Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Naine üksi mere ääres

8 näidet, kuidas ühepoolne suhe halvasti mõjub

Kui sa pole just harjunud endale valetama, siis on ühepoolset suhet üsna kerge ära tunda – üks osapool pingutab märgatavalt vähem kui teine ega pruugi seda isegi imelikuks pidada.

Rohkem pingutaja ei pruugi ebavõrdsusest isegi hoolida. Lõpuks on inimestel ju väga erinevaid põhjuseid, miks üldse suhtesse astuda. Võib-olla on talle partneri heaolu palju tähtsam kui enda oma. Vahest ei pea ta enda heaolu üldse tähtsaks ja pühendub teise teenimisele…

Kindel on aga, et ühepoolne suhe mõjub enam panustajale halvasti. Toome kaheksa näidet, mis selles halba. Ehk tead kedagi, kellele selline „äratus” artikli kujul ära kuluks.

1. Ühepoolne suhe jätab tõelisest armastusest ja lähedasest vildaka mulje. Võid hakata arvama, et see ongi hoolimise märk, kui teine inimene näiteks üldse vaevub su sõnumile vastama või koguni teinekord koguni suhtlust algatama.

2. Sa hakkad kõiges kahtlema, kulutad mõttetult energiat ja võid üsna paranoiliseks muutuda. Kuna ta pöörab sulle tähelepanu ainult vahel, siis püüad pidevalt ära arvata, kuidas „õigesti” käituda, et ta poolehoid ära teenida. Analüüsid iga tühisematki liigutust, sõnumit jne. See on aga mõistatus, mille vastust pole vaja kaugelt otsida: ta lihtsalt ei hooli piisavalt.

3. Sa kulutad tema peale liiga palju energiat ja aega. Kuna ta hoolib vähem, siis ta ei viitsi teie jaoks tõenäoliselt midagi organiseerida (kokkusaamised, üritused, restoskäigud, mis iganes) ja sina pead enamiku tööst ära tegema, et midagi üldse toimuks. Tema aga lihtsalt mõnuleb, kuigi isegi ei vääri su aega ja vaeva.

4. Sul on oht elada pidevalt murtud südamega ja/või armukadedana. Kuna sa tunned ise ka, et suhe on ühepoolne, siis võid hakata end kõikvõimalike konkurentidega võrdlema või koguni igaüht oma rivaalina nägema. Või siis närib südames pidev teadmine, et sa oma väljavalitule eriti korda ei lähe.

5. Mõtled end hulluks. Küsimusi tekib aina juurde, aga selgust mitte. Miks ta ometi ei hooli või teie suhet rohkem ei hinda? Miks tal kulub nii kaua „ülessoojenemiseks”? Kas ta hakkab üldse rohkem hoolima või pead oma koha mingil hetkel loovutama sobivamale kandidaadile?

6. Su enesekindlus ja -hinnang saavad hoobi. Kui oled juba piisavalt südant valutama, võib tekkida masohhistlik küsimus, et kas oled üldse teda väärt. Selle asemel, et parematele jahimaadele liikuda, hakkad end pigem väärtusetuna nägema.

7. Sa oled pidevalt segaduses oma suhtestaatuse osas. Kas oled siis nüüd suhtes või vallaline? Kas peaksid lõpetama Amoremi.ee külastamise või vastupidi – asja tõsiselt kätte võtma, et üks korralik partner leida?

8. Sa kulutad end läbi. Pingutad ta nimel niikaua kuni tunned, et sa ei saa kunagi tema jaoks küllalt hea olla. Ta ei hakka sind isegi ajapikku rohkem austama, veel vähem armastavalt kohtlema. Nüüd saad tegelikult teha vaid üht – tema juurest lahkuda ja sobivamat kaaslast otsida!