Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Tutvunud paar kallistavad vihmas
Tutvus  |  Suhted

Sügis südames: 5 põhjust nüüd oma õiget kaaslast otsida 🍁

Sobiva kaaslase otsimine ega leidmine ei tohiks muidugi sõltuda ilmast, aastaajast ega muust sellisest välisest tegurist. Meie AmoreMi's oleme ikka uskunud, et sügises on oma romantiline võlu ja just nüüd on parim aeg avada süda ja silmad uutele võimalustele.

Sügises (= külma aja tulekul) on teatud eeliseid, miks nüüd endisest suurema õhinaga võiks tutvusi sobitada, eriti juhul kui otsid sügavamaid tundeid ja kestvamaid suhteid.  

Sest olgem ausad: kui sa juba AmoreMi.ee külastaja oled ja blogi loed, siis oled tõenäoliselt huvitatud kandvatest ja sisukatest suhetest, mitte niisama tilulilutamisest, eks?! :-)

Järgnevad punktid sobivad lugemiseks ka neile, kes on juba suhtesse läinud, aga mõtlevad, kuidas seda veelgi tugevamaks muuta. Nii et anna parematele suhetele võimalus ja loe seda postitust edasi ...

Rohkem on aega süvitsi minna

Soojemal ajal muutuvad paljud meist seltskondlikus mõttes palju aktiivsemaks ja selline sotsiaalne rööprähklemine soosib pigem pealispindseid suhteid. Kui aga ilm jaheneb ja päev lüheneb, on täitsa loogiline samm koju või kuhugi siseruumidesse varjuda, mis soosib omakorda sügavamat suhtlemist.

Isegi kui sügavamatel teemadel vestlemine on keeruline või hirmutav (see pole lihtne igaühele), on sellega ometi kergem algust teha kuskil mõnusas elutoas kellegi kõrval või kaisus, või ka sügisesel tänaval koos jalutades, et poodi millegi maitsva järele minna.

Kohvikunautlejate jaoks on sügisesed tee- või kohviõhtud kahtlemata omaette väärtusega, kus meeldiva kaaslasega on hea tormiste sügistuulte eest varjuda, jagada üksteisega sooje mõtteid ja maitsvat koogikest.

Vastupidiselt suvele, võib sügisel asju võtta rahulikult ja ei ole sellist tunnet nagu peaks kuhugi koguaeg minema. Iga rahulik pargis veedetud jalutuskäik annab uutele tutvustele sootuks omamoodi hoogu.

Rohkem on võimalusi läheduse tekkimiseks

Siseruumides viibimise pluss on ka see, et inimesed pole nii füüsiliselt aktiivsed ja distantseerunud kui suvel vaba õhu käes. Teineteise läheduses viibimine ja näiteks koos diivanile kerimine (ning ehk koguni sama sooja pleedi alla pugemine) on aga kindel retsept, kuidas esialgne meeldimine millekski soojemaks arendada.

Uuringudki on näidanud, et füüsiliselt teineteise lähedal või ka tihti samas seltskonnas viibimine muudab läheduse tekkimise kergemaks. Inimesed kalduvad usaldama inimesi, kes on nende ligidal.

Muide ka kõik põnevamad filmid linastuvad sügisel, seega kui oled kohtamise varases staadiumis, on viimaste kinohittide maailm suurepärane kohtingumaastik, kus näiteks kasutada meelditavat võimalust teineteisel käest hoidmiseks taustaks mõni südantlõhestav nutustseen.  Muidugi kuulub sinna valdkonda ka kodus silmarõõmu kaissu pugemine ja lemmikseriaalide vaatamine. 

Sügis seostub pesapunumisega

Külmemad ilmad, pimedam aeg ja rohkem kodus viibimine paistavad mõjutavat inimeste (parema väljendi puudumisel) pesapunumise instinkti. Suhteasjatundjad ja -nõustajad on ammu märganud, et inimesed võtavad sügise saabudes väärt paarilise leidmist tunduvalt tõsisemalt kui suvel.

Enamik lapsi ei sünni muidugi tingimata kevadel, mis viitaks, et sügisene pesapunumine seostub innuka järglaste planeerimisega. Küll aga paistab inimeses elutsevat mingi hääl, mis sosistab talle külma aja saabudes: ära jää üksi, kahekesi on mõnusam!

Ajal mil uudised räägivad üha enam sõjakoledustest ja kasvavatest majapidamiskuludest, võimendub hinges soov turvalisuse järele, soov leida enda kõrvale partner, kes pakuks kindlust ja tuge nendeks süngemateks hetkedeks. Sügise võlu kõrval, hakkavad paraku ka melanhoolsemad noodid meie põue pugema ja siis on hea kui neid tumedamaid mõtteid saab hajutada kallima seltsis. Samas on see ka üks võimalusi ja põhjustest, miks sügisel partnerit otsida – inimesed on avatud tõsisematele suhetele.

Sügisesed koosviibimised on intiimsemad

Kui suvi soodustab suuremate rahvahulkade kogunemist ja seega pinnapealsemat suhtlemist, siis sügisel tõusevad rohkem moodi intiimsemat laadi kogunemised, kus osalejate arv jääb pigem nelja kanti – igatahes väiksemapoolseks kui enne. Lauamängu- või filmiõhtud, mõnusad veinitamised: häid ideid leidub igaks elujuhtumiks.

See omakorda loob soodsa pinnase juba seltskonnas sügavamate vestluste tekkimiseks, mis aitavad kahel inimesel kiiremini selgusele jõuda, kas nende vahel võiks sümpaatiast midagi enamat tekkida.

Sügises on tunda rahulikku romantikat, mis mõjutab vastavalt ka meie tundeelu. Tormakad, ehk isegi pealiskaudsed tundeavaldused asenduvad sisukamate vestlustega ja toovad meis esile just sügavamad mõtted ja tunded. Seetõttu on praegu hea aeg uuteks tutvusteks ja kohtumisteks.

Vähem kulub energiat välisele

Kes suvel tutvusi otsib, peab vastamisi seisma hirmutava mõttega, et mida iganes ta enda juures parendada sooviks, on selleks tõenäoliselt juba hilja. Rannavormi jõudmiseks tuleb sellega ikka juba pigem kevadel alustada . Vähesed meist näevad nappides rõivastes välja nagu moekataloogist välja astunud. 

Külmema aja saabudes on mainitud pisiasju aga kerge peita. Näiteks kampsun annab nii sooja kui ka peidab tõhusalt lisavoldikese kõhul, millest vabanemist kevadel endale tõotasid. Mis iganes väikesed “kosmeetilised kohendused” enda juures kaaslaseotsingul vajalikud tundusid, sügisriiete all väheneb nende tähtsus justkui imeväel.

Ja kui pöörame vähem tähelepanu välisele särale, jääb kahtlemata rohkem ruumi taas sisemise ilu nautimiseks! ;)

--

Kokkuvõtteks võib nautida, et sügis võib vabalt olla ka kõige romantilisem aastaaeg, sest just siis puhkevat looduse ilu annab muul ajal otsida. Kõik need värvid, valmivad puuviljad ja omamoodi mõnus värske kargus, mida suvisest Pärnu ranna meeleolust kindlasti ei leia.

Kui siia lisada intiimsemad ja tubasemad olengud, mis loovad soodsa pinnase lähemaks suhtlemiseks ja oma kaunile sisemusele keskendumiseks, pole ime, et sügis kaldub tooma endaga tähendusrikkamaid ja sügavamaid suhteid kui suvi. 

Ei saa eirata ka seika, et alateadlikult hakkame juba sügisel lugema aastavahetuseni jäävaid päevi, mõeldes kellega, kus ja kuidas selle veedame. Ära siis lase heal sügisel raisku minna ja luba romantikal südamesse pugeda! ♡