Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Tutvunud paar piknikul

Et suvine piknik sujuks: 6 romantilist ampsu

Toidul on meie elus tähtis osa. Õigel hetkel osavalt serveeritud toit võib mõjuda vägagi romantiliselt / armastavalt, mis sulle ilmselt korda läheb, kui sa juba AmoreMi tutvusteportaalist artikleid loed.

Mõned ampsud seostuvad armastusega ka otseselt, sest need meenuvad meile kirjandusest, filmidest või muul viisil esitatud kuulsatest lugudest.

Tõstame siin esile kuus pala, mis aitavad iga romantilise hetke natuke veelgi romantilisemaks muuta – ja kahtlemata magusamaks. Sobivaid variante on muidugi veel palju rohkem, aga selle loo keskpunktis on puu- ja muud viljad.

Õun

Õun seostub meile kirgede ja kiusatustega, aga ka ilu ja tarkusega. Keelatud õun meenub juba Aadama ja Eeva piibliloost, aga on isegi kirglikumaid juhtumeid, mille järgi seda toredat vilja meenutada. 

Nt kaunitar, kes mürgitatud õuna hammustamise järel pikka unne vajub, et printsi suudluse peale taas elustuda. Kuldne õun, mis oli mõeldud jumalannade tülliajamiseks. Rääkimata sellest, et punane õun võib värvilt ja kujult südant meenutada – seda, mida kallimale joonistad, mitte päris tuksuvat inimese südant muidugi.

Kui õuna koht kultuuriajaloos kõrvale jätta, on see lihtsalt maitsev ja pilkupüüdev vili, mis sobib iga eine juurde, kaasa arvatud romantilised piknikud. Ka on õun üsna odav, mitmel viisil tervisele kasulik ning sobib teatud tingimustel isegi suhkruhaigetele!

Papaia

Hariliku melonipuu vili papaia näeb nii eksootiline ja kütkestav välja, et leiab kergesti tee magustoite ja romantilisi eineid-kahele kaunistama. Veel päris valmis küpsemata papaiat on kaua peetud naiste jaoks ihatõstjaks ja selle seemned aitavad rahvajuttude järgi kergemini beebiootele jääda.

Lisaks on papaia täis kasulikke mineraale ja muid aineid, eriti kaaliumi ja kaltsiumi, ja vitamiine, eriti C-vitamiini.

Avokaado

Ameerika pirnloorberi ehk avokaadopuu vili on tuntud oma tervislikkuse poolest (aitab näiteks liigse kolesterooliga võidelda). Aga kas teadsid, et seda on juba pika aja jooksul ka võimsaks ihatekitajaks peetud?

Asteegid – üks keskaja lõpuni Mehhikot asustanud rahvaid – hoidsid oma tütreid avokaadokorjamise hooajal väidetavasti kodudes kinni, et need avokaadosöömise mõjul ulakaks ei läheks. See vili on aga kasulik ka meestele, soodustades meessuguhormoonide tootmist. Võib öelda, et avokaado teeb mehed mehemaks ja naised naisemaks.

Mango

Romantika ja pere loomisega seostuv mango on suures au sees näiteks Indias – see muudab usutavasti viljakamaks ja sellega seostuvas kindlas mõttes energilisemaks nii mehi kui ka naisi. 

Mangolehti riputatakse mõnel pool Indias pulmade järel pruudi uue kodu ukse kohale, et ta võimalikult ruttu beebiootele jääks. Aeg-ajalt on saanud uudistest lugeda ka selle kohta, kuidas beebit plaanivad kuulsused mangot ja papaiat söövad.

Mangos on ka palju toiteelemente (eriti kaaliumi ja fosforit) ja vitamiine (A, erinevad B-d, C) ning kasulikke aminohappeid.

Maasikas

Maasikas on selline haruldaselt menukas vili, mis avaldab muljet pea kõikidele – isegi õunal pole nii palju austajaid. Juba maasikate nägemine muudab iga toidu-, snäki- ja piknikulaua ahvatlevamaks ja (täitsa tõsi!) romantilisemaks. 

Kuigi maasikaid ostes on alati teatud risk sattuda hea välimusega marjade peale, mille maitse ei suuda sellega päris võistelda, on maasikas romantika ihalejatele kindla peale minek. Nii sügavalt on see meie kollektiivsesse alateadvusse sööbinud seoses meeldivate ja õrnade hetkedega elus!

Lisaks leidub maasikas palju rauda ja C-vitamiini, mis võib aidata raual paremini imenduda. Lisaports rauda kulub ära paljudele õrnema soo esindajatele. Pole siis ime, et see nii menukas on!

Kirss/murel

Lisasime nimekirja igaks juhuks nii murelid kui kirsid, sest neil on raske vahet teha. Kaubandusvõrgus müüakse murelite nime all sageli hoopis maguskirsse!
 
Murelid on viimasel ajal romantiliste viljade “võidujooksus” eestlaste jaoks vahest isegi kirsside ees edumaa saavutanud, sest nad näevad paljude kirsisortidega võrreldes isegi sensuaalsemad välja. Mida tumepunasem, seda ligitõmbavam ja isuäratavam. Rääkimata magusast maitsest ja veidi suuremast suutäiest, kui kirsid tavaliselt pakuvad. Kerge kaasa võtta, kerge süüa! 

Aga nüüd aitab lugemisest! Ruttu poodi või turule imelistest viljadest koosnevat ideaalset piknikukorvi koostama, sest ilus ilm pole Eestis kunagi igavene. Ja meeldiva kaaslase piknikule leiad muidugi AmoreMi-st! :)