Amoremi tutvus- ja suhteblogi

Mees ja naine suudlevad

Kas kiindumusel ja armastusel on vahet?

Meie ellu mahub kahtlemata palju kiindumusi – asjade, ideede, kogemuste, elamuste, loomade, enda ja teiste inimeste vastu. 

Väga häid tundeid võivad meis tekitada paljud eri isikud – sõbrad, pere, lemmikloomadest rääkimata –, armastame tavaliselt korraga ainult üht. Aga mis kiindumusel (armunud olemisel) ja armastusel üldse vahet on? Paljud on öelnud, et neid on raske eristada. Sellest tänane AmoreMi lugu räägibki.

Temaga koos on hea

Kui oled kiindunud (armunud), tekitab selle inimese nägemine üldiselt hea tunde. See toob elevust ja meeldivat närvikõdi.

Kui teda armastad, on tunne isegi võimsam. Temaga koos on hea ja mugav olla. Sa tunned end turvaliselt ja julged end avada. Sa ei tunne, et pead enda sees toimuvat peitma, sest teie vahel on eriline side. 

Hea tunne ei kao ka raskel hetkel

Kiindumine või armumine eelistavad välja tulla eelkõige ajal, kui kõik läheb pigem hästi. Sa tahad selle inimesega koos lustida ja seiklusi kogeda. Armastus ei poe peitu ka olukorra halvenedes. 

Võib öelda, et eelistad ta seltskonda ka siis, kui ajad on rasked ja sa ei tunne end hästi, või kui te vahel on pingeid – takistused on nende ületamiseks! Oled nõus seisma tema kõrval ka siis, kui just temal on raske.

Ta meeldib ka peale mesinädalaid

Armudes oleme nõus paljuga leppima ja paljut välja kannatama just nüüd ja praegu, sest selles tundes pole ajamõõdet. Armastus ei kao ka siis, kui nii-öelda mesinädalate periood läbi saab ja silmitsi tuleb seista nii enda kui ka teise inimesega tervikuna, mitte ainult päikeselise poolega. Kui pühapäevast saab argipäev ja iga päev ei too uusi seiklusi. 

See on see hetk, kus saad enda vastu ausaks jäädes selgesti aru, kas olid lihtsalt armunud või on hinges tekkinud ka midagi sügavamat.

Sa tahad teda tundma õppida

Nii enda kui ka teiste tundmaõppimine on riskantne tegevus: esile kerkib asju, mis ei meeldi või kohe väga vastumeelsed on. 

Kui armumise puhul on rõhk puudutamisel ja asjadel, mis teid liidavad, siis armastus soosib ka pea ees tundmatus kohas vettehüppamist. Tahad teda võimalikult süvitsi tundma õppida ja ei kohku mõttest, et mida kuulda võid. Sa tahad teada tema peidetuimaid mõtteid ning jagada temaga nii häid kui ka halbu uudiseid.

Sa õpid temaga suhtlema

Armastuse või kiindumuse puhul võib olla raske end avada, sest ei taha talle kuidagi ebameeldivaks muutuda. Sa võid isegi enda tujusid ja mõtteid peita, et mitte teda riivata. Armastuseni jõudes muutub avatud suhtlus aga ületamatult tähtsaks ja seda, kuidas just teie omavahel edukalt suhelda saate, tuleb õppida. 

Kui te õpite tasapisi tundma, mis teisele turvaliselt ja ärritavalt mõjub, kuidas tema oma armastust välja näitab ja millised on teie kummagi suhte-väljakutsed, tekib võimalus luua side üha sügavamal tasandil. Kes armastab, on nõus sellele energiat kulutama, et kaaslasega aina paremini suhtlema õppida. Te olete valmis arenema ka tiimina.

Sa oled valmis suhte nimel pingutama

Kiindumus võib ligi “hiilida” ootamatult – nii loomulikult, et peaaegu ei pane tähele. Armastus on aga enamat: mitte ainult tunne, vaid ka teadlik otsus, et sa hoiad seda tunnet alal. 

Sa teed otsuse püsida kaaslasega ka siis, kui see on sulle ebamugav. Ja otsuse, et iga tüli või vaidlust ei saa võita, aga sa ei kasuta samas kerget võimalust lahkuda. Sa valid armastuse kestmise, sest su kõrval on enamat kui keegi, kes pakub seltskonda – sa tead, et ta on pingutust väärt!