Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Armastust otsides - armas paarike suvel koos

Armastust otsides – 3 inspireerivat mõtet vallalistele

Armastust spetsiaalselt otsida pole mõtet, või vähemalt on see vaevaline. Armastuse leiad, kui selle jaoks oma südames ruumi teed!

Kui oled hakanud mõtlema, et äkki su parimad ajad ongi möödas ja sa ei leiagi enam kedagi paremat kui see, kes juba minevikku jäänud, või siis iga paljulubavam suhtekandidaat paistab ruttu kinnitavat su sügavamaid hirme armastuse kohta, siis rõõmusta – see lugu on sinule.

Kuidas luua eneses uskumust, et armastus on sinu jaoks siiski veel võimalus ja kusagil õiget aega ootamas? Amoremi tutvumiskeskkond pakub kolm lohutavat ja julgustavat mõtet selle kinnituseks.

Usu endasse

Leidub palju põhjuseid, miks võid tunda, et ei leia kuidagi „seda õiget”: murtud süda, terviseprobleemid, kohtingud ei vii kuhugi, sees on tunne, et kõik korralikud partnerid oleks justkui peitu pugenud. Mis iganes on sinu isiklik põhjus, tea seda, et enne kui hakkad üldse armastusse uskuma, pead uskuma esmalt iseendasse.

Kui sa elad puuduseteadvuses ja keskendud eelkõige sellele, mis võib untsu minna, võib see sind segama hakata, nii et hakkadki oma eesmärkidele vastu töötama. Näiteks keeldud selle toreda inimesega, kes sulle läheneb, isegi vestlemast, kuna „nagunii läheb kõik valesti”.

Armastust on väga raske leida, kui sa ei leia eneseusku üles – veendumust, et suudad õigeid valikuid teha ning ebasobivat partnerikandidaati sobivast eristada. 

Kui miski su sisemise ebakindluse äratab, ei pruugi sa märgata, et teie väärtused ei ühildu, et talle valmistab vaimne lähedus ebamugavust ja soovi põgeneda jne. Või hullemgi, keskendud mingitele kunstlikele eeldustele, nagu et kui väljavalituga näiteks kuu ajaga kindlate „suhte-verstapostideni” ei jõua, siis pole teil tulevikku.

Õpi ennast paremini tundma

Kuidas endasse korraga (rohkem) uskuda? Endasse vaadates ja sealt vastuvaatavaga rahu tehes. Püüa oma hirmude ja ebakindlustega sõbraks saada... või kui mitte päris sõbraks, siis vähemalt lõpeta nende mahasurumine, mis on mõttetu energia raiskamine. Tähtsam on õppida nendega / nende kõrval elama.

Vaatle endas toimuvat, mõtteid ja tundeid, ja tõenäoliselt näed, et midagi väga hirmutavat ja üksildast tulevikku garanteerivat seal tingimata pole. Sa oled inimene nagu iga teinegi, oma heade ja vigaga. 

Ja mida enam endasse vaatamisega harjud, seda enam õpid ka end usaldama – sest tead, et teed eluvalikuid oma eelistusi ning tugevusi-nõrkusi realistlikult hinnates, mitte idealiseeritud standardite põhjal.

Hakka inimeseks, kellega ise tahaksid suhtes olla

On kerge „puusalt” igasuguseid omadusi tulistada, mida oma tulevaselt ootad, aga kas sa ka sellist kaaslast väärid? Kas oled talle vääriline ja esindad kõike soovitut ka ise? Selles punktis tulebki kasuks, kui end paremini tundma õpid (vt eelmist punkti) – see annab kindlasti selge pildi, milline ise oled, mis meeldib ja mis mitte, ja võimaldab sobivat partnerit otsida vastavalt.

Nii et enne kui hakkad kaaslasekandidaate kerge käega kõrvale heitma, sest tal puudub üks või teine omadus, tee vajadusel korrektuur endaga. Mida rohkem oled inimene, kelle üle ise uhke võiksid olla, seda kergem on ka sobivat kaaslast leida. Sarnane tõmbab sarnast.

Ja lisaks, anna endale aega

Kui oled selgusele jõudnud nii endas kui kaaslases keda enda kõrvale tegelikult soovid, tuleb anda lihtsalt aega asjade juhtumiseks. Mõnel läheb see kiiremini, mõnel aeglasemalt. Oluline on anda endale jätkuvalt võimalus. Teame ju neid lotovõitjaid küll, kes aastakümneid on iga nädal ostnud mitme kaupa pileteid ja lõpuks võitnud jackpoti. Lisaks lootusele võita, on neid tõenäoliselt saatnud ka puhtalt mänguilu. Ka suhte leidmisel tasub rohkem ehk keskenduda mänguilule kui haletseda luhtaläinud võimalusi. Võta rahulikult, sa leiad Ta! ♥