajalik esmalt mõista, kuidas ta täpselt valesti käitus, ja näha vaeva, et asju paremuse poole suunata.

Olukord on muutunud

Mõnda inimest tasub endast eemal hoida, näiteks, kui ta on vägivaldne, valelik või oskab sind ainult õnnetuks muuta.

Kui eks on aga põhimõtteliselt tore inimene ja varem takistas mingi olukord või tingimus teid koos püsimast, siis viimase muutudes võib ju uuesti üritada.

Vahel leidub elus tõesti erakordseid olukordi ja tingimusi, mil inimene lihtsalt ei suuda oma tavapärases headuses püsida ja teeb ennekuulmatuid asju.

Aga kui eksinud pool lihtsalt korrutab, et “pole minu süü” või “teen kõik heaks”, peaks olukorrale lähenema ettevaatusega.

Tugevad tunded on säilinud

Igasugune suhtenõu peaks algama küsimusest, et kas tunded üksteise vastu on alles?

Kui üks osapool on edasi liikunud, ei saa asjast enam kuidagi asja, nähke vaeva nii palju kui tahate. Kui aga mõlemad endiselt hoolivad, on see hea algus.

Suhet taasalustada pole tingimata kerge, aga see on tehtav – ära unusta, et suhet on tihti raske ka esimesel korral alustada, kui alles tutvusite. Pead teise inimese oma ellu laskma, teda usaldama…

Elus on küllalt näiteid paaridest, kes lahutavad, avastavad siis, et see oli viga, ja leiavad teineteist uuesti.

Ta toob su ellu ka palju head

Igas suhtes on valukohti ja probleeme, aga me kannatame need lihtsalt ära, sest hea, mida partner meie ellu toob, kaalub need üles.

Nii et otsusta, millega ja millises ulatuses oled nõus leppima, kui selle inimese taas oma ellu lubad. Aga pidevat halba käitumist ei tohiks küll miski õigustada!