Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Naine lahkub mehe juurest halva tundega
Tutvus  |  Suhted

Sellist asja nagu vale ajastus pole olemas

Inimesed kasutavad suhteprobleemide seletamiseks aina rohkem „halva ajastuse“ ettekäänet. Suhe ei toiminud? Suhe ei jõudnud kaugele? Kohtingutest edasi ei jõutud? Mis teha, ju siis ei tabanud õiget hetke.

Aga tegelikult pole sellist asja nagu vale ajastus olemas. On ainult inimesed, kes ei ürita.

Vaidled vastu? Püüa siis kasvõi enda jaoks ära seletada, mis on hea ajastus. Suhetes on üldse vähe aegu, kus kõik tundub hea ja õige, kõik langeb ideaalselt soovitud kohale, minek on lihtne ja ladus – kui keegi pole juba eelnevalt vaeva näinud ja oluliselt panustanud.

Ajastus pole kunagi vale või õige. Vale ajastuse asemel tasub rääkida valedest inimestest, kellega kohtud. Või siis pole sa ise „õige“. Sul pole näiteks tema vastu õiget veendumust rinnus ja siis ütled, et oh, kui ajastus oleks teistsugune...

See on ettekääne, mida kasutame, et mitte ennast ja enda tundeid lähemalt tundma õppida, ja ka mitte teistele end avada, kui keegi läheneb ja selleks soovi ilmutab.

Kõik algab sellest, kas ikka tõesti tahad teda. Kui tahad, siis ettekäänded langevad ise ära. Ajastus hakkab kuidagi ikkagi sobima, kaugus muutub ebaoluliseks, raskused muutuvad talutavaks ja inimesed on valmis.

Kui ta sinus põnevust tekitab, sind naeratama paneb, sind taas läheduse ja armastuse võimalikkusesse uskuma paneb, siis ajastus pole küsimuski. Tingimused pole kunagi ideaalsed, aga kõigest on võimalik soovi korral mööda, üle või läbi saada. Alati võib leida tasakaalu ja teha kompromisse.

Kui keegi tõeliselt meeldib, siis ajastus ei tõuse teemaks. See tundub tema puhul ebaoluline.

Kui keegi ütleb sulle, et ajastus ei klapi, siis ta ütleb tegelikult, et ma ei taha üritada. Et praegu on raske ja ma ei taha seda kergemaks muuta. Et ma pigem annan alla kui üritan. Ja see kõik kõneleb selges keeles, et ta pole sinu jaoks õige.

Ajastus on nagu elu ise: see soosib neid, kes on valmis midagi ära tegema, proovima ja endast midagi andma. Kasvõi selleks, et lihtsalt ise veenduda, et praegu ei võiks olla õige hetk.