Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Naine ja mees jalutavad metsas

Mõtisklus: karda oma armsamat!

Leia ja vali enda partneriks inimene, kes lausa hirmu tekitab. Mitte selles mõttes, et võiks kahtlustada, et ta sulle varem või hiljem kuidagi viga teeb. Ikka selles mõttes, et ta tundub lausa hirmutavalt hea.

Miks headus hirmutab? Sest sa oled haiget saanud. Lootnud kogu südamest asju, mis pole täitunud. Usu kaotanud. Usaldanud ja kogenud, kuidas seda kuritarvitatakse, võib-olla isegi täiesti puruks lüüakse. Sest kellegi lähedase käitumine on sind nii lõiganud, et sa isegi ei lootnud sellest kunagi toibuda… Või sa oled ise nii inetult käitunud, et ei usu enam võimalusse paremaks saada.

Kui pärast kõike seda hirmutavalt hea partner su ellu astub, siis on täiesti ootuspärane, et see sind natuke või isegi palju rivist välja lööb.

Võib-olla sa isegi ei lootnud, et suudad kellelegi veel võimaluse anda, ja nüüd on ta siin. See tekitab eri tundeid, väga meeldivast kuni selleni, et kõnnid nagu kuristiku serval ja tajud end libisema.

Ja mis peamine, sinus on tekkinud kaks häält, mis vaidlevad. Üks ütleb, et anna sellele asjale võimalus. Teine hoiatab, et sa ei peaks enam riskima – sulle kuluks ära midagi turvalist, mugavat, kindla peale minek. Sa ju tead tegelikult, et kindla peale minekut pole olemas, ei elus üldiselt, ei armastuses ega suhetes, aga see teine hääl kõlab kuidagi nii veenvalt.

Siiski peaksid sa rohkem usaldama esimest, lootuse häält. Nii et kui leiad kedagi väärtuslikku, kes sind nii elevile ajab kui ka hirmutab, siis ära lase tal minna.

Leia enda kõrvale inimene, kes paneb südame kõvemini tuksuma ja sind kohati liiga valjusti naerma ajab. Kes viib sind uutesse kõrgustesse. Kes näeb kõike head, mida sul pakkuda, aga samas esitab väljakutse ikka paremaks saada – parimaks, mis olla võid. Kelle plaanid ja ideed võivad sind hirmutada, aga samas tekitavad tunde, et tahad nendes osaline olla. Sest kui te riskite, siis ju koos.

Leida kedagi kindlat ja turvalist on ilmselt kergem. Inimest, kes sind elevile ei aja, kellega on mugav. Jah, ka tema võib sinu juurest lahkuda, mis võib mõnel hetkel hirmutav olla. Aga tema puhul on veel häirivam mõte, et mis siis, kui ta ei lahkugi? Kui tema ongi kõik, mis sulle ette nähtud, ikka turvaliselt ja mugavalt?

Seega tunnista endale: heas mõttes hirmutavalt hea polegi nii hirmus. Sa võid temast raskel hetkel kinni haarata ja ta püsib sinu kõrval ega lähe kuhugi. Ta on sinuga.

Kui sa leiad sellise inimese, siis ülejäänud elu on seiklus. Sa koged asju, mida ei lootnudki teise inimese kõrval (enam) kogeda.

Mõte, et hoiad end sellest seiklusest tagasi, peaks olema hirmutavam kui ükski hirm läheduse, riskimise ja usaldamise ees.