Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Naine on õnnetu

Pärast lõppu: 5 asja, mida õppida lahkumineku kohta

Teie suhe on ootamatult (või siis mitte nii ootamatult) läbi saanud ja see teeb sind nii kurvaks, nagu sa poleks isegi arvata osanud? Amoremi toetab sind selles raskes eluetapis ja pakub lohutuseks-turgutuseks tarkuseteri. Siin on viis asja, mida lahkuminemise kohta teada, et sellega tõhusamalt toime tulla.

Ülesaamine on võimalik

Jah, suhte lõpetamine võis olla valus mõlemale osapoolele ja kohati tundub, et sellest tekkinud auku hinges ei suuda täita miski muu. 

Kallima kaotamisest ülesaamine võib võtta kaua aega – aga varem või hiljem see siiski juhtub ja sa oled valmis edasi minema. Võib olla, et edasine elu on isegi rõõmurikkam kui seni ühine. See sõltub osaliselt ka sellest, et oled valmis leina kõik viis etappi läbi tegema (eitamine, viha, kauplemine, masendus, leppimine) ega jää ühegi juurde pidama.

Ära häbene olla kurb 

Tänapäevases maailmas on tekkinud libaarusaam, et edukal inimesel pole nõrkusi ja näiteks kurbust tunda on kahtlemata nõrkuse märk. Tegelikult on nii edukad kui ka vähem edukad siiski ennekõike inimesed ja head ja ebameeldivusi kogeme kõik. 

Nii et ära häbene lahkumineku tõttu kurb olla või – veel hullem – enda peale seetõttu lausa vihastuda. Kui sa ei suuda, ei pea oma nutulauluga tingimata teiste poole pöörduma, aga ole vähemalt enda vastu aus. 

Ära lihtsalt hädalda, vaid vaata sellele tundele oma hinges ausalt vastu, lase asjal settida – ja pikapeale adud, et seegi läheb lõpuks üle. Kui aga endale valetama hakkad, et oh pole häda, kuigi tegelikult on, kujuneb ülesaamine palju raskemaks. 

Ära liialt mõtle

Eelnev punkti peaks täpsustama – vaatle tundeid lähedalt ja lase asjal settida, aga ära lülitu mõtlemisrežiimile, mis tähendab halval juhul enesehaletsuse ja irratsionaalse viha mädasohu eksimist ega too ka parimal juhul abi edasiliikumiseks. Lühidalt: ära liialt mõtle. Püsi tunde juures, vaatle seda, ela sellega... kuni kergem hakkab. 

Ära hakka eksi salaja jälgima

Moodsas maailmas on kerge kellegi elust osa saada ka ilma tema teadmata ja nõusolekuta. Piisab vaid telefon haarata või arvuti käivitada ja suhteliselt kerge vaevaga õnnestub koguda üsna palju infot, mida enamik meist pidevalt veebi teel avalikku ruumi jätab. 

Aga ära tee seda! Kuidas sa peaksid oma eluga edasi liikuma, kui teda (teid) endiselt kaasas kannad? Sa pead ta vabaks laskma nii oma hinges kui ka väliselt, mille alla käib ka tema järel luuramine. See pole lihtsalt kiire uudishimu rahuldamine, et kuidas tal läheb ja kellega ta on hiljuti restoranis käinud. See toidab ka hunti sinu hinges, kes aina kurvalt kuu poole ulub ja keeldub sellest punktist lahkumast, kus teie teed lahku läksid.

Loobu ohvrirollist

Võimalik, et suhte halvenemine ja lahkuminek polnud sinu süü. Võimalik, et su eks on täielik tõbras, kes peaks kogu vastutuse selle kurvalt lõppenud loo eest enda peale võtma. Võimalik, et elu kohtleb sind karmilt ja loobib aina uusi kaikaid kodaratesse, selmet vahel ka meeldivaga üllatada!

Aga sa ei ole ohver. Iga kogemus ja läbielamine, olgu meeldiv või mitte, annab sulle võimaluse õppida, targemaks saada ja edaspidi paremaid valikuid teha. Näha end ohvrina või võimetuna midagi muuta tähendab isiklikust väest vabatahtlikult loobumist. Selle kogumine on väheseid tõelisi väärtusi, mis meil elus on ja mida keegi ei saa ära võtta. See, millele elus tähelepanu pöörad, on alati enda valik. Halva kõrval on alati ka head, millele keskenduda, et raskel hetkel tuge leida.