Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Tähemärgid - Neitsi

Saame tuttavaks: Neitsi – milline ta on kaaslasena?

Neitsi on tõsise ja pühenduva loomuga maamärk, mille juhtplaneet on Merkuur. Seda tähemärki esindavad inimesed, kelle sünnipäev jääb vahemikku 23. augustist 22. septembrini.

Neitsi on suve viimane märk, ta sümboliseerib kokkuvõtete tegemist, korrastamist, saadud kogemustest  olulise väljatoomist. Ta on töökas ja kannatlik.

Merkuuri mõjul on tüüpilise Neitsi siseelu tuline ja tormitsev. Seetõttu on talle vahel omaette aega vaja,  et ta saaks kõik tema sisse kogunenu omas tempos läbi töötada. Kui tal on selliseid võimalusi, on ta ka pärast parem kaaslane.

Neitsi põhjalikkus ja raudne järjekindlus töökuses kajastub ka tema ülejäänud mõttemaailmas. Kui ta on midagi pähe võtnud, kulub selle muut(u)miseks aega ja enne ta taltu.

Neitsi pole nõrk märk, aga tema nõrkus on kaaslase sõnad ja hinnangud. Neid tasub valida, sest halval juhul muutub ta võitlushimuliseks, emotsionaalseks ja rikub täielikult oma tuju. Vimma võib ta hoida kaua ja veel öeldut-tehtut kaua hiljem esile tõsta.

Neitsi hindab inimesi, kelle keskel ta end hästi tunda saab, ja suudab seetõttu luua eluaegseid sõprussuhteid. Ta vajabki enda ümber kaaslasi, kes on ka tema suhtes tähelepanelikud ja näitavad hoolimist välja. Üks Neitsi põhivajadusi on tunda, et ta on kasulik, nii et talle mõjub hästi, kui partner seda näeb ja tunnustab.

Positiivsest küljest on Neitsit kerge ka romantilisele lainele juhtida. Ta armastab ilu, sarmi ja luksust – isegi kui ta seda endale lubada ei saa, häälestab selline keskkond teda kergesti sensuaalsele “kanalile”. Läida küünal, loo keskkond, kus tal on hea olla ja ta sulab!

Kui Neitsi sinusse armub, võib ta üritada seda esialgu peita. Talle on kombeks asju enne tegutsemist korralikult läbi mõelda, nii et ka sobiva partneri valimine võtab sul aega. Tal on nägemus, kuidas asjad peaksid edasi arenema ja see peab olema täiuslik. Neitsi on seega liiga analüüsiv ja võib õiget hetke liiga kaua oodata, mil oma tunded partnerile teatavaks teha.

Aga peaaegu-suhteid ta ei kannata. Kui keegi meeldib, siis Neitsi tunneb soovi talle kohe pühenduda. Ta ei mõista neid, kes on nõus pika aja jooksul ainult flirtima, aga ei liigu suhtega edasi või ei muuda asja „ametlikuks“. See lihtsalt ei mahu talle pähe.

Neitsit häirib moodsa kohtinguelu puhul, kuidas sotsiaalmeedia põhjal jääb mulje, et oled justkui pidevalt rongist maha jäämas, sest suhte-, kihlus-, abielu- ja muid sarnaseid kinnitusi sajab sisse igast uksest ja aknast, kuigi tema alles mõtleb, kes oleks parim kandidaat.

Suhtes näeb Neitsi ohtu, kui kaaslane on teiste suhtes tähelepanematu, isekas ja vastikult käituv. Veel hullem, kui asjadest ei saa kunagi ausalt ja otse rääkida. Neitsi on õnnelik, kui tema ja partneri vahel tekib sügav side, mis on samas ka intellektuaalne ehk saate koos mõistlikult ja ilma tülita hakkama.

Neitsi kannatab halba kohtlemist ainult mõne aja jooksul. Ta võib oma soove ja vajadusi kõrvale jätta, kui himustab kedagi, kes teda vääriliselt ei kohtle – aga kui ta mõistab, et pole esimene valik või teine ei üritagi, siis ta pöörab selja ega vaata tagasi.

Ideaalpartner hindab seda, mida just Neitsi suhtesse toob, mitte ei pea teda igavaks ega püüa teda ära kasutada või endale allutada.

Näiteks kui Neitsi planeerib midagi just teie kahe jaoks, siis on kaaslane selle üle tänulik, ilmub õigel ajal kohale ja üritab asjaga kaasa minna ka siis, kui olukord on tema jaoks võõras.

Neitsi on suhtes monogaamne, aga mida pikemad on halvad perioodid, seda haavatavamaks ta muutub ja küsib endalt, kas teda ikka hinnatakse. Kui leiab, et ikka ei hinnata, tekib ka petmisoht. Neitsi ei taha olla see, kes pidevalt rohkem vaeva näeb ja keda endastmõistetavalt võetakse.

Kokkuvõttes on Neitsi suurepärane suhtepartner, kes näeb vaeva, et oma kaaslase elu paremaks muuta ja tema eest hoolitseda. Kui talle tõesti meeldid, tegutseb ta alati ka sinu heaolu nimel. Nii et hoia oma Neitsit!

♍ NEITSI (kokkuvõte)
Kalendris: 23.08–22.09
Suhtetugevused: lojaalne, usin, praktiline 
Suhtenõrkused: liigne muretsemine ja tundlikkus, võib keskenduda liialt kohustustele
Sobivaimad partnerid: Sõnn, Vähk

Kuulsatest eestlastest on Neitsid näiteks Tõnu Õnnepalu (sünniaeg 13. september), Liina Orlova (13. september) ja Carmen Kass (14. september); mujalt maailmast Keanu Reeves (sünniaeg 2. september), Salma Hayek (2. september) ja Stephen King (21. september).