Amoremi tutvus- ja suhteblogi

50-aastane naine kohtingul

Tutvumine 50. eluaastates: kohati raskem, aga samas kergem kui varem!

Kui inimene keskendub abielule või pikale püsisuhtele, tööle ja kodule (sh lastele), pole ime, kui aastad lausa võluväel mööda lendavad ja ka keskiga on juba seljataha jäänud.

Paraku muutuvad nii elu kui ka inimesed ise ja sama partneriga elu lõpuni kokkujäämine ei ole sugugi garanteeritud. Nii leiab mõnigi oma 50ndates eluaastates, et sobiva partneri otsimine on taas päevakorras… vaja ainult välja mõelda, kuidas sellega pihta hakata. Magavale kassile ei pruugi hiir ise ju suhu joosta.

Meie pidevale uudsuse ja noorus(värskus)e otsimisele keskendunud ühiskonnas võib mõjuda üllatavalt, aga uuringud näitavad, et paljud leiavad uue armastuse ja loovad tugevaid püsisuhteid ka peale keskiga, eriti oma 50ndates, aga ka 60ndates eluaastates.

Vanemaks saades saabub muidugi mõneti ebameeldiv tõdemus, et aastad on teinud oma töö ning teatav nooruslik värskus ja energilisus on 50ndatesse jõudes meist paljudes kadunud. Noored inimesed kõikjal meie hulgas on aga alles ja kaaslaseotsingul oma “konkurentsivõimet” hinnates tuleb tahes-tahtmata arvestada ka nendega (mitte ainult eakaaslastega). Noorema kaaslase võlude ees on võimetud ühtviisi nii mehed kui naised.

Ei maksa ka uskuda jutte, et kõik eakohased mehed (või ka naised) on huvitatud ainult noorematest seltsilistest – kohtingumaastik on kirju ja siin leidub väärt leide kõigile kui sul piisavalt meelekindlust ja kannatlikkust oma õige üles leida. Selge on see, et valikuid on vähem kui 20ndates, aga neid siiski on.

Olgu bioloogiline vanus milline tahes, tutvumisrindel on meie kõigi suurim rivaal aga hoopis see hääl peas, mis meile järjekindlalt meenutab, et oleme määratud läbi kukkuma, sest… (põhjused on igaühel erinevad). Rõõmsad olgu need, keda see hääl ei külasta või ennast pikalt kuulama ei meelita.

Kuidas end tutvuste otsimiseks vaimselt ette valmistada, on käsitlenud paljud AmoreMi ajaveebis juba ilmunud lood, sellele teemale siin ei keskendu. 

Soovitame siin hoopis juhtida tähelepanu tõigale, et 50. aastastes tutvuste otsimisel on omad unikaalsed plussid, mida ei pruugi tingimata eksisteerida varem – või siis on nende kasutamisel nüüd rohkem kogemusi kui enne.

Suurim pluss on kindlasti elukogemus. Taas vallaline olles ei pruugi sa koheselt tingimata teada, millist inimest enda kõrvale otsid – oled tõenäoliselt harjunud ühe kindla inimesega, kellega nüüd küll eri radu avastate. Küll aga on selle pika aja jooksul selgeks saanud, milliseid partnereid sa kohe kindlasti ei talu (nii enda kui ka sõprade kogemuste põhjal). See on väga hea lähtepunkt selgitamaks, millised sulle just nüüd meeldivad.

Ära keskendu sellele, mida oled kaotanud või seljataha jätnud. Pea meeles, et sa oled saanud uue võimaluse õnne leida – see on midagi, millest paljud varasema elu jooksul kõigi nende laste, liisingute ja pangalaenude, lõputute kohustuste ja muu sellise keskel ainult unistavad.

Peagi avaldame ka jätkuloo, kus 50ndates eluaastates (taas) vallalistele juba konkreetseid näpunäiteid jagame, mida inimesed ja suhteasjatundjad oma kogemuste põhjal soovitavad. Hoia AmoreMi blogil – kus ilmub uusi artikleid vähemalt korda nädalas – silm peal!

Teema sissejuhatuseks tasub aga tuua paar märksõna, millest tänapäevases kohtingumaailmas enam üle ega ümber ei saa.

Esiteks. Maailm on muutunud! Suur osa sellest, mida kunagi kaaslase leidmise ja suhte loomise kohta räägiti, ei pea tõenäoliselt enam paika või on tublisti lihtsam kui enne. “Rahvatarkused” stiilis, et õnn leitakse noores eas, abielluda tuleks ruttu ja perekonda tuleb iga hinna eest koos hoida, kõlavad tänasel päeval arhailiselt, kui mitte lausa veidralt. Muutumises on kindlasti ka kohtingute mängureeglid, kus tehnoloogia juhib varasemast enam ka meie tundeelu. Kiiresti käib nii tutvumine, kohtumine kui otsus kokku või lahku jääda. Samas on maailm vabameelsem, avatum ja võimalusterohkem.

Teiseks. Suhted on muutunud – seda on kindlasti kasulik meeles pidada. Kellegagi kohtingule minek või näiteks suudlemine ei võrdu automaatselt suhte algusega. Ja mida suhe üldse tähendab, tuleb selle arenedes tõenäoliselt uuesti läbi mõtestada. Tähtsad pole eelkõige reeglid ja tavad, vaid õnnelik olla – ilma teistele haiget tegemata! Kellegagi koos olemine ei pea kindlasti tähendama enam kokku kolimist. Eriti just vanuses 50+ võib vabalt lubada endale visiitsuhet nautides nii üksiolemise kui kaaslasega koos veetmise rõõme.

* * *

Rääkides lähtepunktidest… artikkel, mida hetkel loed, pole mõeldud reklaamiks, aga taas vallalisena on kaaslast otsides hea mõte endale esmalt tutvumisportaalis konto luua. 

Vallaliste üritused ja tutvuskohad on kahtlemata toredad ja tutvuste süvendamisel hädavajalikud – eriti kui valitsus lubab inimestel taas vabamalt ringi liikuda –, aga moodsate võimaluste kasutamine on sel alal muutunud asendamatuks abiliseks.  Nii et tutvuma! ;)

Vaata ka avalikult Amoremi tutvused 50+