Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Õnnelik paar sõidavad jalgrattaga

Hingesugulane on kõigest sõna: loe, millist partnerit tegelikult otsida

Hingesugulase leidmise kontseptsioon on ühtaegu nii väga tore kui ka väga halb.

Tore tundub see kergesti mõistetavatel põhjustel. Sa leiad teoreetiliselt inimese, kellega sa lihtsalt sobid – et koos olla, elu jagada, kellele avaneda. Kes tekitab tunde, et sa oled natuke vähem maailmas täiesti üksi ja hüljatud.

Väga halb on see aga põhjusel, et asetab suhtele palju survet ja eeldusi. Meie kultuur on „hingesugulase leidmisest“ nii obsessiivselt sisse võetud, et sellest on kujunenud igavese õnne sünonüüm.

See peaks kui elule lõpuks ometi tähenduse ja suuna andma, kõik põhiprobleemid lahendama ja kaotama meid näriva tühjuse ja ebakindluse.

Aga kui enda vastu päris aus oled, siis saad ise ka aru, et õnn pole mingi tardunud fikseeritud seisund, mis tuleb ja jääb ja lõputult just sel kujul toidab. Me ei kannataks seda sellisel viisil vist väljagi. Ja keegi ei saa tegelikult sinu probleeme lahendada ja sind kindlamaks muuta peale sinu enda.

Sellist laadi hingesugulast, kes meid korda teeks ja elule mõtte annaks, lihtsalt pole. See on see osa elust, millega peame ise tegelema. Selleks me siia Maale tuleme.

Küll aga võib leida inimese, kellel käest kinni hoides seda eluaegset otsingut alustada, mille eesmärk on elu tähendusrikkaks muuta. Kes on nõus vajadusel toetama ja kasvõi su kõrval istuma, kuni raske hetk taas mööda läheb.

Nii et ära otsi hingesugulast. Otsi inimest, kes esitaks sulle väljakutse endaga tegeleda ja iga päevaga üha rohkem tõelise iseendani jõuda – aga samas kannataks sind ka sellisena nagu praegu oled.

Otsi inimest, kes hoolib piisavalt, et sulle tõtt rääkida. Kes ei karda vajadusel su puudujääkidele osutada ja toetada nende läbitöötamisel.

Otsi inimest, kes nii õpib sult kui ka õpetab sind. Sa tunned ta ruttu ära, kui juba tuttavaks saate.

Otsi inimest, kes muudab sind parimal võimalikul viisil – laseb sul olla nagu sa oled, aga inspireerib sind arenema. End kokku võtma ja edasi minema.

Otsi inimest, kes julgustab ja toetab ja vahel lausa ärritab, sest ta ei mängi mänge ega lase ka sul seda teha. ja kui taolise inimese leiad, siis pole „hingesugulase“ otsimine enam prioriteet.