Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Mees ja naine kohtingul

23 põhjust, miks korvisaamine pole halb

Tutvumiseks või suhte algatamiseks esimese sammu tegemine on paljude jaoks hirmutav või muul viisil ebameeldiv. Peab end kokku võtma, planeerima, julge olema – ja lõpuks pole mingit tagatist, et riski saadab edu. Halval juhul satud pilkamise märklauaks, kriimustada saanud eneseuhkusest ja enesekindlusest rääkimata.

Aga pole halba ilma heata, nii et esimese sammu tegemisel ja äratõrjutud saamisel on plusse, millest isegi midagi õppida.

Menukas sotsiaalmeediakeskkonnas Reddit ilmus hiljuti vestlusteema, et mis on „korvisaamise” plussid. Siin on valik lugejate endi vastuseid, millest Amoremi esindusliku valiku kokku noppis.

1) Esimest sammu teha ja tõrjutud saada on sama kui üldse mitte üritada. Mõlemal juhul on tulemus ümmargune null. Kui aga siiski üritad, on lootust saada enamat.

2) Äraütlemine ei pane sind kuidagi paika. Võid ju olla maailma maitsvaim virsik, kuid ikka leidub mõni selline, kellele virsikud ei maitse!

3) Kui ta tõesti meeldib sulle, kas sa ei tahaks, et ta on õnnelik – sinuga või ilma? Lase tal lihtsalt elada ja leia kedagi, kes oskab sindki hinnata. Kui kaaslane pole sinuga juba alguses täitsa rahul, ei ole siit head oodata!

4) Kui suudad elada täisväärtuslikku elu ilma teise inimeseta su kõrval, siis pole äraütlemisel suurt tähtsust. Kui ei suuda, on sul suuremaid probleeme kui korvisaamine.

5) „Pole huvitatud” on väga hea vastus. Palju häirivam on see, kui inimene ei tea, mida tahab, ja su aega raiskab.

6) Mis sulle määratud, ei lähe lihtsalt mööda. Kellegi poolt tõrjutud saada on lihtsalt samm sellele õigele isikule lähemale.

7) Ära hakka varakult liiga paljut lootma. Me tihti tegelikult ei tunnegi inimest, kellele läheneme – pole kindel, et ta on üldse tore või suhtematerjal. Kui aga ootused pole juba kõrgele kruvitud, siis on korvisaamine kergem.

8) Ta ei anna korvi sulle kui isiksusele, vaid sellele üldmuljele, mis tal sinust tekkinud on. See võib halval juhul mõjuda solvavalt, aga pole tegelikult kuigi isiklik.

9) Maailmas on nii palju inimesi, et isegi kui sobiva partneri leidmise võimalus oleks üks miljonist, siis leiduks sulle sobivaid tuhandeid. Ja sedagi eeldusel, et sind huvitavad ainult mees- või naissoost isikud. Kui oled paindlikum, kasvab sobivate arv kõvasti.

10) Suhe tähendab elumängu mängimist kahekesi. Kui kaaslane ei taha tegelikult sinuga mängida, pole siit suurt rõõmu oodata. Nii et ole õnnelik, kui keegi on nii aus ja selle ausalt välja ütleb, mitte ei lase sul asjatult loota ja õhata.

11) Inimestel on partnerite suhtes väga erinevad eelistused, mis ei pruugi olla samad eelistused nagu sõprade ja kaaslaste valikul üldiselt. Ta võib sulle korvi anda ka siis, kui peab sind üldiselt lahedaks ja toredaks.

12) Oletame, et sul on 86 400 eurot ja keegi varastab sellest 10. Kas sa tõesti viskaksid ülejäänu ka ära, et oma 10 tagasi saada? Või läheksid lihtsalt edasi ja otsiksid mujalt põhjuseid rõõmu tunda? Kuid igas päevas ongi 86 400 sekundit – ära lase kellegilt korvisaamisele kulunud kümnel ülejäänud sekundeid rikkuda. Sul on endiselt palju võimalusi elu nautida.

13) Sul on omad ootused, korviandjal samuti. Te ei pruugi samu asja tahta, ja see on igati okei.

14) Milleks õhata kellegi järele, kellega midagi välja ei tulnud? Rõõmusta parem, et oled küllalt julge, et oma õnne proovida. Eitav vastus ei tähenda, et sa lõpetad üksiku ja õnnetuna. See on lihtsalt järjekordne samm rajal, et kedagi sobivat leida.

15) Said korvi? Luba endal pool tundi kahetseda, kurb ja vihane olla. Siis liigu edasi ja jätka oma õnneotsinguid. Inimesi on maailmas veel palju.

16) Kellelegi äraütlemine on lihtsalt viis midagi arvata. Kõik arvavad midagi. See ei tähenda, et tal on õigus või et sa pead end viletsaks pidama.

17) Iga eduloo taga on peidus paljud katsetamised ja ebaõnnestumised. Ega ka ärimaailmas keegi tavaliselt esimese hooga rikkaks ja edukaks ei saa. Nad lihtsalt jätkavad üritamist ja võimaluste otsimist.

18) Püüa hoiduda varakult armumast. Teist inimest ei maksa endast kõrgemale seada, sest hea suhe saab alata vaid võrdsetelt alustelt. Huvitatud muidugi oled, aga ära eelda, et ta on erilisem inimene kui teised, kelle vastu võiksid huvi tunda.

19) Keegi ei võlgne mulle midagi ja ma ei kaota korvisaamisega midagi, sest mul polnud temaga nagunii suhet. Seega võin ju õnne proovida, sest mis mul kaotada?

20) Kui oled lihtsalt kellestki huvitatud, ära keskendu täielikult talle. Kindlasti on ka teisi, kellest võiksid huvitatud olla. Uuri kõiki võimalusi – sa tegelikult ei tea, mis või kes on sinu jaoks parim valik. Kui panustad kohe vaid ühele, on kergem korvisaamist raskemalt üle elada.

21) Korvisaamise halvim osa on see, et ei saa, mida tahad. Kui isegi ei ürita, siis sa ei saagi teada, kas oleksid saanud oma tahtmise. Nii et ürita ikka.

22) Kui korvisaamine nii ebameeldiv tundub, jälgi, kuidas teised sind kohtlevad. Alati leidub neid, kes ise sinuga flirdivad või muidu huvi üles näitavad. Ja üldse, ka suurimad hurmurid pole kaugelt 100% edukad. Igaüks saab vahel korvi – lepi selle tõsiasjaga ja jätka elamist.

23) Ma olen lahe. Kui ta mind ära põlgab, siis see on tema kaotus, mitte minu!