Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Õnnelik paar suvel looduses

Eduka suhte nipid: mida õnnelikud paarid teevad (ja ei tee)

Kui analüüsida õnnelike paaride harjumusi, selgub, et suhte elushoidmiseks ja paremaks muutmiseks on omad võtted. 

Keegi ei järgi ilmselt kõiki võimalikke võtteid, aga juba järgnevast nimekirjast mõne kasutamine toob kindlasti häid tulemusi. AmoreMi toimetus koondas neist tähtsamad siia artiklisse, loe ja mõtle kaasa!

Õnnelik paar leiab teineteise jaoks aega

See tundub kindlasti pealtnäha väga loomulik ja loogiline punkt. Pahatihti juhtub aga nii, et kui esimene vaimustus partneri vastu on üle läinud ja nii-öelda argipäev taas kätte jõudnud, siis hakkab teineteise jaoks aega nappima. Töid ja kohustusi on maa ja ilm täis, hea, kui voodis kohtutakse ja mõned laused enne magamajäämist juttu puhutakse. 

Teineteise jaoks aja leidmine ei tähenda ainult ühistegevusi ja ühise aja veetmist, vaid ka vajadusel sellise aja leidmist. Käsi püsti, kes pole selle punkti vastu eksinud! Mida kauem ühisruumi napib, seda suurem oht on suhtel ka täielikult kärbuda.

Õnnelik paar avab end teineteisele

Õnnelikud paarid mitte ainult ei leia teineteise jaoks aega, vaid tõesti ka avavad end partnerile. Nad kirjeldavad oma mõtteid, tundeid ja ideid – kõike olulist, mis nende sees toimub. 

Jällegi pealtnäha endastmõistetav punkt, aga kipub argielurahmelduste käigus paljude jaoks kaotsi minema. Halvemal juhul hakatakse eeldama, et partner teab, mis meie sees toimub – aga ta siiski pole tõenäoliselt siiski mõtetelugeja. 

Jagada on vaja muidugi ka häid asju, näiteks tänutunnet, et selline tore inimene üldse meie elus viibib. Millal sa viimati südamest partnerit tänasid, et ta sinu jaoks olemas on ja teeb neid asju, mida ta teeb?

Õnnelik paar hoidub kiusatustest

Kiusatusi esineb ka parimates suhetes, see on normaalne ja inimlik. Õnnelikus paarisuhtes olija ei sea aga oma õnne ohtu, et korraks midagi värsket ja võõrast noppida. 

Kui tekib kiusatus, on tegelikult pea alati kergem minema kõndida kui riskantses olukorras edasi püsida ja oma tugevusele lootma jääda. Sest mida iganes kiire kõrvalepõige tuua tõotab, tõenäoliselt pole see väärt kõike seda head, mida õnnelik suhe toonud ja edasigi toob. 

Õnnelik paar õpib ära teineteise “armastuse keele”

Igal inimesel on oma eripärane armastuse keel – see, kuidas tema oma tundeid välja näitab, aga ka see, mida ta partnerilt vajab, et end eriliselt tunda. Hea, kui partneritel on need sarnased, aga ei pruugi olla. 

Sestap on tähtis õppida mõistma ka seda, mis tekitab kaaslases tunde, et temast hoolitakse ja hoolitseda selle eest, et tal oleks põhjust end hästi tunda. Ühel võib see näiteks seostuda kingitustega, teistel pigem üllatuste, spontaansuse ja võimega partnerit tõesti kuulata.

Aga ei maksa eeldada, et kõigi naiste (või meeste) armastuse keel on sarnane, isegi kui sul on mitu sarnast partnerit olnud. Uuri välja, mida just sinu kaaslane vajab, et end suhtes hoituna ja armastastuna tunda.

Õnnelik paar õpib tegema kompromisse

Meile kõigile meeldib elada, nagu ise tahame. Aga kui meie ellu tuleb teine inimene, võib üllatusena tulla, et kuigi ta on igati hea ja armas, lähevad tema soovid meie omadega vahel risti vastuollu. Mida siis teha? Kompromisse. 

Edukad paarid õpivad teineteisega elama, õnnelikud paarina sellega ka rahu tegema, et partner ongi erinev ja teda jõuga muuta ei saa, isegi kui ta sellega nõustuks.

Nad annavad teineteisele ruumi

Kuigi mingitel hetkedel võib tunduda, et partnerist eraldumine oleks koledaim asi üldse, vajab terve suhe kaht iseseisvat isiksust, mitte veidrat kokkusulanud segu kahest varem eraldiseisnud inimesest. Kaaslasega koos on tore, aga tähtis on ka aeg endale, kus “meist” saab taas “mina”. 

Nimetame seda korraliseks suhtepuhkuseks, isegi kui see kestab vaid mõne tunni või õhtupooliku. Õnnelikud paarid teavad, et suhtepuhkus on vajalik ja võimaldavad seda teineteisele.

Nad kuulavad teineteist ka raskel hetkedel

Kerge on kuulata, kui suhe on korras, kaaslane jagab midagi põnevat ja sul pole midagi tähtsat samal ajal teha. Palju raskem võib olla end avatuna hoida aga siis, kui näiteks teie vahel pinged tõusevad ja pole ka rahulikku aega, mil ise rahuneda ja neid klaarida. 

Ka rasketel hetkedel partneri kuulamine on suurepärane oskus/omadus. See võimaldab ühiselt läbi töötada ka raskeimad küsimused ja teemad, mis ajapikku teie vahele kerkida võivad. Ja see näitab suhtele pühendumust ilmselt rohkem kui kõik, mida teete õnnelikel hetkedel.

*** 

Aga see pole veel kõik! On ka rida tegevusi, mida õnnelikud paarid ei tee, siit meie loetelu:

1) Oma partnerist halvasti rääkimine, olgu siis tema juuresolekul või selja taga.

2) Suhtes asjade üle rangelt arvepidamine, nt mina tegin juba kolm korda seda, aga sina vaid kaks korda toda!

3) Keskendumine liialt lastele või muudele ühistele kohustustele. Suhe vajab samuti tähtsat kohta teie elus, et püsida ja areneda.

4) Raskete vestluste vältimine. Selliste asjadega tegelemine võimaldab suhet tugevamaks muuta, kui vestluses ei domineeri süüdistamine ja muud ebaproduktiivsed võtted.

5) Mineviku ilma põhjuseta üleskaevamine, olgu siis ühise või suhte-eelse. Mõlemast võib kujuneda lõputu pingete allikas, kuigi mineviku ainuõige koht on seljataga.

Ikka sulle häid suhteid soovides, :)
AMOREMI