Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Armastus elus: armastav paarike koos

Armastust ei saa valida

Armumist ja kellegi armastamist ei saa valida. Seda ei saa planeerida nagu karjäärialast käiku või kuhu talvel puhkama minna. Ei tohigi saada.

Armastus ei ole midagi, mille saabumist on võimalik eemalt märgata. Õige inimene võib püsida sul kogu aeg silme ees ja ikka pikaks ajaks märkamata jääda. Või siis sa vaatadki üha valesse suunda. Või siis arvad, et leidsid õige, aga peagi saad aru, et eksisid.

Sa ei saa otsustada, et nüüd armud. Ja sellest lähtuvalt ei saa otsustada, et kümne aasta pärast näeb su eluplaan ette õnnelikku suhet ja kodu.

Tunnista: sa ei tea, millal armastus saabub. Sa ei tea, mida tulevik toob. Armastust ei saa kontrollida. Ei saa ja kõik.

Samuti ei saa kontrollida, millal armastus lõpeb. Või millal keegi su südamele liiga teeb. Või millal sina sellest üle saad. Armastus ei tule sinu sisse ega lahku sealt sundimise peale.

Armastus on jonnakas väike elukas, kes tahab ise oma elu üle otsustada. Mida rohkem püüad seda oma raamidesse suruda, seda enam see kontrolli alt välja libiseb.

Seega ära oota midagi kindlat. Lase armastusel end üllatada, mitte ehmatada, sest see ei vasta hoolega läbimõeldud ootustele.

Armastus tuleb kuskilt, mis on sinu jaoks täiesti tundmatu. Ära lase sel tundmatusel end hirmutada. Hoopis luba endal armastus vastu võtta.

Armuda, kui selleks on aeg. Armastus lõpetada, kui selleks on aeg. Aga ära planeeri seda aega.

Armastus võib sinu elu rikastada, aga see ei hakka sind kunagi teenima. Las ta siis rikastab. Ära esita selle suhtes plaane. Lihtsalt usalda ennast ja seda, et armastus annab sulle õigel ajal, mida vajad. Ja et armastus leiab sind.